"Tajny wirus" ukryty w GMO.
Anthony Gucciardi, PrisonPlanet.com
USA
2013-02-09
Nauka i technologia
Pojawił się właśnie kolejny powód dla którego powinno się unikać niszczących zdrowie genetycznie zmodyfikowanych organizmów i może to być jeden z najbardziej niepokojących.

Wiemy, że konsumpcja GMO jest związana z szeregiem poważnych schorzeń, ale do tej pory z jednej rzeczy nie zdawaliśmy sobie sprawy, a mianowicie, że w zmodyfikowanych uprawach ukryty jest gen wirusa.

Przez lata, GMO zbyło świadomie i nieświadomie konsumowane na całym świecie, przy twierdzeniach Monsanto i rządu Stanów Zjednoczonych, że zmienione genetycznie rośliny są całkowicie bezpieczne, pomimo bardzo ograniczonych (lub w niektórych przypadkach żadnych) wstępnych badaniach i naukowcach ostrzegających przed zagrożeniami. Jednym z takich niebezpieczeństw, o którym się nie mówiło zostało ujawnione w niedawnym sprawozdaniu grupy nadzorującej bezpieczeństwo żywności znanej jako Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

‪Protest przeciwko GMO w Anglii - w solidarności z polskimi rolnikami‬:


Kolejny brudny sekret Monsanto.
W sprawozdaniu EFSA, które można przeczytać w sieci, można dowiedzieć się, iż naukowcy odkryli nieznany wcześniej wirusowy gen, który jest znany jako "Gen VI". To co jest niepokojące to nie tylko fakt, iż ten obcy gen znaleziono w najważniejszych uprawach GMO, około 63% ze wszystkich dopuszczonych do użytku GMO (54 z 86, aby być dokładnym), ale fakt iż może on zakłócić biologiczne funkcje żywych organizmów. W popularnych uprawach GMO, takich jak soja Roundup-Ready, NK603 i kukurydza MON810 stwierdzono obecność genu, który wywołuje fizyczne mutacje. Kukurydza NK603 również została powiązana z rozwojem masywnych nowotworów u szczurów.

Według Independent Science News, "Gen VI" hamuje również wyciszenie RNA. Jak być może wiesz, wyciszanie RNA zostało wskazane jako istotne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresji genów. Być może bardziej miejscowo, jest to mechanizm obronny przed wirusami w roślinach i zwierzętach, jednak wiele wirusów rozwinęło geny wyłączające ten proces obronny. Independent Science News podaje, że "Gen VI" jest jednym z takich genów.

‪7 lutego 2013, odbyła się w Londynie przed Ambasadą RP pikieta, której celem było wyrażenie solidarności z protestującymi przeciwko GMO w Polsce rolnikami i poparcie ich postulatów. Rolnicy protestują m.in. przeciwko planom rządu RP wysprzedania polskiej ziemi rolnej ponadnarodowym korporacjom w celu uprawy na tej ziemi GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy). Wchodzą tu w grę kapitały: holenderski, angielski, niemiecki i duński. Rząd polski, który zapewnia, że z dniem 28 stycznia 2013 r. zakazał upraw genetycznie modyfikowanych na ziemiach polskich, zezwala jednak na handel nasionami GM zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, zalecającą uprawę GMO w ''specjalnie wyznaczonych strefach''. Na mocy tej klauzuli ziemia sprzedawana korporacjom może być użyta do uprawy roślin GM w Polsce. 


Ogólnie rzecz biorąc, istnieje pewien stopień wiedzy nt Genu VI. To co wiemy, opierając się na informacjach z raportu, to że gen:
• Pomaga montować cząstki wirusa
• Hamuje naturalną ochronę systemu komórkowego
• Wytwarza białka, które są potencjalnie problematyczne
• Sprawia, że rośliny są wrażliwe na patogeny bakteryjne
z których wszystkie są bardzo istotnymi skutkami, które powinny być dogłębnie zbadane przez niezależny zespół naukowców po wycofaniu produktów GMO z rynku w oczekiwaniu na dalsze badania na temat całego szeregu chorób związanych ze skażeniem. A to nawet nie obejmuje świadomości co do skutków jakie mogą być udziałem tego skażenia.

[...] Ponieważ coraz więcej brudnych tajemnic GMO zostaje obnażonych, daje to kolejny powód i więcej poparcia dla idei usunięcia GMO w całości od dostaw żywności.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Monsanto przyłącza się do koalicji na rzecz Agendy 21. Nowe badanie GMO: Szczury karmione przez całe życie kukurydzą GMO rozwijają w sobie guzy, 70% samic umarło przedwcześnie.  Pasze GMO niszczą układ rozrodczy zwierząt.   |  GMO: Śmiertelna nowa choroba, klęska nieurodzaju i poronienia wśród zwierząt.   |  Film- Żywność GMO. Wykład Jeffreya M. Smitha.   |  GMO wpływa na zakłócenia organów wewnętrznych.   |  Genetycznie modyfikowana soja łączy się z bezpłodnością i śmiertelnością noworodków.  Toksyny z żywności GM znajdują się w 93% krwi nienarodzonych dzieci.  |  Monsanto Roundup powoduje wady wrodzone. 


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
ciociababcia   dodano: 2013-02-09 18:01:14
EFSA prowadzi badania, ale UE tylko \"proponuje\" zakaz...Europejska Agencja EFSA za śmierć pszczół obwinia środki na insekty stosowane w rolnictwieEuropejski Urząd do spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority) ustalił, że powodem masowej śmierci pszczół w ostatnich latach mogą być insektycydy firm Bayer i Syngenta.Odkrycie to podważa ideę, że rolnictwo przyczynia się do ochrony środowiska. Wcześniej sądzono, że przyczyną masowej śmierci pszczół są głównie ​​zmiany klimatu. Naukowcy od lat spierają się, próbując ustalić przyczynę masowego wymierania pszczół. Teraz podejrzane są substancje zwane neonikotynoidami.Według raportu EFSA, podejrzenie padło na pestycydy niemieckiego producenta Bayer i szwajcarskiej grupy Syngenta. Zawierają one substancje, które są z grupą neonikotynoidów. Badanie stwierdza, że ​​dla pszczół szczególnie niebezpieczne są trzy pestycydy: klotianidyny, imidakloprid i tiametoksamu.Obie korporacje twierdzą, że raport jest nierzetelny i obstają przy swojej wersji jakoby insektycydy nie były śmiertelne dla pszczół. Może to być częściowo prawdą. Wyniki wykazały, że środki te mogą wpływać na chemiczną orientację pszczół, tak, że nie znajdują drogi powrotnej do ula. To wyjaśniałoby plagę utrat całych kolonii pszczół, gdy rano owady wylatywały do pracy i nigdy nie wracały.Naukowcy z firmy Syngenta twierdzą, że ​​produkują środki, które były wykorzystywane przez ponad dziesięć lat w kilku krajach europejskich, i że prawidłowe stosowanie tej technologii nie ma negatywnego wpływu na zdrowie pszczół. Z kolei firma Bayer obiecała sprawdzić to i wyraziła gotowość do współpracy.Komisja Europejska zaproponowała, aby państwa członkowskie UE wprowadziły zakaz stosowania niektórych klas pestycydów, które zostały uznane za szkodliwe dla pszczół. Komisja wezwała także do zakazu sprzedaży materiału siewnego, uprawianego z użyciem tych substancji chemicznych.Źródło: http://www.bloomberg.com/news/2013-01-16/syngenta-bayer-insecticides-said-to-threaten-bee-health.htmlhttp://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/europejska-agencja-efsa-za-smierc-pszczol-obwinia-srodki-insekty-stosowane-w-rolnictwie
brazyl21   dodano: 2013-02-10 12:38:08
Witam mogliby Państwo dać napisy do filmy Alex Jonesa Police State 4 Rise of Fema? tutaj link daje:http://www.youtube.com/watch?v=Klqv9t1zVww
prisonplanet.pl   dodano: 2013-02-12 11:39:08
Puki co nie planujemy tłumaczenia tego filmu. To nie znaczy że ktoś inny nie może go przetłumaczyć. My chętnie go opublikujemy.
kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone