USA wysyła kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód.
Paul Joseph Watson, 
PrisonPlanet.com
USA
2011-12-08
Polityka
Stany Zjednoczone wysłały kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód, co oznacza, że trzy duże lotniskowce, połączone z licznymi niszczycielami kierują się lub już znajdują się w niespokojnym regionie.Według cotygodniowej aktualizacji ruchów marynarki wojennej ze Stratfor.com, trzeci superlotniskowiec klasy Nimitz, USS Abraham Lincoln, został wysłany do przyłączenia się do amerykańskiej piątej floty na Bliskim Wschodzie. Reportaż KOMO potwierdza wysłanie statku, zauważając, że 5000 żeglarzy znajduje się na jego pokładzie "okręt płynie z powrotem na Bliski Wschód, gdzie jego myśliwce wesprą wojska amerykańskie w Afganistanie." Misja ma trwać cztery miesiące.

Wysłanie tego lotniskowca jest kolejnym ruchem wojsk USA po wysłaniu w ubiegłym tygodniu lotniskowca USS Carl Vinson i niszczycieli zaopatrzonych w nakierowywane pociski USS Bunker Hill i USS Halsey. Statki są obecnie niemal w połowie drogi przez Pacyfik w ich drodze ku terytorium Azji.Okręty dołączą do USS John C. Stennis, który już stacjonuje niedaleko wód terytorialnych Pakistanu i Iranu. USS Bataan (LHD-5) desantowy statek klasy Wasp również stacjonuje w regionie, na południe od Jemenu.

Stany Zjednoczone mają teraz w sumie pięć głównych lotniskowców rozmieszczonych na całym świecie. Jest to taka sama liczba okrętów wojennych, które były zaangażowane w działania na krótko przed inwazją na Irak na początku 2003 roku.

Odnosząc się do napięć w stosunkach z Pakistanem, Syrią i Iranem wśród przytłaczającej ilości spekulacji nt bezpośredniej kampanii wojskowej w regionie, wdrożenie trzech głównych okrętów wojennych na Bliski Wschód ma ogromne znaczenie.

Jednak najpilniejszym problemem dla USA jest fakt, że Pakistan utrzymuje blokadę swojej granicy z Afganistanem w proteście przeciwko nalotowi NATO w którym zginęło dwa tuziny pakistańskich żołnierzy. USA odmówiło przeproszenia za ten incydent.

Chociaż Pentagon twierdzi, że blokada "nie ma znaczącego wpływu" na operacje wojskowe w Afganistanie, to kosztuje US Air Force 400 dolarów w kosztach paliwa za każdy galon paliwa dostarczony przez samolot transportowy do zasilania amerykańskich baz w Afganistanie.

Raport marynarki wojennej:Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Polityka

Wirolog, który odwiedził Wuhan mówi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Wirolog, który odwiedził Wuhan mówi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Czołowy wirusolog, który był zaangażowany w program zwalczania SARS, powiedział, że odwiedził Wuhan w Chinach i uważa, że...

Trzy miesiące po tym jak Bill Gates tworzył symulację pandemii koronawirusa, obecnie ten patogen rozprzestrzenia się na cały świat.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów zorganizowała pod koniec 2019 r. badanie analizujące rozwój pandemii, w którym symulowano globalny...

Ghislaine Maxwell, sutenerka Jeffreya Epsteina jest ukrywana przed FBI w Izraelu.

Opublikowano zdjęcia Clintona na pokładzie samolotu Epsteina.

Irański cel.

Więcej
Multimedia

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmem dokumentalnym "Foliarze", przedstawiającym tematykę zabójczej dla ludzi technologii...

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Ta strona poświęcona jest zjazdowi Grupy Bilderberg 2019 odbywającemu się pomiędzy 30 maja i 2 czerwca w hotelu Hotel Montreux...

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

Geoinżynieria 3. Kontrola populacji.

TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego. Prezentacja.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone