Nazwa użytkownika
Hasło
 
  Przypomnij hasło
Starszy rangą amerykański dyplomata: Rosja zdradziła "Nowy Porządek Świata".
Paul Joseph Watson
, Prison Planet.com
USA
2014-04-26
Polityka
Starszy rangą amerykański dyplomata Christopher R. Hill mówi, że reakcja Rosji na ukraiński kryzys oznacza, że Moskwa zdradziła "Nowy Porządek Świata", którego była częścią przez ostatnie 25 lat.

W artykule dla wpływowej gazety Project Syndicate, Hill, były ambasador USA w Iraku i Korei, pisze, że aneksja Krymu przez Rosję i "zastraszanie" anty-kijowską kampanią przyniosło kres 25-letniemu okresowi historycznemu, oskarżając jednocześnie Moskwę o angażowanie się w "regresję, recydywę i rewanżyzm".


Definicja "Nowego Porządku Świata" Hilla związana jest z rosyjskim zaangażowaniem w post-głasnosti "zachodnich instytucjach, gospodarce rynkowej i wielopartyjnej demokracji parlamentarnej."

"Ten nowy porządek świata trwał prawie 25 lat. Z wyjątkiem krótkiej wojny Rosji z Gruzją w sierpniu 2008 roku (konflikt postrzegany jako wszczęty przez lekkomyślne gruzińskie przywództwo), rosyjska zgoda i zaangażowanie w "nowym porządku światowym", jakkolwiek problematyczna, była jednym z wielkich dokonań po zakończeniu ery zimnej wojny", pisze Hill.Hill, który jest doradcą w Albright Stonebridge Group, firmie która zajmuje się globalną "strategią", posiadającą macki sięgające do Białego Domu i Departamentu Stanu, przechodzi do oskarżenia Moskwy o wskrzeszanie imperium radzieckiego, dodając, że "Rosja...już nie wydaje się zainteresowana tym, co Zachód oferował przez ostatnie 25 lat: specjalny status w NATO, uprzywilejowane relacje z Unią Europejską i współpracę w międzynarodowych przedsięwzięciach dyplomatycznych".

Argumentując, że sankcje zachodnie nie będą miały żadnego wpływu na Rosję, Hill twierdzi, że NATO powinno przygotować się na działania długodystansowe, ostrzegając, że Rosja "będzie dążyć do podobnych działań wśród byłych sowieckich" sojuszników "powołując się na niemiecką inwazję na Polskę w 1939 roku, sugeruję że Moskwa może rozpocząć agresję wobec innych narodów we wschodniej Europie."

Twierdzenie Hilla, że Rosja odwróciła się od "nowego porządku świata" pokazuje, iż Moskwa stara się przewodzić alternatywnej frakcji krajów BRICS, które stanowią poważne zagrożenie dla przyszłości jednobiegunowego planowania USA i NATO.

Innymi słowy, czy Rosja tego chce czy nie, zachodnie elity okopują się przygotowując się na nową zimną wojnę, a świat może wchodzić w najbardziej niebezpieczny okres w historii od czasu kryzysu kubańskiego.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Rada Atlantycka: Potrzebny “kryzys” by utrzymać “nowy porządek świata”.   |  Nowy Porządek Świata. Spojrzenie w niedaleką przyszłość.  |  Putin powstrzymuje Nowy Porządek Świata.   |  Nowy Porządek Świata administracji Obamy.   |  Nowy Porządek Świata a sprawa Polska.   |  Film: Niewidzialne imperium - Nowy porządek świata zdefiniowany.   |  Daniel Estulin, Bilderberg 2012 i nowy porządek świata.   |  2025- Globalny rząd. Raport NIC i ISS.   |   A teraz rząd światowy.   |  Gorbaczow wzywa do amerykańskiej pierestrojki i utworzenia rządu światowego.   |  Rząd światowy według Scientific American!   |  10 rocznica 9/11: Loose Change Finall Cut. Co naprawdę wydarzyło się 11 września.   |  Nowy Porządek Świata a sprawa Polska.  |    Film: Niewidzialne imperium - Nowy porządek świata zdefiniowany. Zbigniew Brzeziński: Ku uniwersalnej kulturze politycznej.  |   Anglo- Amerykański establishment.  |  Przyszłość liberalnego porządku świata i internacjonalizm po Ameryce.   Zachód, budowa Rosji i dojście do władzy Putina.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
misio   dodano: 2014-04-26 19:30:08
No i mamy odpowiedź na nurtujące jakiś czas temu pytania. A co z Ruskimi...czy oni są w NWO? Putin, wydaje się, że idzie własną drogą i ma w d.... NWO.
Pomidor   dodano: 2014-04-26 19:52:18
misio może i tak a może próbuje ugrać jak najwięcej dla siebie i swojej świty co by w nowym lepszym świecie był co najmniej numero 2 lub 3.Nie zapominajmy o Chinach które póki co są z Ruskimi ale to jak wiemy z historii może zawsze i w każdej chwili się zmienić.Dla Chin Rosja to łakomy kąsek i mogą się pokusić co by ten rosyjski torcik zjeść.Wystarczy ,że dogadają się z resztą świata i nikt nawet palcem nie tknie by pomoc Rosji.Ale to takie dywagacje.

Osobiście uważam,że Putin gra tymi kartami by ugrać jak najwięcej dla siebie.
Zapluty Karzeł Reakcji   dodano: 2014-04-27 10:12:57
@misio

Uwierzę w to, dopiero kiedy pieniądz w Rosji będzie drukowany w oparciu o parytet gospodarczy, a jego emisja skierowana bezpośrednio do społeczeństwa. Nie żadne tam złoto lub inny \"parytet chciwości\" i pieniądz dłużny jak obecnie. Całe to BRICS odbieram jako wyjście awaryjne na wypadek \"globalnego resetu\". Innymi słowy: małe salto i wszystko stoi tak samo jak przedtem, tylko trochę kręci się w głowie i ludzie myślą, że zaszły wielkie zmiany. Chyba, żeby BRICS wycięły taki numer jak napisałem. No ale kto by zarzynał taką kurę znoszącą złote jajka? Kto będzie tak głupi, żeby pozbyć się dobrowolnie takiej władzy? Wolność ekonomiczną - pospólstwu?

Pan Pomidor ma rację.
Kaptowaniec   dodano: 2014-04-27 20:57:12
Czy rzeczywiście jesteście tacy naiwni, że NWO to będzie lepszy świat to będzie totalne zniewolenie. Pamiętajcie, że drukowanie pustych pieniędzy zaczęło się w USraelu i to już dawno.
Marian   dodano: 2014-04-29 01:24:26
@KaptowaniecA kto tu się zachwyca NWO?
czas szczawiu   dodano: 2014-04-29 10:55:35
@Kaptowaniec

Drukowanie pustych pieniędzy, jeśli się nie mylę, rozpoczęło się w Niderlandach w XVII wieku (Bank Amsterdamu).
Zapluty Karzeł Reakcji   dodano: 2014-04-29 15:35:02
@czas szczawiu

Początków należy szukać znacznie wcześniej. Osobiście upatruję go w momencie, kiedy został przyjęty jako zapłata, pierwszy dokument poświadczający depozyt, zamiast niego samego. Oznacza to, że w tamtej chwili powstała dodatkowa ilość na przykład złota. Było złoto w sejfie u złotnika, i nagle pojawiło się także w księgach rachunkowych kupca, czyli \"cudowne\" rozmnożenie złota. Pomysł tak się spodobał, że teraz złota już w ogóle nie ma (jako parytetu), a tylko świstki. No i mamy to, co mamy. Oczywiście w złocie też nic dobrego nie widzę.
Zapluty Karzeł Reakcji   dodano: 2014-04-29 15:51:06
@czas szczawiu

Początków należy szukać znacznie wcześniej. Osobiście upatruję go w momencie, kiedy został przyjęty jako zapłata, pierwszy dokument poświadczający depozyt, zamiast niego samego. Oznacza to, że w tamtej chwili powstała dodatkowa ilość na przykład złota. Było złoto w sejfie u złotnika, i nagle pojawiło się także w księgach rachunkowych kupca, czyli \"cudowne\" rozmnożenie złota. Pomysł tak się spodobał, że teraz złota już w ogóle nie ma (jako parytetu), a tylko świstki. No i mamy to, co mamy. Oczywiście w złocie też nic dobrego nie widzę.
Zapluty Karzeł Reakcji   dodano: 2014-04-29 15:51:37
Ostatecznie każdy pieniądz, którego podaż nie jest skorelowana z produkcją (parytet gospodarczy), można uznać za pusty. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy w jakimś kraju upada produkcja a złoto ciągle jest. Natychmiast dochodzi do gigantycznej inflacji. I odwrotnie, produkcja rośnie, ale podaż złota nie nadąża i dochodzi do deflacji, co też nie jest wcale dobre. Pomijam już kwestię sprawiedliwości w podziale dóbr przy pieniądzu kruszcowym, bo wygląda podobnie jak obecnie przy pieniądzu dłużnym - bogactwo dla uprzywilejowanych, nędza dla ogółu.

Więcej
Polityka

Prezydent Czech apeluje by uzbroić obywateli by mogli się bronić przed terroryzmem.

Prezydent Czech apeluje by uzbroić obywateli by mogli się bronić przed terroryzmem.

W świetle niedawnych ataków terrorystycznych w Europie prezydent Czech Miloš Zeman całkowicie zmienił swoje stanowisko w sprawie...

Szef FBI stwierdza, że pokonanie Islamskiego Państwa będzie oznaczać więcej terroru w Europie i Ameryce.

Dyrektor FBI James Comey powiedział w środę na konferencji cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Fordham, że ewentualne pokonanie...

Kto stał za przewrotem w Turcji?

Islamiści przeprowadzili atak na kościół we Francji ścinając katolickiego księdza.

Departament Stanu USA: Klimatyzatory i lodówki są takim samym zagrożeniem jak ISIS.


STOP Geoinżynierii. Kolejna akcja uświadamiania społeczeństwa o opryskach geoinżynieryjnych:

W co inwestować w czasach niepewności. Wykład Tradera 21:

Hillary Clinton na prezydenta USA? Clinton wpada w dziwne konwulsje w trakcie wywiadów dla prasy...

Nasze materiały ze spotkania Grupy Bilderberg 2016, Drezno, Niemcy:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:


Kultura

Satanizm jako zajęcia dodatkowe w podstawówkach.

Satanizm jako zajęcia dodatkowe w podstawówkach.

Satanistyczna grupa działaczy politycznych z Massachusetts, którzy walczą przeciwko religii w klasach podstawowych na jesieni ma...

Dziwne zwyczaje Naczelnej Izby Lekarskiej. 

"Jeżeli wolność słowa cokolwiek oznacza, to oznacza ona prawo do mówienia tego, czego ludzie nie chcą słyszeć i co chcieliby...

Psychoterroryzm.

Handel śmiercią!

ONZ żąda więzienia rodziców, którzy karają cieleśnie własne dzieci.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone