USA wysyła kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód.
Paul Joseph Watson, 
PrisonPlanet.com
USA
2011-12-08
Polityka
Stany Zjednoczone wysłały kolejny okręt wojenny na Bliski Wschód, co oznacza, że trzy duże lotniskowce, połączone z licznymi niszczycielami kierują się lub już znajdują się w niespokojnym regionie.Według cotygodniowej aktualizacji ruchów marynarki wojennej ze Stratfor.com, trzeci superlotniskowiec klasy Nimitz, USS Abraham Lincoln, został wysłany do przyłączenia się do amerykańskiej piątej floty na Bliskim Wschodzie. Reportaż KOMO potwierdza wysłanie statku, zauważając, że 5000 żeglarzy znajduje się na jego pokładzie "okręt płynie z powrotem na Bliski Wschód, gdzie jego myśliwce wesprą wojska amerykańskie w Afganistanie." Misja ma trwać cztery miesiące.

Wysłanie tego lotniskowca jest kolejnym ruchem wojsk USA po wysłaniu w ubiegłym tygodniu lotniskowca USS Carl Vinson i niszczycieli zaopatrzonych w nakierowywane pociski USS Bunker Hill i USS Halsey. Statki są obecnie niemal w połowie drogi przez Pacyfik w ich drodze ku terytorium Azji.Okręty dołączą do USS John C. Stennis, który już stacjonuje niedaleko wód terytorialnych Pakistanu i Iranu. USS Bataan (LHD-5) desantowy statek klasy Wasp również stacjonuje w regionie, na południe od Jemenu.

Stany Zjednoczone mają teraz w sumie pięć głównych lotniskowców rozmieszczonych na całym świecie. Jest to taka sama liczba okrętów wojennych, które były zaangażowane w działania na krótko przed inwazją na Irak na początku 2003 roku.

Odnosząc się do napięć w stosunkach z Pakistanem, Syrią i Iranem wśród przytłaczającej ilości spekulacji nt bezpośredniej kampanii wojskowej w regionie, wdrożenie trzech głównych okrętów wojennych na Bliski Wschód ma ogromne znaczenie.

Jednak najpilniejszym problemem dla USA jest fakt, że Pakistan utrzymuje blokadę swojej granicy z Afganistanem w proteście przeciwko nalotowi NATO w którym zginęło dwa tuziny pakistańskich żołnierzy. USA odmówiło przeproszenia za ten incydent.

Chociaż Pentagon twierdzi, że blokada "nie ma znaczącego wpływu" na operacje wojskowe w Afganistanie, to kosztuje US Air Force 400 dolarów w kosztach paliwa za każdy galon paliwa dostarczony przez samolot transportowy do zasilania amerykańskich baz w Afganistanie.

Raport marynarki wojennej:Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Polityka

Bill Gates współpracował z Jeffreyem Epsteinem przy przekazywaniu milionów dolarów do MIT.

Bill Gates współpracował z Jeffreyem Epsteinem przy przekazywaniu milionów dolarów do MIT.

Nieżyjący miliarder-pedofil Jeffrey Epstein współpracował z Billem Gatesem przy przekazywaniu MIT 2 milionów dolarów na nieokreślone...

Nowa agencja psycho-dozoru obywateli HARPA, wielkie firmy technologiczne i Trump rozważają wprowadzenie systemu kredytu społecznego.

Administracja Trumpa w porozumieniu z wielkimi firmami technologicznymi rozważa uruchomienie rozwiązania opartego na systemie kredytu...

Boris Johnson z poparciem korony ma zrealizować Brexit.

USA organizuje oddziały w kluczowej bazie wojskowej w Arabii Saudyjskiej, która była używana podczas wszystkich poprzednich wojen na Bliskim Wschodzie.

Soros emituje w Ameryce Środkowej reklamy stwierdzające, że migranci dostaną w USA darmowe rzeczy.

Więcej
Globalne trendy

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Do tej pory przedstawiliśmy trzy duże opracowania dotyczące przyszłości rynku pracy aż do 2050 roku:Znikające zawody do roku 2030. 50%...

Populacja zastępcza do 2050 roku.

Od kilku lat Europa jak i Stany Zjednoczone zalewane są przez potężne fale migracyjne. Proces ten wspierany jest przez wiele...

Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

DAMIEN. USA szykuje się na kosmiczną kolizję.

Globalne Trendy Strategiczne 2014-2045. #2

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone