Nowy Czarnobyl: pełne stapianie rdzenia w elektrowni Fukushima.
Kurt Nimmo, 
Infowars.com
USA
2011-03-31
Nauka i technologia
Reaktor numer dwa w elektrowni Fukushima Daiichi jest obecnie w procesie pełnego stapiania rdzenia, choć nie zostało to ogłoszone przez korporacyjne media. Przetopiony rdzeń stopniowo uwalnia się przez podłogę betonową emitując duże ilości promieniowania.Richard Lahey, który był szefem badań nad bezpieczeństwem reaktorów chłodzonych wrzącą wodą w General Electric, gdy firma podłączyła jednostki w Fukushime, powiedział na łamach Guardiana we wtorek, że wydaje się, że pracownicy "przegrali wyścig", aby uratować reaktor.

"Wskazania o radiacji jakie mamy, z reaktora, materiałów i obserwacji, sugerują, że stopiony rdzeń przedostał się przez zbiornik ciśnieniowy w jednostce nr dwa, i przynajmniej część z niego przedostała się do pomieszczenia zabezpieczającego" powiedział Lahey. "Mam nadzieję, że się mylę, ale wszystko wskazuje na właśnie taki kierunek zdarzeń".

12 marca rząd Japonii zapewnił swoich obywateli, że nie ma możliwości zaistnienia atomowej katastrofy. Pięć dni później agencja jądrowa w Japonii podniosła ocenę nasilenia kryzysu nuklearnego z poziomu 4 na 5 na siedmio stopniowej skali międzynarodowej (klasyfikacja link). 29 marca premier Japonii Naoto Kan powiedział, że jego rząd jest w stanie najwyższego alarmu, ze względu na wysoki poziom promieniowania emitowanego z elektrowni.

Również we wtorek, stwierdzono, że śmiertelny pluton wyciekł ze reaktora numer dwa. Japońskia Jądrowa i Przemysłowa Agencja Bezpieczeństwa zapewniała, że wyciek nie jest szkodliwy dla życia ludzkiego.Sakae Muto, wiceprezes Tokyo Electric powiedział, że ilość plutonu-238, 239 i 240 wydostająca się do atmosfery była na równi z ostatnimi próbami jądrowymi. "Przepraszam że muszę wszystkich zmartwić", dodał.

Rekordowe odczyty zanieczyszczonej wody morskiej były przeprowadzone w pobliżu zakładu, donosi Bloomberg. Radioaktywny jod w wodzie morskiej wzrósł o 3355 razy ponad regulowany limit bezpieczeństwa w porównaniu do dnia wcześniejszego, który wyniósł 2572 razy ponad limit, powiedział rzecznik agencji Hidehiko Nishiyama. Nishiyama powiedział, że promieniowanie nie jest zagrożeniem, ponieważ nie ma połowów na tym obszarze.

Dla tych którzy uważają, że woda stoi w miejscu mapa prądów oceanicznych:


Eksperci twierdzą, że stapiający się rdzeń zatrzyma się w pomieszczeniu zabezpieczającym uniemożliwiając wniknięcie rdzenia do struktur gleby, ale ogromne ilości promieniowania wydostaną się do atmosfery i gruntu, powodując znaczne zniszczenie środowiska i życia. Proces ten jest obecnie w toku w zakładach Daiichi Fukushima.

Tymczasem wydaje się, że narastają problemy z drugiej elektrowni atomowej. Tokyo Electric Power Co poinformowało, że odnotowano pojawienie się dymu w budynku turbiny reaktora nr 1. Fukushima Daini. Elektrownia ta znajduje się około 6 km od elektrowni Daiichi Fukushima.

Migracja radioaktywności, mapa "Opad powierzchniowy":


Migracja radioaktywności, mapa "Migracja na wysokości 5000m":


Polskie wyniki pomiarów: LINK do PDF.
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
marian   dodano: 0000-00-00 00:00:00
Czy ktoś ma tabelę bezpiecznych poziomów promieniowania
dla Jodu131, cezu 134, cezu 137, telluru 132? Bo wg polskich wyników większość tych pierwiastków wzrosła o 50-100 razy!!!!!!!!!!
amourcrates   dodano: 2011-03-31 18:55:11

Więcej
Nauka i technologia

Google wdraża komputery kwantowe do rozwoju systemów kontroli.

Google wdraża komputery kwantowe do rozwoju systemów kontroli.

Ogłoszenie przez Google informacji o tym, że dzięki komputerowi kwantowemu o 53 kubitach osiągnął „supremację kwantową”...

Największe portale w skoordynowany sposób blokują antyszczepionkowe treści.

Pinterest ogłosił, że użytkownicy poszukujący informacji na temat szczepień będą przekierowywani tylko do wyników przedstawianych...

W San Diego działa ponad 4000 inteligentnych ulicznych lamp wykorzystujących rozpoznawanie twarzy.

Inteligentne telewizory wysyłają prywatne dane użytkowników do Facebooka i Netflixa.

Uwolnione do środowiska komary GMO przemutowały tworząc nową hybrydową odmianę.Programy Infowars:EKO-Pranie mózgu po szwedzku:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Globalne trendy

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Do tej pory przedstawiliśmy trzy duże opracowania dotyczące przyszłości rynku pracy aż do 2050 roku:Znikające zawody do roku 2030. 50%...

Populacja zastępcza do 2050 roku.

Od kilku lat Europa jak i Stany Zjednoczone zalewane są przez potężne fale migracyjne. Proces ten wspierany jest przez wiele...

Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

DAMIEN. USA szykuje się na kosmiczną kolizję.

Globalne Trendy Strategiczne 2014-2045. #2

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone