Rosja ewakuuje Tartus, jak również wojskowy i dyplomatyczny personel z Syrii. Alarm wojenny w Izraelu.
DEBKAfile
Izrael
2013-06-27
Polityka
Wkrótce po tym jak DEBKAfile wyemitowała specjalny film na temat rozszerzającego się kręgu syryjskiej wojny, Moskwa ogłosiła w środę, 26 czerwca, że ewakuacja która rozpoczęła się w piątek, całego wojskowego i dyplomatycznego personelu z Syrii, w tym rosyjskiej bazy morskiej Tartus została zakończona.


"Rosja zdecydowała się wycofać swój personel z powodu ryzyka związanego z konfliktem w Syrii, a także strachem przed incydentem z udziałem rosyjskiego wojska, który mógłby mieć szersze konsekwencje," powiedział urzędnik ministerstwa obrony w Moskwie. Podkreślił, że 16 jednostek marynarki we wschodniej części Morza Śródziemnego pozostaje na posterunku a dostawy broni, w tym przeciwlotniczej dla syryjskiego rządu nadal będą kontynuowane zgodnie z dawnymi umowami.Innym znakiem zbliżającej się eskalacji w Syrii, są niezapowiedziane manewry izraelskiej brygady Wzgórz Golan, z udziałem premiera Beniamina Netanjahu i przywódców armii.

W Londynie, premier David Cameron zwołał sesję rządową Rady Bezpieczeństwa Narodowego na Downing Street w sprawie Syrii. Lider opozycji Ed Milliband został zaproszony do udziału w spotkaniu, co jest zwyczajem obserwowanym tylko w przypadku omawiania kwestii najwyższej wagi bezpieczeństwa.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


USA gromadzi wojska w Jordanii po tym jak Turcja zamyka korytarz transferu broni dla syryjskich rebeliantów.  |  Izrael ratuje syryjskich terrorystów Al-Kaidy. Izrael "obali Assada" jeśli ten spróbuje odpowiedzieć militarnie na przyszłe naloty.   |  Wielka Brytania przygotowuje oddziały by zamordować Assada.   |   Iran podejmie militarne działania, jeśli Ameryka zaatakuje Syrię.  |  W obronie Iranu, Chiny grożą "trzecią wojną światową".  Rosja: "Cokolwiek stanie się Iranowi .... będzie bezpośrednim zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego"   | Rosja i Iran są gotowe odeprzeć Izraelsko Amerykański atak na Iran.   |  Polityka wokół izraelskiego ataku na Iran.   |   USA daje Izraelowi zielone światło dla ataku na Iran.   |  Rosja przygotowuje się na ewentualny amerykańsko-izraelski atak na Iran.   |  Destabilizacja. Szeroka perspektywa.   |  Po upadku Syrii Izrael planuje inwazję na Liban.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2013-06-27 23:01:36
Syria myślała, że Rosja ją obroni. A Rosja zwinęła żagle i zostawiła Syrię samą sobie. Typowe dla niej.
DonC   dodano: 2013-06-27 23:29:06
@tornado

Niekoniecznie. Rosja nie jest z tego co wiem sojusznikiem Syrii. Rosji bardziej zależało na sprzedaży broni niż na realnej pomocy militarnej. Gdyby przez pomyłkę albo i celowo żołnierze rosyjscy zostali zaatakowani przez Izrael reakcja Rosji musiała by być stanowcza. A jaka to by była reakcja wypowiedzenie wojny Izraelowi? Wątpię. Rosjanie musieliby domagać się przeprosin, a sama Rosja straciłaby na arenie międzynarodowej. Rosjanie wolą uchodzić za twardych i niezwyciężonych niż błagać Izrael o przeprosiny. Zwykła prewencja. Nawet sami Syryjczycy chyba nie wierzyli że Rosjanie wypowiedzą wojnę Izraelowi czyli całemu zachodowi jeśli Syria zostanie zaatakowana. Nie jestem pewien ale myślę że Iran też nie zareaguje. Być może wypowie wojnę Izraelowi ale na pomoc Syria raczej nie może liczyć.
DonC   dodano: 2013-06-28 00:44:04
Teraz nie jestem pewien czy Rosja jest sojusznikiem czy też nie:) Trudno znaleźć takie dane, albo słabo szukam.

W każdym bądź razie nawet gdyby była to wątpię czy ryzykowałaby wojnę z zachodem dla Syrii. W tych czasach sojusz jak widać nic nie znaczy. Zresztą sami wiemy na własnej skórze ile znaczy sojusz. Jedynie Izrael może liczyć na swojego sojusznika, ale to już inna historia.

Więcej
Polityka

Rosja rozpoczyna manewry na Białorusi w celu udaremnienia „agresji NATO”.

Rosja rozpoczyna manewry na Białorusi w celu udaremnienia „agresji NATO”.

Po ustabilizowaniu próby destabilizacji Kazachstanu, obecnie Rosja i Zachód szykują się do konfrontacji na terenie Ukrainy. Z...

Dlaczego kryzys w Kazachstanie jest o wiele większym problemem, niż mówią o tym zachodnie media?

Komentator geopolityczny Clint Ehrlich podczas pobytu w Moskwie doniósł, że „sytuacja w Kazachstanie jest o wiele...

Trump idzie w zaparte promując zabójcze szczepionki mRNA.

Dołącz do ogólnopolskiej akcji POLSKA STREFĄ WOLNĄ OD SEGREGACJI SANITARNEJ.

Pilne! Cała Polska pod sejm! Blokujemy certyfikaty!

Więcej
Kultura

Papież Franciszek twierdzi, że szczepienie się przeciw Covid-19 jest „moralnym obowiązkiem”.

Papież Franciszek twierdzi, że szczepienie się przeciw Covid-19 jest „moralnym obowiązkiem”.

Stolica Apostolska po raz kolejny promuje eksperymentalne szczepienia Big Pharmy wśród swoich wyznawców kościoła katolickiego,...

Święta Bożego Narodzenia i przemysłowy szczepionkowy kanibalizm.

Choć wiele osób rozważa branie szczepionek na Covid-19 w kategoriach medycznych - jako “lek” lub...

ONZ odsłonił w swojej nowojorskiej siedzibie posąg przypominający bestię z Księgi Objawienia.

Nowy Jork organizuje miejsca podawania obywatelom heroiny.

Teraz w Niemczech eutanazja tylko dla zaszczepionych.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone