Podwyższony poziom jodu radioaktywnego wykryto w Niemczech, Szwecji, Słowacji, Austrii, Czechach i na Węgrzech.
Washington’s Blog
USA
2011-11-14
Nauka i technologia
Reuters zauważa, że podwyższony poziom jodu radioaktywnego wykryto w Niemczech, Szwecji, Słowacji, Austrii, Czechach i na Węgrzech. Stockholm News podało, że Dania i Polska również odnotowały podwyższone promieniowanie. NHK zauważa, że Rosja również ma podobny problem.

AP zwraca uwagę, że proces emisji radioaktywnych elementów ma charakter ciągły:
Przedstawiciel z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej znających sprawę, który poprosił o anonimowość, ponieważ nie był upoważniony do komentowania sytuacji powiedział, że uwolnienia cząsteczek mają charakter ciągły. Niektórzy naukowcy wypowiedzieli kilka mało prawdopodobnych stwierdzeń wskazujących na źródła promieniowania. Na przykład, jak zauważa Reuters:
"Profesor Malcolm Sperrin, dyrektor fizyki medycznej w Royal Berkshire Hospital w Wielkiej Brytanii, powiedział, że to nie ma żadnego związku z Fukushimą." I dodał "Jest o wiele bardziej prawdopodobnym, że jod mógł pojawić się w wyniku wydalania go przez pacjentów poddanych leczeniu...”

Czesi zaprzeczają, jakoby to od nich pochodził promieniotwórczy materiał, ale wysyłają mieszane sygnały. Jak zauważa AP: "W Pradze, urzędnik z państwowego biura ds bezpieczeństwa jądrowego powiedział, że jest na "100 procent pewien", że promieniowanie nie pochodzi z żadnej czeskiej elektrowni jądrowej - lub z jakiegokolwiek innego źródła na terytorium Czech. Jednak mówiąc, pod warunkiem anonimowości, powiedział, że obecnie trwają w całym kraju testy, aby spróbować wskazać źródło." Polska stara się obwiniać za promieniowanie Pakistan, ale urzędnik państwowy Pakistanu zaprzeczył zarzutom.

Wszyscy główni komentatorzy odrzucają tezę, że Fukushima jest potencjalnym źródłem skażenia. Jednak, sytuacja w Fukushimie wciąż jest daleka od stabilnej - i nadal mają tam miejsce reakcje jądrowe.

Podsumowanie sytuacji w Fukushimie:Link do oryginalnego artykułu: LINK


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Nauka i technologia

Powołując się na problemy zdrowotne Szwajcaria zatrzymała wprowadzanie 5G.

Powołując się na problemy zdrowotne Szwajcaria zatrzymała wprowadzanie 5G.

„Szwajcaria, jeden ze światowych liderów we wdrażaniu technologii mobilnej 5G, wprowadził nieograniczone moratorium na korzystanie...

Chińskie biura spryskiwane są chemikaliami przez pracownikach w kombinezonach ochronnych.

Materiał filmowy pokazuje mężczyznę w kombinezonie ochronnym maszerującego przez biuro handlowe lub telefoniczne centrum obsługi...

Systemy cyfrowych asystentów cenzurują słowa.

Chiński film propagandowy pokazuje objętych kwarantanną tańczących chorych.

Użyteczni idioci w akcji! Na podstawie reklamy chińskiego wirusa Wuhan.Programy Infowars:

Geoinżynieria nad Warszawą. Styczeń 2020.:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Ekonomia

Model zaufania gospodarczego i europejska gospodarka.

Model zaufania gospodarczego i europejska gospodarka.

W czwartym kwartale 2019 r. gospodarki Francji i Włoch skurczyły się. W Europie panuje stagnacja. Negatywne sygnały nadchodzą również...

Banki centralne na całym świecie kupują ogromne ilości złota pozbywając się amerykańskiego dolara.

Jak estymuje Goldman Sachs w przyszłym roku ceny złota wzrosną do 1600 USD za uncję. Stwierdza też, że banki centralne konsumują...

EBC wciąż w potrzasku bez wyjścia.

UBS ostrzega, że ultra-bogaci przygotowują się na krach.

Bank Centralny wydał oszałamiające ostrzeżenie: „Jeśli cały system się zawali, to aby zacząć od nowa potrzebne będzie złoto”.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone