Pieniądze, propaganda i wojna.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-05-05
Ekonomia
Bankierzy i rządy zachodnie oczekują od nas, abyśmy wierzyli, że Osama bin Laden nie żyje. On zmarł lata temu. To jest po prostu kolejna fala propagandy mająca na celu odwrócenie uwagi od ważniejszych spraw, takich jak degradacja i upadek zachodniego systemu finansowego. Wszystko po to, aby kontynuować grę, w której wszyscy jesteśmy ofiarami. Nie widzimy żadnych komentarzy w mediach, o tym że USA i kraje europejskie zamroziły 32 miliardy dolarów w Ameryce i w europejskich bankach 67 miliardów dolarów libijskich państwowych funduszy majątkowych. Jak widać zdesperowani ludzie gotowi są robić rozpaczliwe rzeczy. Fundusze te nie należą do pana Kadafiego, ale należą do Libijskich obywateli. To proste zachód jest bankrutem i potrzebuje funduszy. Kiedy widzisz przedstawicieli i informacje z Chatham House we wszystkich europejskich mediach informacyjnych, oznacza to że stoją za tym czarne eminencje (Korona Brytyjska).

Przy okazji tych wydarzeń prezes Fed Bernanke już całkowicie pozbawiony wiarygodności mówi nam o niewielkiej inflacji i o tym, że Fed po prostu potrzebuje więcej czasu na pełną odbudowę gospodarki. Jaką odbudowę? Musi się ona gdzieś ukrywać, ponieważ nikt jej nie widzi. To co robi Fed nie jest finansowym eksperymentem. To było próbowane w kółko na przestrzeni wieków i mechanizm ten jest dobrze znany wśród specjalistów jak również i fakt, że to co robi Bernanke nigdy nie działało. Po usłyszeniu od pana Bernanke, że wpływ cen surowców będzie prawdopodobnie przejściowym zjawiskiem, kiedy to hossa na towary trwa, od 1999 r., a teraz jest coraz silniejsza, musimy zadać sobie pytanie o integralności Pana Bernanke. Przypomniał nam również o poprzednich powrotach dolara jako gwarancji bezpiecznego statusu dolara. Śmiech na sali.Rajd stworzony przez banki był manipulacją rynku o czym wcześniej pisaliśmy. Obecnie banki robią to samo z euro, aby zdobyć jeszcze więcej zysków. W tym tygodniu lub następnym euro powinno zakończyć rajd jak tylko wznowione zostaną spotkania w Grecji. Dla tych ludzi waluty, złoto i srebro, surowce i rynki są jak piłki, które można kopać gdzie im się podoba. Nic dziwnego, że długoterminowe zaufanie do dolara spada jak tylko niepewność i niestabilność, wraz z objawieniem się inflacji stają się zauważalne.

Nie ma wątpliwości, że Fed spędził wiele lat służąc jego właścicielom i administratorom w bankowości i na Wall Street. Tym razem jest jednak inaczej. Tym razem chcą cały system doprowadzić do krachu aby ludzi w USA, Wielkiej Brytanii i Europie, zmusić do zaakceptowania rządu światowego. To nie jest uchylanie się od odpowiedzialności albo niekompetencja, to jest chciwość i umyślna destrukcja. Wraz z QE1 i QE2, banki i Wall Street zostały uratowane, a następnie Skarb Państwa. Niewiele zrobiono, aby zareagować na to co się działo w realnej gospodarce. Wszystkie zabiegi polityki kredytowej, monetarnej i fiskalnej, zostały wykorzystane dla wzbogacenia społeczności finansowej i wybranych ponadnarodowych korporacji.

Spekulacja stała się wynikiem ekspansji kredytowej, z której niemal wszystkie wskazują na działalność Wall Street, bankowości i międzynarodowych konglomeratów AAA. Uważamy to za ciekawe, że obecnie wszystkie komentarze i raporty oparte są na założeniach Fedu. Ich strategie i cele gry rzadko są kwestionowane, zwłaszcza wtedy gdy inni specjaliści wiedzą, co oni robią i wiedzą, że te działania nie są skuteczne. Czy dlatego, że są keynesistami? Po części tak, ale kluczową sprawą jest strach, ponieważ jeżeli spróbują coś powiedzieć mogą stracić pracę, lub w niektórych przypadkach “popełnić samobójstwo”. Ci ludzie grają ostro i są zabójcami bez skrupułów. Jeśli nie wierzysz, to wystarczy spojrzeć na wszystkie wojny jakie oni stworzyli i finansowali po obu stronach barykady. Nie można również starać się zrozumieć co te elity planują na bazie logiki i rozumu. Mamy do czynienia z drapieżnym zwierzęciem, które bez zawahania zabije własnych sprzymierzeńców w walce o władzę i przetrwanie.

Jak ktokolwiek może uwierzyć, prezesowi Fedu, który mówi, że obecnie oczekiwania inflacyjne są dobrze zakotwiczone, gdy realna inflacja wynosi około 10%, i nawet niewykształcona publika to rozumie? To jest potworne kłamstwo, o którym wszem i wobec wiadomo, jednak media i rząd powtarzają je ubierając je w propagandę.

W wyniku takich matactw złoto i srebro osiągnęły nowe szczyty. To oczywiście przyniosło rekomendacje sprzedaży publikowane przez regularnych podejrzanych CNBC, CNN i Bloomberg, wraz z komentarzami “manii bańki srebra” itd. Co gorsza jednak 96% biuletynów, które konsekwentnie od pięciu lat są w błędzie promują sprzedaż i zamianę złota na inne aktywa. Sprzedawcy monet idą za programem licząc oczywiście zyski. Co za fatalna grupa oportunistów.

Społeczeństwo nie wierzy w inflacyjne metody Fedu, podobnie jak specjaliści w słabego dolara, który ma być niby dobry dla gospodarki. Dla Bernanke nawet nawiązywanie do wyższych oficjalnych stóp procentowych jest śmieszne. Ci sami tak zwani "eksperci" idą za programem utrwalając to co Fed robi od stu lat tj. okradanie społeczeństwa. Bardzo niewielu komentatorów chce powrotu polityki pieniężnej do Skarbu Państwa i być może uczciwej przejrzystej polityki, stawiającej najpierw obywateli Amerykańskich a nie tak jak to ma dotychczas miejsce akcjonariuszy Fedu.

Tak jak powiedzieliśmy trzy lata temu, Fed będzie rozszerzał zasoby pieniądza i kredytu, aż do momentu gdzie nie będzie mógł robić tego więcej. Po tym procesie elity będą musiały stworzyć nową wojnę światową w celu wyeliminowania ludności i odwrócenia uwagi opinii publicznej od chaosu społecznego, gospodarczego i finansowego.

Obecnie obserwujemy duży ruch w sprzedaży srebra aby zakupić złoto w oparciu o kursy złota i srebra. Jesteśmy na rynku od 52 lat i wiemy, że te relacje nigdy nie wypracowują zysku. Wszyscy handlujący, którzy słuchają tego rodzaju głupot skończą stojąc ostatni w kolejce. Handel tego typu jest dla przegranych, wiemy o tym, byliśmy w tym biznesie 25 lat.To co nie wydaje się być oczywiste wśród inwestorów i innych osób to fakt, że ta sama grupa kontroluje Skarb Państwa jak i Fed. Robią to co chcą a media, których są właścicielami, robią dokładnie to co im się mówi. Dziennikarze i komentatorzy powtarzają, że potrzebują więcej zasad do kontrolowania Fedu. Jednak to czego potrzebujemy, to kres Fedu. Niestety ci słabi ludzie wciąż odmawiają podjęcia tego tematu z obawy przed rozgniewanymi elitami, które mogą się nimi “zająć”. Co za nieodpowiedzialna grupa. Nie będzie żadnych nowych zasad, ponieważ ludzie, którzy kontrolują Fed kupili 95% kongresu i sądownictwa. Musi nastąpić gwałtowna i radykalna zmiana i niestety jest tylko jeden sposób, aby ją wprowadzić.


The International ForecasterWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
aczytam   dodano: 2011-05-05 15:19:23
Nahero   dodano: 2011-05-06 12:38:30
Vivaldi   dodano: 2011-05-06 18:53:05

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.

Więcej
Kultura

Papież Franciszek twierdzi, że szczepienie się przeciw Covid-19 jest „moralnym obowiązkiem”.

Papież Franciszek twierdzi, że szczepienie się przeciw Covid-19 jest „moralnym obowiązkiem”.

Stolica Apostolska po raz kolejny promuje eksperymentalne szczepienia Big Pharmy wśród swoich wyznawców kościoła katolickiego,...

Święta Bożego Narodzenia i przemysłowy szczepionkowy kanibalizm.

Choć wiele osób rozważa branie szczepionek na Covid-19 w kategoriach medycznych - jako “lek” lub...

ONZ odsłonił w swojej nowojorskiej siedzibie posąg przypominający bestię z Księgi Objawienia.

Nowy Jork organizuje miejsca podawania obywatelom heroiny.

Teraz w Niemczech eutanazja tylko dla zaszczepionych.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone