Czerwony Krzyż przewiduje gwałtowne zamieszki w Europie.
Kurt Nimmo,
 PrisonPlanet.com
USA
2013-01-03
Polityka
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża ICRC, powiedział we wtorek, że personel organizacji doświadczony w pracy na obszarach ogarniętych konfliktami będzie obecnie koncentrować się na Europie.

"Musimy przygotować się na więcej przemocy", powiedział dyrektor generalny ICRC Yves Daccord duńskiemu dziennikowi Politiken.

"Po raz pierwszy widzimy rosnącą presję na obywatelach europy, gdzie coraz więcej ludzi jest naprawdę biednych. Po drugie, kraje europejskie wykorzystują mniej pieniędzy na pomoc społeczną ze względu na kryzys gospodarczy,"
powiedział Daccord. "To stwarza nowe wyzwania dla Czerwonego Krzyża, których wcześniej nie doświadczyliśmy."

W Hiszpanii, ICRC obecnie wspiera około 300.000 "bardzo narażonych" ludzi, którzy nie są w stanie sobie poradzić jak również pomagając kolejnym milionom, które nie mogą związać końca z końcem. Tymczasem w Grecji, działalności organizacji przygotowuje się na bankructwo.


 
Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, donosi, że prawie 120 milionów obywateli UE żyje poniżej europejskiego progu ubóstwa, który jest zdefiniowany na mniej niż 60 procent średniego dochodu.

Komisja Europejska nie przyjęła około 18,6 miliardów euro (24,7 miliardów dolarów) na fundusz ubóstwa. "Potrzebujemy nowych mechanizmów, jeśli chcemy pomóc wszystkim biednym ludziom, którzy w wielu przypadkach żyją obecnie w rzeczywistej potrzebie socjalnej", powiedział Jonathan Todd, rzecznik unijnego komisarza ds. społecznych.

Daccord powiedział, że południowa Europa może doświadczyć podobnego rodzaju przemocy i przewrotów, co tak zwana arabska wiosna w krajach arabskich i muzułmańskich. Rosnące ceny żywności, nieufność w stosunku do rządów oraz potrzeba większej wolności politycznej będą przyczynami powstań, podaje raport Europe Online.


 
W listopadzie, strajki pracowników przeciwnych działaniom oszczędnościowym w Hiszpanii doprowadziły do gwałtownych starć między policją a demonstrantami. W Rzymie studenci zaatakowali policję, a w Belgii międzynarodowy tranzyt kolejowy został przerwany. Pracownicy w Grecji, we Włoszech i we Francji demonstrowali w ramach "Europejskiego Dnia Akcji i Solidarności" w odpowiedzi na masowe bezrobocie i trwający kryzys finansowy w strefie euro.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis prisonplanet.pl
Obecna sytuacja w Europie podąża w kierunku realizacji scenariusza brytyjskich trendów strategicznych (patrz tabela powyżej) oraz planów ONZ drastycznego obniżenia poziomu życia na zachodzie (galopujące ceny nie są przypadkowym zbiegiem okoliczności realizując założenia Agendy 21):


| Globalne trendy strategiczne 2007-2035. Witamy w koszmarze przyszłości.  UE i drakońskie scenariusze kontroli populacji do 2050 roku.   |  Plan Globalistów: upadek Unii Europejskiej i wdrożenie państwa policyjnego.   |  Szwajcarska armia przygotowuje się do niepokojów w strefie euro.   |  Militaryzacja policji nabiera tempa.   |  Szoki strategiczne: Policja w Wielkiej Brytanii spodziewa się powtórki zamieszek.  Implikacje zmian demograficznych do roku 2050.  |  ONZ ostrzega przed gwałtownym wzrostem niepokojów społecznych.   |  Film: Obóz FEMA.   |  Amerykański gigant KBR startuje w przetargu by prywatyzować brytyjską policję.   |  Dokumenty armii USA, opisują plan wdrożenia obozów reedukacyjnych w Ameryce.   |  Gerald Celente. Strajki, zamieszki, protesty...co dalej?   |  Londyn w płomieniach. Raport Specjalny Infowars.   |  Rząd uruchamia obozy koncentracyjne FEMA na terenie całego kraju.  |   Obywatele i “szoki strategiczne”. | Film: Stan Wojenny. Powstanie państwa policyjnego.  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
miroszek   dodano: 2013-01-03 18:22:11
Jestem mieszkancem wsi, i na wsi zyje sie bardzo dobrze, dostajemy dotacje, a droga zywnosc sprawia ze i nasze produkty sa w dobrej cenie, warzywa czy owoce sa w skupach dosc drogie. szczerze jak czytam te artykuły to nie wiem o jakiej biedzie mowicie, bo i jak patrze dookoła to nikt nie jest biedny
prisonplanet.pl   dodano: 2013-01-03 18:39:13
Unia która nie ma już pieniędzy w pewnym momencie zakończy dotacje w ramach Agendy 21. Wtedy zakończą się dobre czasy i znów będzie płacz o zbyt niskie ceny skupu i brak kredytów czy pieniędzy na ubezpieczenia dla rolników. Następnie plan jest taki aby wyprzeć rolników ze wsi do miast...tak więc bogactwo "dookoła" wynika tylko i wyłącznie z dotacji, a jak dotacje się skończą...
boozz   dodano: 2013-01-03 19:07:33
@miroszekKolego chyba bredzisz.

Na polskich wsiach jest tragedia. Większość ludzi dalej żyje w nieremontowanych poniemieckich domach. Szerzy się patologia, jest bardzo wielu pijaków. Młodzież nie ma perspektyw, często PKSy nie dojeżdżają wystarczająco często żeby zapewnić kontakt ze \"światem\". Zakłady pracy polikwidowane, żeby cokolwiek załatwić trzeba jeździć do dużych miast które stały się metropoliami.Całe fundusze są kierowane tam. Do tego dochodzi wszechobecna korupcja urzędników niskiego szczebla i źle/niegospodarowanie funduszami UE.

Wobec tych faktów zarzucam ci dezinformowanie lub kłamstwo.

Niemożliwe żebyś tego nie dostrzegał. Choć pewna część wiosek żyje dostatnio tylko skończony egoista nie dostrzeże co dzieje się w pozostałych miejscach. Otwórz oczy!

(i nie nie jestem ze wsi ale często tam przebywam)
boozz   dodano: 2013-01-03 19:09:00
@ prisonplanet.plprzecież to już ma miejsce. Po prostu niektórzy nie chcą tego dojrzeć.
Pitrowski   dodano: 2013-01-03 20:27:34
Wybaczcie że trochę zbocze z tematu ,ale czy to nie dziwne, że to wszystko wokół nas zawiera tajną symbolikę,muzyka,gry komputerowe o taki np crysis 2:tam jest trochę a nawet bardzo poruszony temat konspiracji.Wydaje mi się że system chce nas przyzwyczaić do przyszłości po to,abyśmy byli zaprogramowani do przyjmowania tego bólu.Mimo tej wiedzy nie godźcie się z tymi planami,lepiej jest tego nie tolerować,wiem że to antychryst i nie da się go zabić, nie popieram też siłowych rozwiązań ale hmmmm przynajmniej jakoś powinniśmy okazywać to,że nie chcemy tu autorytarnych rządów.Chyba nie chcecie mieć chipa w głowie co nie?
Pitrowski   dodano: 2013-01-03 20:28:37
My może już nie ulegniemy ale co z nieświadomymi ludźmi?
miroszek   dodano: 2013-01-03 22:53:36
Do boozzWidzisz kolego ty tylko przeebywasz na wsi, a ja tam mieszkam od małego...mówisz ze szerzy sie patologia...co niektórzy nigdy nie beda normalni, wilka zawsze ciagnie do lasu, tak samo pijaka do wódki, kto pije ten bedzie pił. W mojej wsi goscio miał zone i dwoje dzieci i mial do wyboru picie lub zycie, siostra zakonica zalatwiła mu bardzo drogie leki z wloch na regeneracje wątroby. I jak myslicie która droge wybrał? oczywiscie picie, a jego dzieci tez naduzywaja alkoholu. Jak to mówia jabłko daleko od jabloni nie pada. Młodziez bez perspektyw? truskawki były po 5 zł ( kilka lat wstecz sa drogie) miałem posadzone 500 krzaczki na własny uzytek, a skosiłem za dwa tygodnie 5 tys, wszystko inne tez jest w cenie. Ale poprostu nie chce sie co niektórym robic, w mojej wsi tez nie brakuje leni, czekaja tylko na zasiłek. Ale ogolnie w mojej wsi pracy jest w brud, mn przy pieczarkach...2 - 3 tyski na miecha. Kto chce pracowac ten zawsze cos osiagnie, ja nie twierdze ze jest dobrobyt, ale w ostatnich latach na wsi bardzo sie poprawiło. Chłopi jezdza traktorami o wartosci ferrari
DonC   dodano: 2013-01-04 00:46:22
Wkurza mnie to przechodzenie ze skrajności w skrajność.

miroszek piszesz że ci którzy narzekają są albo nieudacznikami albo alkoholikami. Tak sie w tym kraju przyjęło że osoby które są biedne traktowani są jako nieudacznicy lenie albo alkoholicy.

A ja znam dziesiątki osób którzy pomimo tego że pracują ledwo wiążą koniec z koncem. Są to rodziny w których mąż i żona pracuje i nie starcza im do \"pierwszego\". Mają jedno, dwójkę czy też trójkę dzieci. Nie stać ich na kupienie swoim dzieciom ubrań, przyborów szkolnych oszczędzają nawet na jedzeniu. Mają kredyt na mieszkanie często 30m2. Żyją w tej swojej klitce, a raczej wegetują nigdzie nie wyjeżdżają z dziećmi bo ich nie stać. Pracują na utrzymanie bo choć pięknie w tv podają że średnia pensja w Polsce to 3500 brutto oni razem nie mają nawet tego.

Ja sam szukając pracy na pomorzu obok trójmiasta dostawałem oferty typu 750 zł brutto na 1/2 etatu.

Są w Polsce miejsca gdzie pracy jest więcej ale to są wyjątki. Z chęcią bym się zatrudnił przy pieczarkach z 2-3tysiączki na miesiąc. Ciekaw jestem skąd taka rozbieżność. Pewnie dlatego że nigdy pracy nie szukałeś. Takich cwaniaczków jest pełno którzy opowiadają jak w Polsce jest zajebiście. Dopiero jak stracą pracę nagle im się oczy otwierają, a te oferty za 2-3 tysiączki gdzieś nagle pouciekały. W trójmieście praktycznie 90% ofert pracy to umowy śmieciowe. Pracodawcy widzą że jest bezrobocie to wybrzydzają, kombinują i wykorzystują swoich pracowników.

Zawody które dotychczas można było wykonywać po zawodówce dziś potrzebne jest do tego wykształcenie średnie.

Sam robię zaocznie średnie choć i tak daje mi to marne szanse na rynku pracy. Czytając oferty pracy niekiedy zwijam się ze śmiechu. Np: Zatrudnię stolarza.

wymagania wykształcenie średnie, znajomość języka niemieckiego, mile widziane znajomość języka angielskiego.

Prawo jazdy, umiejętność obsługi wózków widłowych praca na terenie Polski i za granicą. Pensja 1800-2200 brutto.

Jeżeli chodzi o wieś to faktycznie na pomorzu jak mają troszkę hektarów i chęć do pracy to całkiem ładnie im się wiedzie. Aż Polak ze mnie wychodzi i zazdroszczę im że płacą tylko KRUS. Ja się dziwię że skoro jest tak dobrze na wsi to dlaczego rolnicy jak słyszą o likwidacji KRUS to srają w gacie. Ci co mają Ogromną ziemię i są pracowici żyje im się jak pączek w maśle ci którzy pracowali w PGR i ziemi nie mają albo mają zaledwie 2-3 hektary żyją w biedzie. Tobie się poszczęściło dostałeś jak sądzę w spadku ładny kawałek ziemi i rozwijasz gospodarstwo tak jak robił to twój ojciec.Nic nowego nie jesteś wyjątkiem. Jednak trzeba być naprawdę ślepy żeby na przykładzie swojej wioski oceniać cały kraj.

Ja też miałem kiedyś dobrze płatną pracę. To było dawno temu i nieprawda. Jednak serce mnie ściskało jak widziałem likwidację PGR i pozostawienie ludzi samych sobie. Jest takie powiedzenie: \"SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE\"

Życzę Ci żebyś przejrzał na oczy.
DonC   dodano: 2013-01-04 01:07:11
A jeszcze mam pytanie. Pracowałeś kiedyś pół roku za darmo?

Bo pracodawca co miesiąc obiecywał ci że wszystko spłaci, a firma ma chwilowe kłopoty po czym zwijał biznes, a pracownicy zostawali na lodzie?

Ja pracowałem.To mnie czegoś nauczyło. Bo dziś jak w odpowiednim terminie nie otrzymam wypłaty od razu się zwalniam. Dziś jak się szuka pracy to najpierw rozmawia się z pracownikami czy pracodawca wywiązuje się z wypłacania wynagrodzenia. Ty jesteś twardziel ze wsi i pewnie byś w dupę takiemu łajdakowi widły wbił jakbyś nie dostał wynagrodzenia. U nas w tej Polsce której nie znasz albo nie chcesz poznać za takie coś idzie się pod sąd: \"Napaść z bronią w ręku\". A w sądzie nikogo nie obchodzi że jesteś frajer i pracowałeś za darmo u łajdaka. Prawo jest tak dziurawe że to już jest jawna przestępczość. Dziś takie rzeczy to się już nie tylko na pracownikach robi ale także na podwykonawcach patrz budowa autostrad. Widać cwaniaczki się uczą, że są nie do ruszenia.
DonC   dodano: 2013-01-04 01:19:01
A jeszcze mam pytanie. Pracowałeś kiedyś pół roku za darmo?

Bo pracodawca co miesiąc obiecywał ci że wszystko spłaci, a firma ma chwilowe kłopoty po czym zwijał biznes, a pracownicy zostawali na lodzie?

Ja pracowałem.To mnie czegoś nauczyło. Bo dziś jak w odpowiednim terminie nie otrzymam wypłaty od razu się zwalniam. Dziś jak się szuka pracy to najpierw rozmawia się z pracownikami czy pracodawca wywiązuje się z wypłacania wynagrodzenia. Ty jesteś twardziel ze wsi i pewnie byś w dupę takiemu łajdakowi widły wbił jakbyś nie dostał wynagrodzenia. U nas w tej Polsce której nie znasz albo nie chcesz poznać za takie coś idzie się pod sąd: \"Napaść z bronią w ręku\". A w sądzie nikogo nie obchodzi że jesteś frajer i pracowałeś za darmo u łajdaka. Prawo jest tak dziurawe że to już jest jawna przestępczość. Dziś takie rzeczy to się już nie tylko na pracownikach robi ale także na podwykonawcach patrz budowa autostrad. Widać cwaniaczki się uczą, że są nie do ruszenia.
miroszek   dodano: 2013-01-04 09:43:08
Don C ja napisałem jaka jest sytuacja na wsi. Jesli chodzi o miasto to ja sie nie wypowiadam bo tam nie mieszkałem i niee pracowałem. I tak jak wspomne na wsi jest dobra sytuacja, sam sobie produkuje zywnosc i wiem co jem. Mieszkam w zagłebiu pieczarkowym koło Łosic i sam tez uprawiam pieczarki i jesli porównac sytuacje do tej z przed 10 lat a teraz, to naprawde zmienilo sie wiele na plus. Przy pieczarkach płaca 60zł za robote...robisz ja ile chcesz, ale tak srednio to 2-4 godziny, czyli stawki nie sa złe. A takiej pracy nie brakuje. Za rwanie 9 zl/h a jak któras bystra i rwie ładny grzyb to dam nawet 10zł. U nas to baby na wsiach nawet własnego ogrodka nie maja, bo im sie nie opłaca. A ci co mieli w zeszłym roku troche wiecej truskawek tak do 1 hektara to nawet po 100000 tys skasowali. Na wsi trzeba miec tylko checi do pracy, a sie bedzie powodzic. W miescie jest troche inaczej, bo wszystko musicie kupic, a ja kupuje tylko chleb i owoce morza
jedutek   dodano: 2013-01-04 11:18:58
@miroszek twoj ojciec byl chyba w PZPR i ci majatek zostawil...rolnicy maja dobrze, bo kredyty biora i jalmuzne dostaja od UE, ja tez mam produkcje rolnicza i nie widze zeby ceny w hurtowniach i skupach poszly do gory, idzie za to wszystko inne paliwo prad woda itp. wiec jak ma mi sie zyc lepiej ?? mam 140 rodzin pszczelich i ledwo co wiaze konic z koncem a napracowac sie musze i leniem nie jestem wiec mi wytlumacz jak zaczoles takie glupie komentarze jak ty to zrobiles ze ci sie tak wiedzie to ja tez sie na pieczarki wtedy przerzuce...ja musialem brac kredyty i tyrac jak glupi, nikt mi nie pomogl...
boozz   dodano: 2013-01-04 13:42:47
@miroszekWybacz że trochę naskoczyłem na ciebie w poprzednim poście jednak dalej podtrzymuje twierdzenie że polska wieś ma się kiepsko. Są różne rejony sam mam rodzinę we wsi która jest bardzo bogata. Są i takie wsie które dosłownie zapadają się pod ziemie i zapewniam cię że takich jest większość, przynajmniej na wschodzie i zachodzie kraju w centrali nie wiem pewnie jest lepiej.

Lenistwo i apatia też jest faktem ale kiedy ono powstaje? Właśnie kiedy jest zła sytuacja w regionie. Zastanów się nad genezą tego problemu. Czemu ludzie na wioskach tyle piją? Jaka jest spuścizna po komunie (tej pierwszej:P)? Lata indoktrynacji PRLu i eliminacja prawdziwej elity Polski daje się we znaki.

Nie wspominam o tym że ościennym mocarstwom zależy na utrzymaniu naszego kraju w takim stanie.
miroszek   dodano: 2013-01-04 17:38:03
jedutek...A sadzisz ze ja kredytu nie brałem..mialem ponad 300tys, ale akurat udalo mi sie go spłacic, duzo tez pomogła mi plantacja aroni, która w tamtym czasie była po 4 zł, cena jak za złoto. Bo przy tym to nic nie trzeba robic, tylko zbierac
miroszek   dodano: 2013-01-04 17:41:24
jedutek...jesli chodzi o pszczoły to moim zdaniem martwy biznes, chinski miód zalewa rynek, choroby pszczół...ja bym na twoim miejscu zmienił branze. Nie lpiej zainwestowac w truskawki? założenie planatacji to bardzo mały koszt, nawet jak nie bedzie ceny to duzo nie stracisz
lanciakappa   dodano: 2013-01-23 20:01:44
co ty miroszek wiesz o wsi..pewnie ci zapłacili za sianie propagandy..Polska wies jest przygotowywana od lat na PRZEJECIE jej przez UE..juz nikt na wsi nie chowa koni..czy krow!! Pogłowie bydła liczone kiedys w milionach - teraz liczy sie w setkach lub tysiacach..nie opłaca sie nic..nawet chow swin na własny uboj przekracza 3-4 x wartosc miesa.......POlska ziemia po 2016 r ma byc WYKUPIONA!! przez rolnikow z Holandii itp..co JUZ sdie dzieje!! Dlatego PAWLAK nie robi nic..młodzi uciekaja ze wsi......zostaja tylko niedołezni starcy..WYKUPIA NSA Z OGRODKAMI..........

Więcej
Polityka

Narodowy Instytut Zdrowia USA przyznaje, że finansował badańa nad wzmacnianiem funkcji koronawirusów w Wuhan.

Narodowy Instytut Zdrowia USA przyznaje, że finansował badańa nad wzmacnianiem funkcji koronawirusów w Wuhan.

Biolog molekularny Richard H. Ebright opublikował w środę list z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) pokazujący, że grant NIH...

Światowe Forum Ekonomiczne chce zastąpienia papierowych paszportów paszportami szczepionkowymi.

Światowe Forum Ekonomiczne naciska na globalne zastąpienie paszportów papierowych paszportami cyfrowymi. Forum globalistyczne...

Przez NBIC NATO będzie hakowało mózgi całych populacji. #2

Przez NBIC NATO będzie hakowało mózgi całych populacji. #1

Włosi walczą z brutalną policją podczas protestów przeciwko przymusom szczepień.

Więcej
Multimedia

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Na tej stronie będziemy na bieżąco umieszczali nadsyłane do redakcji materiały wideo i linki do kluczowych informacji dotyczących...

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

W tym miejscu zamieszczamy filmy z protestów organizowanych przeciwko wprowadzaniu medycznego państwa policyjnego pod przykrywką...

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone