Rosja i Iran są gotowe odeprzeć Izraelsko Amerykański atak na Iran.
DEBKAfile
Izrael
2012-04-04
Polityka
W poniedziałek, 2 kwietnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poważne ostrzegł przed atakiem militarnym na Iran, mówiąc, że wyprzedzające uderzenie naruszałoby prawo międzynarodowe. Wypowiedział te słowa podczas wizyty w Armenii, powstrzymując się od grożenia (USA i Izraelowi) konsekwencjami. Jednocześnie wsparł postawę najwyższego przywódcy Iranu ajatollaha Ali Chameneiniego, który w ubiegły czwartek wezwał do silnego Irańskiego oporu wobec obcej interwencji w Syrii, ślubując bronić Damaszku jako "centrum oporu przeciwko Izraelowi."Zachodni obserwatorzy wojskowi łączą te dwa oświadczenia jako tworzący się rosyjsko-irański front. Po ich wspólnym sukcesie w uratowaniu Bashara Assada od rewolty przeciwko jego reżimowi, obaj partnerzy przygotowują się na odparcie potencjalnego ataku wymierzonego przeciw programowi nuklearnemu Teheranu, jak również wzmocnieniu regionalnych interesów Iranu od Zatoki Perskiej do Morza Śródziemnego. Chcą oni odeprzeć dwie amerykańskie strategie, ujawnione tutaj w DEBKAfile:

1. Chociaż wspierana przez USA grupa Przyjaciele Syrii 2, która odbyła spotkanie w niedzielę, 1 kwietnia w Stambule, nie zaoferowała Wolnej Syryjskiej Armii bezpośredniej pomocy lub wsparcia, to Arabia Saudyjska i Katar stworzyły międzynarodowy fundusz płacący rebeliantom stałą pensję. W ten sposób mają nadzieję przeciągnąć na swoją stronę więcej oficerów i żołnierzy z jednostek wojskowych, lojalnych wobec Assada. Moskwa i Teheran widzą to jako Arabską interwencję w syryjski konflikt.

2. W czwartek, 29 marca USA, Izrael i Grecja rozpoczęły niejasne powietrzno-morskie ćwiczenia w basenie Morza Śródziemnego. Manewry o kryptonimie "Noble Dina," wydaje się, że obejmują swym zasięgiem morze do Krety, łącznie z wybrzeżem Turcji, Cypru, Izraela i bazą marynarki wojennej w Hajfie oraz portem Aszdod.


Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2012-04-09 21:52:08
To, że Ławrow mówi o łamaniu prawa międzynarodowego w przypadku wyprzedzającego uderzenia na Iran o niczym nie świadczy, skoro nie zadeklarował pomocy Iranowi. Mówić tak można nawet już po uderzeniu tyle, że to nie zmienia sytuacji. Widocznie są jakieś zakulisowe sprawy, które nie pozwalają Moskwie zająć zdecydowanego stanowiska i może dojść do tego, że Iran w końcu będzie musiał liczyć tylko na siebie. Rosja w globalnym podziale świata otrzymała ogromne, strategiczne terytorium i nie ma interesu aby mieszać się w konflikt poza jej strefą wpływów.

A Syria? Skoro USA jak Piłat umywa ręce oddając sprawę Rijadowi i Katarowi może świadczyć o tym, że Arabowie sami mają sobie zaprowadzić porządki zgodnie z programem NWO widząc widocznie w perspektywie wielką nagrodę. A że Syria może pogrążyć się w chaosie jak Egipt czy Libia, kogo to w końcu obchodzi?

Więcej
Polityka

Gettoizacja Izraela i „Bransoletka wolności”.

Gettoizacja Izraela i „Bransoletka wolności”.

Izrael wprowadził coś co nazywa „bransoletką wolności” - urządzenie śledzące, które będzie stanowić alternatywę...

Biden odgrzewa wojnę w Iraku i Syrii.

Zaledwie miesiąc po obraniu prezydentury przez Joe Bidena i po niemalże czterech latach jako takiego pokoju na Bliskim Wschodzie...

Linie lotnicze lobbują Unię by przyjęła jej własne paszporty szczepionkowe.

1000 dodatkowych żołnierzy piechoty morskiej „Zostanie na miejscu” w Norwegii, podczas gdy Rosja zwiększa ostrzegawcze loty bombowców na Arktyce.

Gwardia Narodowa ma pozostać w Waszyngtonie „do jesieni 2021 r.”.Programy Infowars:

"To jest Armageddon" wywiad Konrada Stachnio z Alexisem Bugnolo:

Szkolenie Chatham House z organizowania medialnej Pandemii:
Ostatnie Audycje:
5G zabija drzewa... a ludzi?

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Multimedia

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

W tym miejscu zamieszczamy filmy z protestów organizowanych przeciwko wprowadzaniu medycznego państwa policyjnego pod przykrywką...

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmem dokumentalnym "Foliarze", przedstawiającym tematykę zabójczej dla ludzi technologii...

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

Geoinżynieria 3. Kontrola populacji.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone