USA wysyła kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód.
Paul Joseph Watson, 
PrisonPlanet.com
USA
2011-12-08
Polityka
Stany Zjednoczone wysłały kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód, co oznacza, że trzy duże lotniskowce, połączone z licznymi niszczycielami kierują się lub już znajdują się w niespokojnym regionie.Według cotygodniowej aktualizacji ruchów marynarki wojennej ze Stratfor.com, trzeci superlotniskowiec klasy Nimitz, USS Abraham Lincoln, został wysłany do przyłączenia się do amerykańskiej piątej floty na Bliskim Wschodzie. Reportaż KOMO potwierdza wysłanie statku, zauważając, że 5000 żeglarzy znajduje się na jego pokładzie "okręt płynie z powrotem na Bliski Wschód, gdzie jego myśliwce wesprą wojska amerykańskie w Afganistanie." Misja ma trwać cztery miesiące.

Wysłanie tego lotniskowca jest kolejnym ruchem wojsk USA po wysłaniu w ubiegłym tygodniu lotniskowca USS Carl Vinson i niszczycieli zaopatrzonych w nakierowywane pociski USS Bunker Hill i USS Halsey. Statki są obecnie niemal w połowie drogi przez Pacyfik w ich drodze ku terytorium Azji.Okręty dołączą do USS John C. Stennis, który już stacjonuje niedaleko wód terytorialnych Pakistanu i Iranu. USS Bataan (LHD-5) desantowy statek klasy Wasp również stacjonuje w regionie, na południe od Jemenu.

Stany Zjednoczone mają teraz w sumie pięć głównych lotniskowców rozmieszczonych na całym świecie. Jest to taka sama liczba okrętów wojennych, które były zaangażowane w działania na krótko przed inwazją na Irak na początku 2003 roku.

Odnosząc się do napięć w stosunkach z Pakistanem, Syrią i Iranem wśród przytłaczającej ilości spekulacji nt bezpośredniej kampanii wojskowej w regionie, wdrożenie trzech głównych okrętów wojennych na Bliski Wschód ma ogromne znaczenie.

Jednak najpilniejszym problemem dla USA jest fakt, że Pakistan utrzymuje blokadę swojej granicy z Afganistanem w proteście przeciwko nalotowi NATO w którym zginęło dwa tuziny pakistańskich żołnierzy. USA odmówiło przeproszenia za ten incydent.

Chociaż Pentagon twierdzi, że blokada "nie ma znaczącego wpływu" na operacje wojskowe w Afganistanie, to kosztuje US Air Force 400 dolarów w kosztach paliwa za każdy galon paliwa dostarczony przez samolot transportowy do zasilania amerykańskich baz w Afganistanie.

Raport marynarki wojennej:Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Polityka

Grupa uderzeniowa USS Regan wchodzi na Morze Południowochińskie.

Grupa uderzeniowa USS Regan wchodzi na Morze Południowochińskie.

Wraz z wejściem, jak podała Marynarka Wojenna USA, we wtorek po raz pierwszy w tym roku Grupy Uderzeniowej Lotniskowca Ronalda Reagana...

Wielkie korporacje już planują zastąpić „zaszczepionych” pracowników, którzy umrą w ciągu kilku lat.

Kobieta która pracuje w przemyśle naftowym i gazowym, opracowując plany sukcesji dla dużych korporacji, ostrzegła, że...

Media opublikowały e-maile dr Fauciego.

Zachód uruchomił wojska i machinę propagandową zmierzającą do otwartego konfliktu z Chinami.

Tłumy protestujących przeciwko restrykcyjnej polityce epidemicznej przetoczyły się przez ulice Londynu.Programy Infowars:

Co tu się dzieje? Po szczepieniach na Covid do ramion ludzi można przyczepiać magnesy:


Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:
5G zabija drzewa... a ludzi?

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Multimedia

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

W tym miejscu zamieszczamy filmy z protestów organizowanych przeciwko wprowadzaniu medycznego państwa policyjnego pod przykrywką...

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmem dokumentalnym "Foliarze", przedstawiającym tematykę zabójczej dla ludzi technologii...

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

Geoinżynieria 3. Kontrola populacji.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone