Waszyngton zorganizował protesty destabilizujące Ukrainę.
Paul Craig Roberts, Prison Planet.com
USA
2014-02-14
Polityka
* O Autorze: Dr Paul Craig Roberts, były współpracownik wydawca The Wall Street Journal i felietonista Business Week, dr Paul Craig Roberts służył jako osobisty doradca jak również w komisjach Izby Reprezentantów i Senatu, oraz służył jako Asystent Sekretarza Skarbu Polityki Gospodarczej w Administracji Reagana. Był autorem i twórcą “reganomiki”.

Protesty w zachodniej Ukrainie są zorganizowane przez CIA, Departament Stanu USA, przez Waszyngton i sponsorowane przez Unię Europejską organizacje pozarządowe (NGO), które działają w połączeniu z CIA i Departamentem Stanu. Celem protestów jest obalenie decyzji niezależnego rządu Ukrainy o nie przystąpieniu do Unii Europejskiej.

USA i UE początkowo współpracowały by zniszczyć niezależność Ukrainy doprowadzając do podporządkowania jej rządu, UE w Brukseli. Dla rządu UE, celem jest rozszerzenie UE. Dla Waszyngtonu celem jest udostępnienie Ukrainy dla grabieży przez amerykańskie banki i korporacje oraz wprowadzenie Ukrainy do NATO, tak aby Waszyngton zyskał więcej baz wojskowych przy rosyjskiej granicy.

Istnieją trzy kraje na świecie, które stoją na drodze światowej hegemonii Waszyngtonu- Rosja, Chiny i Iran. Każdy z tych krajów jest na celowniku Waszyngtonu by je obalić lub by ograniczyć ich suwerenność przez propagandę i amerykańskie bazy wojskowe, które pozostawią kraj narażony na ataki, zmuszając je do akceptowania woli Waszyngtonu.

Problemem, który powstał między USA i UE w odniesieniu do Ukrainy jest to, że Europejczycy zdali sobie sprawę, że przejęcie Ukrainy jest bezpośrednim zagrożeniem dla Rosji, która może zmniejszyć dostawy ropy i gazu ziemnego do Europy, a jeśli miało by dojść do wojny to zniszczyła by ona Europę całkowicie. W związku z tym, UE jest gotowa odstąpić od wywoływania protestów na Ukrainie.

Odpowiedź na to neokonserwatystki, Victorii Nuland, mianowanej na asystenta sekretarza stanu przez dwulicowego Obamę, brzmiała "pieprzyć UE", opisując członków rządu Ukrainy, który Waszyngton chce narzucić nieświadomym ludziom, na tyle nieświadomym, iż wierzą że osiągają niepodległość przez pęd w ramiona Waszyngtonu. Kiedyś myślałem, że żadna populacja nie może być tak nieświadoma jak populacja USA. Ale się myliłem. Zachodni Ukraińcy są bardziej nieświadomi niż Amerykanie.

Orkiestracja "kryzysu" w Ukrainie jest łatwa. Neokonserwatywna asystent sekretarza stanu Victoria Nuland powiedziała w National Press Club w Waszyngtonie w dniu 13 grudnia 2013 r., że USA "zainwestowało 5 miliardów dolarów w agitację na Ukrainie." Kryzys zasadniczo znajduje się w zachodniej Ukrainie, gdzie romantyczne wyobrażenia o rosyjskiej opresji są silne a rosyjska populacja jest mniejsza niż we wschodniej Ukrainie.Nienawiść do Rosji, w zachodniej Ukrainie jest tak dysfunkcjonalna, że oszukała protestujących do tego stopnia, że nie są świadomi tego, iż przystąpienie do UE oznacza koniec ukraińskiej niezależności i rządy urzędników UE z Brukseli, Europejskiego Banku Centralnego i amerykańskich korporacji. Może Ukraina to dwa kraje. Zachodnią połowię można by oddać UE i amerykańskim korporacjom, a wschodnią połowę można by ponownie wcielić do Rosji, która to część należała do rosji tak długo jak istnieje USA.

Istniejące w zachodniej Ukrainie niezadowolenie z Rosji ułatwia wszczynanie problemów przez UE i USA. Ci w Waszyngtonie i w Europie, którzy chcą zniszczyć niepodległość Ukrainy przedstawiają niezależną Ukrainę jako zakładnika Rosji, a Ukrainę w UE jako rzekomo pod ochroną USA i Europy. Duże sumy pieniędzy jakie Waszyngton rozdysponował organizacjom pozarządowym na Ukrainie służą propagowaniu tej idei wprowadzając ludność w bezmyślny szał. Nigdy w moim życiu nie byłem świadkiem ludzi tak bezmyślnych jak ukraińscy demonstranci, którzy niszczą niezależność swojego kraju.

Finansowane przez USA i UE organizacje pozarządowe są piątą kolumną, zaprojektowaną do niszczenia niezależności krajów, w których działają. Niektóre udają "organizacje praw człowieka." Inne indoktrynują ludzi pod osłoną "programów edukacyjnych" i "budowania demokracji".

Piąta kolumna na naszym podwórku, czyli system anglo-amerykański w Polsce:


Inne, zwłaszcza te prowadzone przez CIA, specjalizują się w prowokacjach, takich jak "Pussy Riot." Niewiele z tych organizacji pozarządowych, jeśli w ogóle jakiekolwiek są zgodne z prawem. Ale są aroganckie. Szef jednej z organizacji pozarządowych ogłosił przed irańskimi wyborami, w których Musawi był kandydatem Waszyngtonu i CIA, że wybory spowodowałyby Zieloną Rewolucję. Wiedział o tym wcześniej, ponieważ pomógł finansować ją z pieniędzy amerykańskich podatników. Pisałem o tym w tamtym czasie. Można o tym przeczytać na mojej stronie internetowej i w mojej właśnie opublikowanej książce, pt "How America Was Lost."

Ukraińskie "protesty" były pełne przemocy, ale policja była powściągliwa. Waszyngton ma żywotny interes w tych protestach, co do których mają nadzieję, iż przemienią się w rewoltę tak by Waszyngton mógł przejąć Ukrainę. W tym tygodniu Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przyjęła rezolucję grożącą sankcjami jeśli gwałtowne protesty będą stłumione przez policję.Innymi słowy, jeśli ukraińscy policjanci zachowują się wobec agresywnych demonstrantów tak jak policja w USA zachowuje się wobec pokojowych demonstrantów, to jest to powód dla Waszyngtonu do ingerowania w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Waszyngton za pomocą protestów niszczy niepodległość Ukrainy i ma gotową listę marionetek, które zamierza zainstalować w przyszłym rządzie Ukrainy.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


"Pieprz** UE”, czyli ukraińska opozycja pod pełną kontrolą USA.  |  A teraz rewolucja przy polskiej granicy?   |  Destabilizacja. Szeroka perspektywa.   |  Wielka destabilizacja: Pakistan, Rosja, Chiny.   |  Przejęcie kraju. Jak to działa?   |  Nowy Porządek Świata a sprawa Polska.  Wieczna wojna- konflikt kulturowy.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Marian   dodano: 2014-02-14 15:34:29
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi?

Bo czegoś tu nie rozumiem. Cały czas zmierzamy w kierunku utworzenia rządu światowego. Utworzenie UE jest krokiem w tym kierunku, Mówi się o utworzeniu Unii eurazjatyckiej.

Na wiki można znaleźć:

Unia Eurazjatycka lub Unia Euroazjatycka (EAU) - proponowana gospodarcza i polityczna unia Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Kirgistanu i Tadżykistanu[1]. Idea wzorowana na Unii Europejskiej miałaby być częściowo oparta na już istniejących (lub proponowanych) kilku formach współpracy, m.in.: Euroazjatyckiej Wspólnocie Gospodarczej, Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu i Rosji, Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, Wspólnocie Niepodległych Państw, Związku Rosji i Białorusi, Unii Europejsko-Azjatyckiej. Planowana data utworzenia struktur EAU to 2015 r[2].

Powstał już też taki twór jak Unia Narodów Południowoamerykańskich. Jak ktoś chce może sprawdzić na wiki co to za twór. Jest też Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu. Jednak czegoś tu nie rozumiem. Do tej pory uważałem że wszystkie tak zwane \"unie\" w późniejszych latach połączą się tworząc twór o nazwie \"rząd światowy\".

Jeżeli dobrze rozumiem wszystkie te \"Unie\" zmierzają w tym samym kierunku prawda?

To w takim razie po co ta cała zabawa? Dlaczego Rosja lub USA nie odpuści sobie Ukrainy na korzyść drugiego? Wszyscy przecież mają wspólny cel:rząd światowy, jedna wspólna waluta prawda?

\"Miedwiediew od pewnego czasu apeluje o stworzenie zestawu regionalnych walut rezerwowych jako sposobu na rozwiązanie globalnego kryzysu finansowego. Jednocześnie prezydent Rosji kwestionuje zdolność chwiejnej amerykańskiej waluty do tytułu światowej waluty. W 2009 roku, na szczycie G-8 we włoskiej L’Aquilli, przywódca największego państwa globu, zgromadzonym dziennikarzom zaprezentował monetę, która, wg jego propozycji, mogłaby zostać nowym, ponadnarodowym pieniądzem.\"

\"Globalna waluta według Keynesa miała nazywać się „bancor”. Jednak, jak wiadomo, Amerykanie odrzucili koncepcję Keynesa, gdy walutą rezerwową świata był dolar. Wraz z wybuchem kryzysu finansowego w 2008 roku, wniosek Keynesa został jednak reaktywowany. W 2009 roku Bank centralny Chin wezwał Międzynarodowy Fundusz Monetarny do stworzenia nowej, międzynarodowej waluty i zastąpienia nią dolara. Nie tylko jednak Chiny mają dość dolara. Zwolennikami podobnych koncepcji są m.in. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew oraz ekonomiści – w tym George Soros, Paul Volcker, czy Robert Mundellm (współtwórca euro). Jak widać u władzy pozostają zwolennicy światowej waluty.\"Do czego zmierzam w tym artykule i nie tylko natrafiam na zdanie (\"Istnieją trzy kraje na świecie, które stoją na drodze światowej hegemonii Waszyngtonu- Rosja, Chiny i Iran.\") tak jakby Rosja, Chiny i Iran stali po drugiej stronie barykady. Jestem w stanie zrozumieć że Iran jest po przeciwnej stronie być może Chiny choć to dość naciągane no ale Rosja?

Coś tu nie gra.. Mnóstwo osób uważa że Rosja jest krajem który stoi po tej dobrej stronie, a całe zło jest po przeciwnej na czele z USA. Nie rozumiem tego jak mogą być po przeciwnych stronach skoro zmierzają w tym samym kierunku?

Mógłbym jeszcze wspomnieć o rewolucji bolszewickiej jak amerykańskie wojsko w tym czasie broniło wschodnich granic Rosji przed prawdopodobnym atakiem ze strony Japonii. Dodam też wojnę w Korei w Wietnamie Jak USA potajemnie wspomagała ZSRR. No i ta cała żelazna kurtyna. Czy nawet teraz... Rosja udostępnia swój sprzęt, lotniska, i drogi którymi NATO wysyła zaopatrzenie i wojsko do Afganistanu. O co tu chodzi? Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?
misio   dodano: 2014-02-14 17:33:08
@Marian- Ja to widzę tak:

Jesteś bankierem i dajesz kredyt dwóm konkurencyjnym firmom. One walczą na rynku o przetrwanie, a którakolwiek wygra to i tak ją kontrolujesz przez kredyt. Więc oni mogą sobie walczyć ile tylko chcą. Z drugiej strony może być tak jak ze Stalinem że wyciął cały establishment zachodni w Rosji aż do techników w fabrykach. Putin też może chcieć iść na własną rękę. Ale mnie się to nie wydaje bo przecież z IMF chce nowej waluty i podpisał umowy wysyłające wojsko do ameryki w razie problemów i buduje kolejny blok Unii.
Marian   dodano: 2014-02-14 21:23:09
@misio

Też o tym myślałem. Jest tylko jeden problem czy tym najbogatszym przypadkiem nie zależy aby rząd światowy wprowadzić jak najszybciej? Czyż nie lepiej byłoby powiedzieć do rządu USA aby odwalili się od Ukrainy i pozostawili ją w rękach Rosji? Albo na odwrót? Po co komplikować sprawę. I tak wszystko będzie pod kontrolą rządu światowego, a co za tym idzie kaskę i władzę też będą mieli większą.
Marian   dodano: 2014-02-14 22:31:01
Jest tylko jedno wyjaśnienie.

Odpowiedz mieliśmy przed samym nosem! Rząd światowy już dawno funkcjonuje! My spodziewaliśmy się jakiegoś wielkiego budynku w którym będą zasiadać \"najważniejsi i najbardziej wpływowi przedstawiciele tego świata\". Oni już rządzą tym światem i urzeczywistniają swoje chore pomysły. Spotykają się co roku aby przekazać swoje chore pomysły na następne lata. A tym rządem światowym jest najprawdopodobniej GRUPA BILDERBERG, a ONZ, Bank światowy są tylko ich narzędziami.Co roku przekazują swoim marionetkom swoje pomysły, które usłużnie są wykonywane przez rządy poszczególnych krajów. Te wszystkie \"unie\" powstają tylko po to żeby łatwiej wprowadzać w życie ich popieprzone pomysły.

Stąd w ostatnich latach te same chore ustawy które wchodzą w życie prawie w każdym kraju na ziemi. Czy to nie jest dziwne że wprowadzają te same ustawy np: o homoseksualistach na całym świecie? Nie tylko Europa i Ameryka ma z tym problem to się dzieje wszędzie. Wyjątkiem są kraje islamskie czy też Afryka ale tam za to mamy cały czas konflikty zbrojne, a tam gdzie ich nie ma z całą pewnością wybuchną. Zresztą nawet w Afryce proponuje się krajom otrzymanie kredytu, lub anulowanie im części długu w zamian za legalizację małżeństw homoseksualnych. Nie uważacie że to dziwne? Prawie wszystkie rządy nagle pochyliły się nad losem homoseksualistów?

A to jest tylko jeden z wielu debilnych problemów którymi zajmują się obecnie \"politycy\" na całym świecie.
Kaptowaniec   dodano: 2014-02-16 00:12:02
Napisałeś \" Nigdy w moim życiu nie byłem świadkiem ludzi tak bezmyślnych jak ukraińscy demonstranci, którzy niszczą niezależność swojego kraju.\" a to jest nieprawda Polacy byli tak bezmyślni w 1989 roku.
BESTIA   dodano: 2014-02-23 21:39:34
\"Jeżeli dobrze rozumiem wszystkie te \\\"Unie\\\" zmierzają w tym samym kierunku prawda?\"Unie powstały, ale jeszcze rządzą nimi nieodpowiedni ludzie.(nie żydy)Rodziny Rockefeller i Rotschild to główni twórcy NWO.

Więcej
Polityka

Architekt Wielkiego Resetu Klaus Schwab przechwala się, że WEF „infiltruje” rządy świata.

Architekt Wielkiego Resetu Klaus Schwab przechwala się, że WEF „infiltruje” rządy świata.

Założyciel Światowego Forum Ekonomicznego i architekt Wielkiego Resetu Klaus Schwab przyznał, że jego organizacja pozarządowa jest...

Wiceprezes EcoHealth Alliance twierdzi, że dr Peter Daszak pracował dla CIA a firma była przykrywką dla Agencji.

Według raportu opublikowanego na Substack a sporządzonego przez niezależnego dziennikarza Kanekoa, Huff zanim został zastępcą...

Globaliści atakują populacje zabójczymi seriami szczepionek.

Rosja zestrzeliła amerykański samolot transportowy?

Rosja rozpoczyna manewry na Białorusi w celu udaremnienia „agresji NATO”.Programy Infowars:


Czytaj więcej nt temat>Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Globalne trendy

Wojskowe NBIC do 2040 roku.

Wojskowe NBIC do 2040 roku.

Jedenaście lat temu pisaliśmy o wprowadzeniu około 2025 r. do masowej produkcji urządzeń i usług typu NBIC. Technologie NBIC obejmują...

Człowiek w kontekście strategicznych trendów militarnych NASA.

W Zachodniej cywilizacji kierowanej przez anglo-amerykański establishment rozwój strategicznych technologii planowany jest na 30 lat...

Słoneczny zegar i konflikty do 2030.

Przemysł psycho-medyczny. Nowa długa fala w globalnej ekonomii.

Systemy holograficzne do 2025.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone