Rosja i Iran są gotowe odeprzeć Izraelsko Amerykański atak na Iran.
DEBKAfile
Izrael
2012-04-04
Polityka
W poniedziałek, 2 kwietnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poważne ostrzegł przed atakiem militarnym na Iran, mówiąc, że wyprzedzające uderzenie naruszałoby prawo międzynarodowe. Wypowiedział te słowa podczas wizyty w Armenii, powstrzymując się od grożenia (USA i Izraelowi) konsekwencjami. Jednocześnie wsparł postawę najwyższego przywódcy Iranu ajatollaha Ali Chameneiniego, który w ubiegły czwartek wezwał do silnego Irańskiego oporu wobec obcej interwencji w Syrii, ślubując bronić Damaszku jako "centrum oporu przeciwko Izraelowi."Zachodni obserwatorzy wojskowi łączą te dwa oświadczenia jako tworzący się rosyjsko-irański front. Po ich wspólnym sukcesie w uratowaniu Bashara Assada od rewolty przeciwko jego reżimowi, obaj partnerzy przygotowują się na odparcie potencjalnego ataku wymierzonego przeciw programowi nuklearnemu Teheranu, jak również wzmocnieniu regionalnych interesów Iranu od Zatoki Perskiej do Morza Śródziemnego. Chcą oni odeprzeć dwie amerykańskie strategie, ujawnione tutaj w DEBKAfile:

1. Chociaż wspierana przez USA grupa Przyjaciele Syrii 2, która odbyła spotkanie w niedzielę, 1 kwietnia w Stambule, nie zaoferowała Wolnej Syryjskiej Armii bezpośredniej pomocy lub wsparcia, to Arabia Saudyjska i Katar stworzyły międzynarodowy fundusz płacący rebeliantom stałą pensję. W ten sposób mają nadzieję przeciągnąć na swoją stronę więcej oficerów i żołnierzy z jednostek wojskowych, lojalnych wobec Assada. Moskwa i Teheran widzą to jako Arabską interwencję w syryjski konflikt.

2. W czwartek, 29 marca USA, Izrael i Grecja rozpoczęły niejasne powietrzno-morskie ćwiczenia w basenie Morza Śródziemnego. Manewry o kryptonimie "Noble Dina," wydaje się, że obejmują swym zasięgiem morze do Krety, łącznie z wybrzeżem Turcji, Cypru, Izraela i bazą marynarki wojennej w Hajfie oraz portem Aszdod.


Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2012-04-09 21:52:08
To, że Ławrow mówi o łamaniu prawa międzynarodowego w przypadku wyprzedzającego uderzenia na Iran o niczym nie świadczy, skoro nie zadeklarował pomocy Iranowi. Mówić tak można nawet już po uderzeniu tyle, że to nie zmienia sytuacji. Widocznie są jakieś zakulisowe sprawy, które nie pozwalają Moskwie zająć zdecydowanego stanowiska i może dojść do tego, że Iran w końcu będzie musiał liczyć tylko na siebie. Rosja w globalnym podziale świata otrzymała ogromne, strategiczne terytorium i nie ma interesu aby mieszać się w konflikt poza jej strefą wpływów.

A Syria? Skoro USA jak Piłat umywa ręce oddając sprawę Rijadowi i Katarowi może świadczyć o tym, że Arabowie sami mają sobie zaprowadzić porządki zgodnie z programem NWO widząc widocznie w perspektywie wielką nagrodę. A że Syria może pogrążyć się w chaosie jak Egipt czy Libia, kogo to w końcu obchodzi?

Więcej
Polityka

Nowe prawo da australijskim władzom uprawnienia do aresztowania „teoretyków spisku”.

Nowe prawo da australijskim władzom uprawnienia do aresztowania „teoretyków spisku”.

Drakońskie nowe prawo dotyczące koronawirusa może dać władzom australijskim uprawnienia do aresztowania „teoretyków spisku...

Obozy koncentracyjne Corona.

Władze w Quebecu w Kanadzie ogłosiły, że będą izolować obywateli „niechętnych do współpracy” w ośrodku...

Baza danych Banku Światowego odnotowała eksport zestawów testowych na COVID-19 już w 2017 roku.

Bejrut został zdewastowany przez potężną eksplozję.

Na wyspach brytyjskich pojawiły się takie same paramilitarne bojówki BLM co w USA.Programy Infowars:
Infowars.com od tygodnia niedostępne ponieważ jest pod atakiem DDoS z Chin:


Nie oddychaj bo umrzesz!:

5G zabija drzewa... a ludzi?

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Globalne trendy

060606 - Microsoft i kryptowalutowy system kontroli populacji.

060606 - Microsoft i kryptowalutowy system kontroli populacji.

Od trzech dekad oficjalnie istnieją na rynku wszczepiane pod skórę systemy automatycznej identyfikacji auto-ID (patrz prace Carla Sandersa),...

Terahercowe 6G do roku 2030.

Obecnie wdrażana na całym świecie niezwykle niebezpieczna technologia 5G operująca na mikrofalach do nawet 300 GHz, (co jest prawie 100...

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Populacja zastępcza do 2050 roku.

Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone