Zachód, budowa Rosji i dojście do władzy Putina.
Prisonplanet.pl
Polska
2014-03-14
Polityka
Trwające od lat zaniepokojenie międzynarodowych i polskich polityków oraz mediów rosyjską polityką nie jest bezpodstawne. Rosja będzie wykorzystywała swój potencjał do rozszerzania swoich wpływów jak każde inne mocarstwo na świecie. Jednak zasadnicze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać w kontekście Rosji to w jaki sposób kraj którego populacja po upadku ZSRR skurczyła się o niemalże taką samą ilość co w trakcie II wojny światowej, kraj w którym wszystkie sektory rynku były zacofane nagle zdobył taką pozycję? I drugie pytanie, jakie należało by zadać to skąd do władzy przyszedł Putin?

Otóż rosyjska infrastruktura przesyłu i wydobycia surowców takich jak gaz czy ropa i innych została zbudowana za amerykańskie pieniądze. Rządowy bank amerykański Export-Import Bank, który powstał by zbudować totalitarny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich do roku 2000, pożyczył 2.3 billiona dolarów, które to inwestycje bardzo rozszerzono w kolejnych latach. Dodatkowe fundusze poszły z Banku Światowego i IMFu.

Jak napisał w 2000 roku James A. Harmon, przewodniczący banku "Sześćdziesiąt pięć lat temu amerykański bank Export-Import Bank został stworzony wyłącznie w celu rozszerzenia handlu z Rosją .... Ex-Im Bank stwierdził, że obecnie nadszedł odpowiedni czas, by ostrożnie rozwinąć naszą działalność w Rosji, tworząc partnerstwo z 15 bankami w tym kraju w celu zapewnienia finansowania dla Rosji, aby kupić to, co ona potrzebuje z USA w celu stworzenia infrastruktury, gospodarki i przyszłości."  US Export-Import Banku, Moskwa, 5 grudnia 2000 roku.


"Ex-Im Bank aktywnie wspiera rozwój przemysłu naftowego i gazowego Rosji. Prawie 50 procent naszego portfela w Rosji jest w tym obszarze... Pomogliśmy wesprzeć wysiłki modernizacyjne kilkunastu firm naftowych ze średnio i długoterminowym finansowaniem, i patrzymy na kilka projektów rurociągowych, które pomogą przetransportować rosyjską ropę i gaz na rynek." powiedział Jeffrey L Miller, wiceprezes Export-Import Bank, 22 lipca 2004.

Inwestycje te zakończyły się finansowym sukcesem dla amerykańskiego rządu, jak również pozwoliły na postawienie na nogi nowo powstałej Federacji Rosyjskiej, która obecnie wykorzystuje swoje zasoby do rozgrywek politycznych. 

Na drugie pytanie “skąd do władzy przyszedł Putin”, odpowiedź znajdziemy również za oceanem. Dr Steve Pieczenik, który pracował nad obaleniem systemu komunistycznego w korporacji RAND i był współodpowiedzialny za kluczowe, strategiczne decyzje w wywiadzie przeprowadzonym przez Davida Knighta dokładnie opisuje jak i za czyim wsparciem Władimir Putin doszedł do władzy.Transkrypt wywiadu:
David Knight: "Dziś będziemy mieli z nami dr Steve'a Pieczenika, który jest jednym z najbardziej doświadczonych, międzynarodowych negocjatorów kryzysowych i negocjatorów w sytuacjach gdy wzięto zakładników. Działał na tym polu przez ponad 20 lat dla pięciu amerykańskich administracji. Pracował też z Tomem Clancy nad kilkoma seriami książek "Op-Center", i "NetForce". Chcemy z nim porozmawiać na temat tego co myśli o wypuszczanych przez Edwarda Snowdena dokumentach. Co sądzi na ten temat jako człowiek mający doświadczenie w społeczności wywiadowczej jak również co myśli o tym co dzieje się na Ukrainie."

"Chciałbym cię zapytać o przecieki Snowdena. Był on już oskarżony przez USA o to, że jest rosyjskim, chińskim szpiegiem. Nie wydaje mi się żeby wielu ludzi w to wierzyło. Są jednak ludzie pytający o to czy jest to kontrolowany przeciek czy też jest on prawdziwym informatorem. Masz na ten temat inne zdanie, powiedz co na ten temat myślisz."

Dr Steve Pieczenik: "Generalnie muszę wrócić do historii Putina w Rosji. Będąc zaangażowanym w rozbicie Związku Radzieckiego, zostałem wysłany do korporacji RAND specjalnie by stworzyć architekturę dla wojny psychologicznej by rozbić ZSRR. Nie było to zrobione przez CIA czy Michaiła Gorbaczowa. Nie byłem jedynym, ale byłem jednym z niewielu którzy stworzyli architekturę, ponieważ byłem szkolony w naukach politycznych i psychologii i pracowałem w ZSRR przez 10 lat w latach siedemdziesiątych podczas kadencji Nixona, Forda i Reagana by ratować dysydentów politycznych ze szpitali psychiatrycznych. Wiedziałem więc dość dobrze jakie były słabości i znałem bardzo dobrze KGB i GRU. Więc kiedy obaliliśmy ZSRR popełniliśmy błąd. Oddaliśmy kraj Jelcynowi. Jelcyn był błędnie oceniony. Muszę przyznać, że to był też mój błąd. Okazało się, że był alkoholikiem. […] Nie byłem już później w rządzie ale miałem możliwość wypowiedzenia się, że to nie jest dobra sytuacja. Rosja musi się zrekonstruować. Nie możemy mieć chaosu w 122 różnych federacjach, czym naprawdę była Rosja. Zamiast niego wprowadziliśmy Putina. Był wprowadzony nie dlatego, że był zły czy dobry ale dlatego, że społeczność wywiadowcza w pozytywnym sensie chciała wprowadzić człowieka, który był silny. Był on szkolony przez Markusa Wolfa i Juria Andropowa, ludzi z których znałem."

DK: "Czyli mówisz, że Putin był doprowadzony do władzy i że społeczność wywiadowcza USA miała z tym coś wspólnego?"

SP:  "Zdecydowanie miała. Uważam, że to był bardzo pozytywny ruch. Społeczność wywiadowcza była kolektywnie za tym, jak również moja działalność w RAND i innych, którzy byli specjalistami ds. ZSRR w CIA i wywiadzie wojskowym, by systematycznie obalić ZSRR bez wojny. I myślę, że to jest coś z czego Regan, Bush senior i Baker powinni być bardzo dumni i Amerykanie powinni być dumni. To był przykład na to, że mogliśmy mieć zmianę reżimu bez udziału sił militarnych. Wiem, że Charles Wilson podkreślał wojnę jako wspieranie opozycji przez CIA, ale obalenie ZSRR było znacznie bardziej złożone. Zawierało narodowy charakter, ekonomie, wykorzystanie i manipulacje KGB i wiele innych zmiennych, które nie były powiązane z wojną, ale obszarem finansowym."

Tutaj dr Pieczenik nie wspomina konkretnie, że w marcu 1985 roku David Rockefeller i Henry Kissinger spotkali się z Michaiłem Gorbaczowem. Washington Post wspomniał nawet o tym spotkaniu na którym ustalono, że za pomoc finansową dla Polski Gorbaczow zgodzi się na wolne wybory do parlamentu gdzie komuniści dostaną jedną trzecią miejsc, a ludowcy kolejną jedną trzecią. Program ten później otworzył drogę do podobnych działań w całej europie wschodniej, kończąc Zimną Wojnę.

"W konsekwencji gdy obalono reżim" kontynuuje Pieczenik "zabrało to trochę czasu, ale musisz myśleć o tym co się stanie po jego obaleniu. To czego nie chcesz to próżnia we władzy. Z tej próżni nie chcesz by wyłonił się totalitarny lider. To co się jednak stało, to grupy z KGB stały się oligarchami, i to skorumpowanymi. Fabryki i instytucje w ZSRR, które były zarządzane przez Komitet Centralny zostały porozdzielane, przekształcone i skanibalizowane przez KGB. Oni je przejęli i brakowało centralnej kontroli. "

[…] W szeregach społeczności wywiadowczej ZSRR był młody człowiek, jak na ironię trenowany najpierw we Wschodnich Niemczech. Przez kogo był szkolony? Był szkolony przez kogoś kogo znałem, i miałem kontakt przez pośrednika, człowieka o imieniu Markus Wolf. Wielu słuchaczy będzie znało Markusa Wolfa jako głównego gracza z filmu "The Spy Who Came in from the Cold", Johna le Carré. Markus Wolf był bardzo wyjątkowym szefem siatki szpiegowskiej. Największym ze wszystkich, który dowodził 100 tysięczną grupą STASI na terenie całych Niemiec Wschodnich i całym świecie. Spenetrował wywiad Niemiec Zachodnich i nasz własny. Był tak błyskotliwy, że zanim byliśmy w stanie połączyć Niemcy Wschodnie z Zachodnimi nie mogliśmy go aresztować ponieważ to by niczemu nie służyło. Zamiast tego wysłał swoją rodzinę zagranicę. [M.Wolf ostatnie lata swojego życia spędził w USA budując siatkę szpiegowską i systemy infiltracji społeczeństwa dla Amerykanów.] W międzyczasie ten młody człowiek przeszedł ze STASI do FSB/KGB, a nazywał się Władimir Putin."

"Więc on był zidentyfikowany bardzo wcześnie przez wywiad jako ktoś kto był Rosjaninem, co oznacza, że nie był z Moskwy ale z Leningradu a jego dziadek był kucharzem nie tylko dla Cara Aleksandra ale również dla Stalina. Wpisywał się więc bardzo dobrze w narodowy charakter Rosji.
 
Więc był on nie tylko szkolony przez Markusa Wolfa z NRF ale również przez kogoś przeciwko komu musiałem działać, tj Andropowa z KGB, który był również genialnym szefem siatki szpiegowskiej.

Ostatecznie w środowisku wywiadowczym zrozumiano, że Putin będzie musiał rządzić w Rosji, nowej Federacji Rosyjskiej. Będzie musiał przejść władzę działając totalitarnie by stać się Rosyjskim z natury. I został wypchnięty na pierwszy plan. Skonsolidował władzę, oligarchów. Upewnił się, że oligarchowie nie będą brali udziału w polityce w zamian za biliony dolarów kolesiowskiego biznesu przez Gazprom i firmy budowlane i różne inne branże przemysłu. To była ich zapłata, pod jednym warunkiem, że ci oligarchowie nigdy się nie zaangażują w politykę. "

"I wydaje mi się, że sukces olimpiady w Soczi pokazuje jak totalitarny przywódca, wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie może skonsolidować tak wielkie państwo jak Rosja w spektakularny fenomen w pośrodku terrorystycznego scenariusza. Tak więc Putinowi należy się uznanie, ale doszedł on do władzy dzięki potrzebom i niepokojom wywiadów europejskich i amerykańskich..."

Koniec transkryptu.Tak więc obecne pretensje rządzących, dziennikarzy i publiki o niepewną sytuację za wschodnią granicą, ceny gazu i pociski atomowe powinny być kierowane nie do Kremla ale do amerykańskiej ambasady. Problemem jest bowiem nie to, że dany kraj prowadzi niezależną od Zachodu politykę (jest to kompletnie naturalne) ale, że Zachód buduje totalitarne systemy aby potem przeciwko nim walczyć.

Jak Wall Street stworzyło Rewolucję Bolszewicką:


Wall Street i dojście do władzy Hitlera:


OGLĄDAJ DALEJ>>>

Przykładów historycznych jest mnóstwo ale żeby nie szukać daleko wystarczy spojrzeć na zbudowane przez amerykańskie pieniądze Chiny, które obecnie chcą ekspandować militarnie rozszerzając swoje strefy wpływów, czy też Korea Północna której Ameryka przekazała elektrownie atomowe dające możliwość budowy bomb atomowych, która obecnie grozi atakiem na Koreę, Japonię i Amerykę.

Jak pisaliśmy obszernie w artykule pt "Wall Street i Rewolucja Bolszewicka." "wszystkie fabryki samochodów, traktorów, czołgów były zbudowane przez zachodnie firmy. W latach trzydziestych (1930) powstała fabryka Ził w Moskwie, później nazywała się AMO, potem fabryka Stalina. Rozbudowa fabryki była prowadzona przez firmę A. J. Brandt, Budd and Hamilton Foundry. Fabryka produkowała 30.000 ciężarówek rocznie. W 1931 USA buduje fabrykę traktorów/czołgów Stalingrad. W 1932 firma Caterpillar (USA), buduje fabrykę traktorów/czołgów w CharkowieCzelabińsku. W 1933 powstaje fabryka Gorkiego zbudowana przez Forda oraz General Electric. Dodatkowo powstały w Uliańsku-Fabryka UAZ, w Odessie fabryka produkująca model OAZ, w Pawłowsku PAZ, BBH-ZIL, w mieście Miass powstaje fabryka produkująca pojazdy Ural i Zis, w ‪Dniepropetrowsk‬u DAZ, w Kutaisi KAZ, w Lwowie ŁAZ, w MIńsku MAZ. Wszystkie były zbudowane przez zachodnie firmy i wszystkie produkowane tam pojazdy w czasie konfliktów były wyposażane w sprzęt wojskowy i funkcjonowały jako część armii. Już w 1940 sowiecki sprzęt montowany na traktorach Caterpillar był wykorzystywany podczas II wojny światowej i podczas wojny w Korei. Samoloty Rosyjskie wykorzystywały silniki na licencjach firm Francuskich (Gnome e Rhone, Hispano-Suiza), amerykańskich (Curtis Wright) i niemieckich (BMW).

W 1945 pierwszy plan pięcioletni był stworzony przez amerykańską firmę Kahn, Albert, Inc.!

W latach 60-70 powstaje w Wołgogradzie fabryka Togliatti-Fiat produkująca 600.000 pojazdów rocznie (Fiat przypomnijmy, iż był pod kontrolą City Bank i blisko działał z Chase Manchattan Bank Rockefellera) oraz powstaje Fabryka Kama.

W 1968 firma Gleason Company of Rochester, New York wysłała maszyny do Fabryki samochodów Gorki zbudowanej wcześniej przez Forda. Ten sprzęt został wykorzystany do produkcji sprzętu wojskowego. Samochody GAZ, GAZ-69 z silnikiem Forda były następnie wykorzystywane jako wsparcie dla Wietkongu. Przypomnijmy, że 80% wsparcia dla Wietnamu Północnego szło wtedy z Rosji.

W 1972 powstaje Fabryka Kama, wsparta 1 miliardem dolarów kredytu w licencjach dla rozbudowy fabryki. Na tamte czasy zbudowano największą fabrykę na świecie obejmującą 36 mil kwadratowych."

Jak widzimy historia lubi się powtarzać, oby tylko nie prowadziła do globalnych konfliktów.


Wall Street i dojście do władzy Hitlera.  |  Agent MI5. Jego imie to Mussolini, Benito Mussolini.   |  Film: Wojna na sprzedaż. Wywiad z A.C. Suttonem.   |  Wojna na sprzedaż. Wywiad z Antonym C. Suttonem.  |  Wall Street i Rewolucja Bolszewicka.  |  Były nazistowski bank rządzi globalną ekonomią.   |  Wojna na sprzedaż. Załącznik nr.1 Rosja 1920-1930   |  Wojna na sprzedaż. Załącznik nr.2 Rosja 1929-1945  |  Wojna na sprzedaż. Załącznik nr.3 Rosja 1945-1965   |
  Jak Lech Wałęsa współpracował z SB.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
misio   dodano: 2014-03-14 16:49:30
No ...ale jak to jest prawda to... o kur...a!
Marian   dodano: 2014-03-14 17:42:53
No i potwierdziły się moje przypuszczenia.

No i teraz niech ktoś to wszystko scali do kupy i wytłumaczy mi o co chodzi z tą niby wojną wschód -zachód?

Po co to wszystko? Po co to całe pierdolenie z Ukrainą?
Pomidor   dodano: 2014-03-15 19:03:42
Jedni piszą jedno ,drudzy co innego a jeszcze inni zupełnie co innego i weź tu bądź mądry człowieku.Nawet sito nie pomoże. Niech to wszystko już pierdyknie i będzie spokój.
prisonplanet.pl   dodano: 2014-03-15 23:08:40
Dodatkowe informacje do artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=V8uP1IoxQp8#aid=P-PHz5yBEYk

Więcej
Polityka

Nowe fale migracyjne: tysiące migrantów czeka na granicy z Texasem.

Nowe fale migracyjne: tysiące migrantów czeka na granicy z Texasem.

Wstrząsający nowy materiał filmowy pokazuje ponad 8 000 migrantów czekających na przekroczenie granicy pod mostem w przygranicznym...

Wypłynęło ponad 900 stron materiałów związanych z finansowaniem przez USA badań mutowania koronawirusów w Chinach.

Gazeta Intercept pozyskała niedawno dokumenty odnoszące się do sponsorowania eksperymentów na koronawirusach przez Narodowy...

Australia: COVID będzie z nami „na zawsze”, ludzie będą musieli „przyzwyczaić się” do niekończących się szczepionek przypominających.

Poseł w Wielkiej Brytanii stwierdził, że blokady gospodarek służą kontroli społecznej a nie walce z wirusem.

Protesty przeciwko paszportom szczepionkowym i przymusom szczepień wybuchły na całym świecie.

Więcej
Radio i TV

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

W niniejszej audycji omawiamy problematykę robotyki w kontekście oficjalnych wojskowych opracowań i badań. Dokumentujemy plany...

Audycja PrisonPlanet.pl. Cyber pandemia.

W niniejszej audycji omawiamy zapowiedziane przez grupy globalistyczne cyber ataki na infrastrukturę, które w słowach Klausa...

Audycja PrisonPlanet.pl. Zmiany religijne. New Age.

Audycja PrisonPlanet.pl. Mutacja.

Nowa audycja: Wiadomości PrisonPlanet.pl.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone