Rosja i Iran są gotowe odeprzeć Izraelsko Amerykański atak na Iran.
DEBKAfile
Izrael
2012-04-04
Polityka
W poniedziałek, 2 kwietnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poważne ostrzegł przed atakiem militarnym na Iran, mówiąc, że wyprzedzające uderzenie naruszałoby prawo międzynarodowe. Wypowiedział te słowa podczas wizyty w Armenii, powstrzymując się od grożenia (USA i Izraelowi) konsekwencjami. Jednocześnie wsparł postawę najwyższego przywódcy Iranu ajatollaha Ali Chameneiniego, który w ubiegły czwartek wezwał do silnego Irańskiego oporu wobec obcej interwencji w Syrii, ślubując bronić Damaszku jako "centrum oporu przeciwko Izraelowi."Zachodni obserwatorzy wojskowi łączą te dwa oświadczenia jako tworzący się rosyjsko-irański front. Po ich wspólnym sukcesie w uratowaniu Bashara Assada od rewolty przeciwko jego reżimowi, obaj partnerzy przygotowują się na odparcie potencjalnego ataku wymierzonego przeciw programowi nuklearnemu Teheranu, jak również wzmocnieniu regionalnych interesów Iranu od Zatoki Perskiej do Morza Śródziemnego. Chcą oni odeprzeć dwie amerykańskie strategie, ujawnione tutaj w DEBKAfile:

1. Chociaż wspierana przez USA grupa Przyjaciele Syrii 2, która odbyła spotkanie w niedzielę, 1 kwietnia w Stambule, nie zaoferowała Wolnej Syryjskiej Armii bezpośredniej pomocy lub wsparcia, to Arabia Saudyjska i Katar stworzyły międzynarodowy fundusz płacący rebeliantom stałą pensję. W ten sposób mają nadzieję przeciągnąć na swoją stronę więcej oficerów i żołnierzy z jednostek wojskowych, lojalnych wobec Assada. Moskwa i Teheran widzą to jako Arabską interwencję w syryjski konflikt.

2. W czwartek, 29 marca USA, Izrael i Grecja rozpoczęły niejasne powietrzno-morskie ćwiczenia w basenie Morza Śródziemnego. Manewry o kryptonimie "Noble Dina," wydaje się, że obejmują swym zasięgiem morze do Krety, łącznie z wybrzeżem Turcji, Cypru, Izraela i bazą marynarki wojennej w Hajfie oraz portem Aszdod.


Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2012-04-09 21:52:08
To, że Ławrow mówi o łamaniu prawa międzynarodowego w przypadku wyprzedzającego uderzenia na Iran o niczym nie świadczy, skoro nie zadeklarował pomocy Iranowi. Mówić tak można nawet już po uderzeniu tyle, że to nie zmienia sytuacji. Widocznie są jakieś zakulisowe sprawy, które nie pozwalają Moskwie zająć zdecydowanego stanowiska i może dojść do tego, że Iran w końcu będzie musiał liczyć tylko na siebie. Rosja w globalnym podziale świata otrzymała ogromne, strategiczne terytorium i nie ma interesu aby mieszać się w konflikt poza jej strefą wpływów.

A Syria? Skoro USA jak Piłat umywa ręce oddając sprawę Rijadowi i Katarowi może świadczyć o tym, że Arabowie sami mają sobie zaprowadzić porządki zgodnie z programem NWO widząc widocznie w perspektywie wielką nagrodę. A że Syria może pogrążyć się w chaosie jak Egipt czy Libia, kogo to w końcu obchodzi?

Więcej
Polityka

Ghislaine Maxwell, sutenerka Jeffreya Epsteina jest ukrywana przed FBI w Izraelu.

Ghislaine Maxwell, sutenerka Jeffreya Epsteina jest ukrywana przed FBI w Izraelu.

W nowym, wybuchowym raporcie stwierdzono, że zmarły przestępca seksualny Jeffery Epstein i jego domniemana „madame” Ghislaine Maxwell...

Opublikowano zdjęcia Clintona na pokładzie samolotu Epsteina.

Jak do tej pory zostało dobrze udokumentowane, że Bill Clinton latał około 26 razy prywatnym odrzutowcem martwego pedofila Jeffrey'a Epsteina....

Irański cel.

PrisonPlanet.pl - 10 lat walki z Nowym Porządkiem Świata.

Prezydent Trump został postawiony w stan „impeachmentu”. Wniosek demokratów wędruje teraz do Senatu.Programy Infowars:Protest Przecieko Cenzurze Pod PAP:

Geoinżynieria nad Warszawą. Styczeń 2020.:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Kultura

Niemiecka Partia Zielonych wzywa do migracji 140 milionów „uchodźców klimatycznych” na Zachód.

Niemiecka Partia Zielonych wzywa do migracji 140 milionów „uchodźców klimatycznych” na Zachód.

Partia Zielonych w Niemczech nalega, aby „zezwolić na migrację na zachód i nadanie obywatelstwa do 140 milionom uchodźców...

Jak wprowadzać NWO, czyli Nowy Światowy Ład zbudowany przez korporacje banksterskie.

„Upadek narodu może nastąpić tylko, dzięki pomocy zdrajców i renegatów." dr Jerzy Jaśkowski Pojęcie fałszywa flaga najczęściej...

Wesołych demonicznych świąt: Walmart, Target i Amazon sprzedają książki, które uczą pięciolatków jak wywoływać demony.

Koszmar: Disney+ i Marvel promują transpłciowe dzieci.

Wiedeński satanistyczny kardynał poprowadzi koncert sodomitów.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone