Obama: "My nie potrafiliśmy stwierdzić definitywnie, że Bin Laden tam był."
Paul Joseph Watson, Prison Planet.com
USA
2011-05-09
Polityka
Podczas programu CBS News “60 minut”, Barack Obama przyznał, że amerykański wywiad był przekonany tylko na 55/45 procent, że Bin Laden był w budynku, który został zaatakowany. Obama podzielał obawy, że właścicielem może być jakiś "książę z Dubaju," co odzwierciedla sceptycyzm mieszkańców Abbottabad, z których jeden powiedział BBC, że mężczyzna oglądający telewizję pokazany w materiale wideo wydanym przez Biały Dom w sobotę to w rzeczywistości jego sąsiad a nie Bin Laden.

CBS News “60 minut”, wywiad z Barackiem Obamą. Materiał wideo u dołu strony:
Barack Obama: 2:21-2:40 “To była bardzo trudna decyzja. Po części dlatego, że dowody jakie mieliśmy nie były w pełni rozstrzygające. To były jedynie poszlaki, że on tam będzie. To oczywiście pociągało za sobą olbrzymie ryzyko...dla ludzi, których tam wysłałem.”

W kontekście do działań CIA 4:20- 4:50: “W momencie gdy do mnie dotarli, mieli wypracowany obraz zabudowań, tj. gdzie one były oraz opracowane elementy, które pozwoliły im skonkludować, że to są najlepsze dowody jakie posiadamy dotyczące miejsca pobytu Bin Ladena od czasów Tora Bora. Ale nie mieliśmy fotografii Bin Ladena w tym budynku. Nie mieliśmy żadnych bezpośrednich dowodów jego obecności. Ale CIA kontynuowało sprawę przez kilka następnych miesięcy.”

W kontekście budynku 8:20 - 8 50.
Obama: “Elementy zabudowania były tak skonstruowane tak żeby nikt go nie zobaczył. Nie było żadnych przejść umożliwiających to żeby go ktoś zauważył. Tak więc był on tak zaprojektowany żeby uchronić go przed oczami publiki."
Prowadzący Steve Kroft: "Czy wiemy jak długo tam był?"
Obama: “Przynajmniej od 5 lat."
Prowadzący: "5 lat?"
Obama: “Tak.”
Prowadzący: "Czy wychodził stamtąd?"
Obama: "Tego jeszcze nie wiemy. Ale wiemy, że ten budynek był tam od 5-6 lat. I nasze przeświadczenie jest takie, że on był tam również.”

Obama 10:20 “Na koniec dnia, to było nadal 55-45 procentowa sytuacja. My nie potrafiliśmy stwierdzić definitywnie, że Bin Laden tam był. Gdyby tam nie był, to by oznaczało istotne konsekwencje.”
W raporcie dla BBC News, Orla Guerin przeprowadziła wywiady z dziesiątkami ludzi, którzy zdecydowanie twierdzili, że Bin Laden nie żył w tym budynku. Żaden z nich nie widział go, ani nie krążyły żadne pogłoski o tym, że tam był w ciągu ostatnich pięciu lat. “To wszystko to mistyfikacja/oszustwo, nic się nie zdarzyło.” powiedział sprzedawca gazet, który pracuje w mieście przez 50 lat.

Inny mieszkaniec Guerin powiedział, że człowiek, pokazany w materiale wideo, rzekomo Osama przełączający pomiędzy kanałami telewizyjnymi jest w rzeczywistości jego sąsiadem, a nie Bin Ladenem. "Jego imię to Akhbar Han, jest właścicielem domu, o którym mówi się, że był domem Osamy, znam go bardzo dobrze," oświadczył.

Po rozmowie z "ponad 50 osobami na rynku," Guerin znaleziono tylko jednego, który wierzył, że człowiek przed telewizorem to Bin Laden.


Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Polityka

„Gwiezdny Wojownik” może strącać satelity GPS NATO.

„Gwiezdny Wojownik” może strącać satelity GPS NATO.

Zgodnie z obietnicą Rosja stworzyła nową broń, którą nazywa „Gwiezdnym Wojownikiem”. Zachodnie mocarstwa obawiają...

UE nakłania kraje by rozważyły przymusowe szczepienia.

UE musi rozważyć obowiązkowe szczepienia w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się „wysoce zaraźliwego” wariantu Omicron Covid...

Założono pierwszą na świecie sprawę o morderstwo przeciwko Billowi Gatesowi.

Rostrzelania za kupowanie lub sprzedaż fałszywych kart szczepień.

Szczepionkowy stan wojenny w Austrii i przymus szczepień dla całej populacji.

Więcej
Radio i TV

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

W niniejszej audycji omawiamy problematykę robotyki w kontekście oficjalnych wojskowych opracowań i badań. Dokumentujemy plany...

Audycja PrisonPlanet.pl. Cyber pandemia.

W niniejszej audycji omawiamy zapowiedziane przez grupy globalistyczne cyber ataki na infrastrukturę, które w słowach Klausa...

Audycja PrisonPlanet.pl. Zmiany religijne. New Age.

Audycja PrisonPlanet.pl. Mutacja.

Nowa audycja: Wiadomości PrisonPlanet.pl.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone