Telemarketer robot, który zaprzecza, że jest robotem.
cryptogon.com
USA
2013-12-17
Nauka i technologia
Na telefon komórkowy szefa biura NT Times, Michaela Scherera zadzwoniła urocza kobieta z jasnym, ujmującym głosem. Chciała zaproponować ofertę na ubezpieczenie zdrowotne, ale coś wydało się w tym podejrzane.

Kiedy Scherer zapytał wprost, czy to jest prawdziwa osoba czy głos sterowany komputerowo, odpowiedziała z entuzjazmem, z czarującym uśmiechem, że jest realną osobą. Ale potem nie udało jej się przejść kilka innych testów. Na pytanie "Jakie warzywo znajduje się w zupie pomidorowej?" powiedziała, że nie rozumie pytania. Pytana wielokrotnie o to jaki był wczoraj dzień tygodnia, wielokrotnie skarżyła się na złe połączenie.

W ciągu następnej godziny, kilku reporterów Timesa zadzwoniło do niej powtórnie, starając się odkryć tajemnicę, w dobrej wierze. Na imię ma, jak powiedziała Samantha West, i jest na pewno robotem ponieważ wielokrotnie idealnie powtarzała te same odpowiedzi na pytania. Jej celem było zadać szereg pytań dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego "Czy jesteś na państwowym systemie ubezpieczeń zdrowotnych?" itp., a następnie przełączenie potencjalnego klienta do prawdziwej osoby, która może sfinalizować sprzedaż. Można samemu posłuchać niektórych rozmów poniżej:






Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis PrisonPlanet.pl
Tego typu systemy nie są oczywiście niczym nowym i działają w Polsce przynajmniej od 10 lat, jednak jak widzimy to mimo ich niedoskonałości ich rozwój powoduje wypieranie ludzi z miejsc pracy. Podobny problem dotyka dziennikarzy dokładnie tej samej gazety, która "odkryła" problem. Times już wykorzystuje robo-reporterów do tworzenia niektórych artykułów, dzięki programowi komputerowemu opracowanemu przez redaktora cyfrowego wydania gazety Kena Schwencke.

Czy Robo-Reporterzy zastąpią dziennikarzy głównego nurtu?  Sztuczny mózg przeszedł podstawowy test IQ. |  Armie wirtualnych przyjaciół promują propagandę poprzez sieci społecznościowe.   |  NBIC- zabawa w Boga. Obraz świata w 2025 roku.   |  Dlaczego przyszłości nas nie potrzebuje.   |  Przyszłość pojazdów bezzałogowych.  |  ONZ przewiduje transhumanistyczną przyszłości, w której człowiek będzie zbędny.  |  Chip zapisujący wspomnienia pozwala na ich transfer do drugiego mózgu.  |  Interfejs mózg-maszyna staje się rzeczywistością.   |  MIT stworzyło glukozowe ogniwo paliwowe do zasilania wszczepianych interfejsów mózg-komputer.  |  Oni naprawdę chcą wszczepić czipy do twojego mózgu.  |   Naukowcy stworzyli system odczytywania obrazów ruchomych bezpośrednio z mózgu.   |  Technologie ulepszania ludzi i przyszłość pracy w najbliższej dekadzie.  |  PETMAN: kolejny potężny krok w kierunku budowy armii robotów DARPA. Nowe drony i roboty. Przedsmak przyszłości.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Marian   dodano: 2013-12-17 12:45:41
I to jest wg mnie główny czynnik depopulacji.

Nie zauważyłem żeby którykolwiek polityk podjął ten temat,

a zmierzamy do upadku cywilizacji. Podejmowałem kiedyś ten temat na różnych forach ale bez reakcji. Mamy sytuację w której za kilkanaście lat nie będzie już w ogóle pracy dla zwykłego człowieka. Nie wiem czy ktoś robi statystyki ile w danym roku osób straciło pracę bo robot/maszyna wyparła ich ze stanowiska. To się dzieje już teraz na naszych oczach, a nie w dalekiej przyszłości. Mamy już roboty w rolnictwie, przemyśle w biurach,a nawet w usługach. A ten rodzaj technologii rozwija się w zastraszającym tempie. Nie wiem dlaczego nie podejmuje się tego tematu. Jak będzie wyglądała nasza przyszłość jeżeli każdą pracę jaką wykonujemy teraz zastąpi maszyna? I nie liczmy na to że jakoś to będzie.Nikt z nas nie dostanie własnego robota który będzie pracował na nasze utrzymanie. Bo kto zatrudni czyjegoś robota za pieniądze skoro będzie wolał zakupić własnego? Roboty doprowadzą do całkowitej destrukcji gospodarki jaką dzisiaj znamy. Kogo w przyszłości będzie stać na zakup czegokolwiek skoro nie będzie miał pracy? Tylko nieliczni na tym skorzystają i chyba właśnie o to chodzi.

Zadziwiające jest to że cały czas o nowych technologiach mówi się w samych superlatywach. Każdy powinien się zastanowić ile mu czasu jeszcze zostało kiedy w pracy zastąpi go maszyna.
misio   dodano: 2013-12-17 15:18:55
@Marian- Dokładnie tak, i jak tam było napisane w którymś z artykułów ludzie będą musieli walczyć o zasoby z maszynami. Bateria do wiartarki pójdzie do ciebie albo do robota, który ją potrzebuje.

Więcej
Nauka i technologia

Genetycy otwierają kolejną furtkę do tworzenia dzieci na zamówienie.

Genetycy otwierają kolejną furtkę do tworzenia dzieci na zamówienie.

Edycja genów ludzkiego embrionu pozostaje wysoce kontrowersyjna, szczególnie po tym, jak chiński naukowiec He Jiankui wstrząsnął...

Nowy rosyjski sygnał ostrzegawczy z przestrzeni kosmicznej.

Przez lata politycy mieli obsesję na punkcie czołgów, artylerii, rakiet i liczby żołnierzy, podczas gdy prawdziwe pole bitwy cicho...

Firmy technologiczne mają wprowadzać skanowanie informacji już na urządzeniu klienta - zakończyć prywatność online.

Najważniejszy eksperyment AI, o którym nigdy nie słyszałeś…

NBIC: Chiny tworzą swój własny czip wszczepiany do mózgu ala Neuralink.

Więcej
Polityka

USA stworzyło Covid-19. Dyrektor Wywiadu Narodowego USA ujawnia dowody przeciwko Fauciemu.

USA stworzyło Covid-19. Dyrektor Wywiadu Narodowego USA ujawnia dowody przeciwko Fauciemu.

Nowo odtajnione dokumenty opublikowane w czwartek przez Dyrektor Wywiadu Narodowego Tulsi Gabbard pokazują, że amerykańskie...

Po ataku roju dronów na rafinerię w Moskwie Rosja grozi "masowymi grupowymi atakami" na Ukrainę.

Masowy atak ukraińskiego roju dronów na stolicę Rosji, w którego wyniku zostały trafione kluczowe obiekty energetyczne,...

Czy dla Netanjahu wojna się zakończyła?

Kolejne rozdanie po podpisaniu pokoju USA z Iranem.

Trofeum Pacyfiku.

© 2010-2025 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone