Gospodarka i rynek pracy w USA.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2012-06-05
Ekonomia
Wobec niedawnego komunikatu z Chin i Japonii, co do ich planu ominięcia dolara amerykańskiego i prowadzenia handlu bezpośrednio w juanach i jenach, będziemy obserwowali poważne konsekwencje dla statusu dolara jako waluty rezerwowej. Jak zwykle socjalistyczne grupy medialne robią wszystko, aby utrzymać opinię publiczną z dala od tego faktu ze względu na przyszłe problemy jakie może to wywołać dla i tak już nadwyrężonego dolara. Wraz z tym jak Chiny, największy na świecie importer / eksporter wraz z Japonią głównym partnerem handlowym powoli wycofują się z dolara, to jedynie przyczyni się do powolnego i metodycznego upadku dolara jako fiducjarnej waluty, gdzie jedyną bezpieczną przystanią będzie złoto i srebro.Gospodarka USA z jej polityką drukowania pieniędzy jak i nadal pozostającymi w tyle stopami procentowymi oraz spadającym powoli zaufaniem konsumentów, stworzyła podwaliny pod QE3. W związku z tym faktem metale szlachetne są poważnie zaniżone, biorąc pod uwagę to co dzieje się na świecie i jakie powinny być ich ceny. Nie pozwól aby zmanipulowany rynek metali szlachetnych kazał ci myśleć inaczej. Wraz z nadchodzącym QE3, powinniśmy zobaczyć idące w górę ceny złota, ciągnące za sobą srebro.

Na amerykańskim rynku mieszkaniowym trwa osłabienie wraz z niedawnym spadkiem sprzedaży domów o 5,5 procent do 95,5- najniższego poziomu od grudnia. Jest to w najlepszym przypadku rozczarowujące i może być sygnałem do początku spadku na pozostającym w tyle rynku.

[...] W tym miesiącu pogorszyły się poglądy na temat rynku pracy. Sondaże wykazały, że 7,9% badanych uważa, że pracy jest obecnie “wiele” w porównaniu do 8,4% w kwietniu. 41,0% uważa, że praca jest "trudna do zdobycia," w porównaniu do 38,1% w ubiegłym miesiącu.

Zaufanie wśród amerykańskich konsumentów nieoczekiwanie spadło w maju do najniższego poziomu od czterech miesięcy wraz ze znikającym optymizmem co do perspektyw zatrudnienia.

Wskaźnik The Conference Board spadł do 64,9 w tym miesiącu z kwietniowego poziomu 68,7, pokazały dane nowojorskiej, prywatnej grupy badawczej. Ceny domów w 20 miastach spadły w ciągu 12 miesięcy, kończąc spadki w marcu w najwolniejszym tempie od ponad roku, według innego raportu.

Część Amerykanów oczekująca na mniej możliwości pracy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wzrosła do najwyższego poziomu od listopada, zwiększając ryzyko, że konsumenci będą ograniczać wydatki. 30-centowy spadek cen benzyny od początku kwietnia nie poprawił nastrojów, pokazując, że konieczny jest większy postęp na rynku pracy.

"Ceny benzyny nie zdziałają cudów", powiedział Aaron Smith, starszy ekonomista z Moody’s Analytics Inc., Pensylwania, którego prognoza była najbliższa. "Czynimy postępy, jeśli chodzi o rynek pracy, ale z pewnością jest to kolejny znak, że wciąż zbyt powolne."


The International Forecaster


25 tragicznych statystyk dotyczących gospodarki USA.   |  Świat w drodze ku Weimarskiej Republice.   |  25 statystyk związanych z bezrobociem w stanach...   |   Jak Chiny upokarzają Stany Zjednoczone.  |  Chiny wzywają do międzynarodowego nadzoru nad amerykańskim dolarem.  |  Chiny "Atakują Dolara" - umacniając status Renminbi jako waluty rezerwowej.  |  Polityka Chin wobec złota.  |  IMF: Era Ameryki dobiega końca.  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.Programy Infowars:
Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Radio i TV

Audycja PrisonPlanet.pl. NBIC.

Audycja PrisonPlanet.pl. NBIC.

W niniejszej audycji omawiamy problematykę wprowadzania technologii NBIC, która m.in. obejmuje modyfikację genetyczną rodzaju ludzkiego,...

Starsze audycje PrisonPlanet.pl

Na tej stronie umieszczone są linki do starych i nadal dostępnych audycji umieszczanych od lat na PrisonPlanet.pl. Nowsze audycje dostępne...

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

Audycja PrisonPlanet.pl. Cyber pandemia.

Audycja PrisonPlanet.pl. Zmiany religijne. New Age.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone