Nowy Czarnobyl: pełne stapianie rdzenia w elektrowni Fukushima.
Kurt Nimmo, 
Infowars.com
USA
2011-03-31
Nauka i technologia
Reaktor numer dwa w elektrowni Fukushima Daiichi jest obecnie w procesie pełnego stapiania rdzenia, choć nie zostało to ogłoszone przez korporacyjne media. Przetopiony rdzeń stopniowo uwalnia się przez podłogę betonową emitując duże ilości promieniowania.Richard Lahey, który był szefem badań nad bezpieczeństwem reaktorów chłodzonych wrzącą wodą w General Electric, gdy firma podłączyła jednostki w Fukushime, powiedział na łamach Guardiana we wtorek, że wydaje się, że pracownicy "przegrali wyścig", aby uratować reaktor.

"Wskazania o radiacji jakie mamy, z reaktora, materiałów i obserwacji, sugerują, że stopiony rdzeń przedostał się przez zbiornik ciśnieniowy w jednostce nr dwa, i przynajmniej część z niego przedostała się do pomieszczenia zabezpieczającego" powiedział Lahey. "Mam nadzieję, że się mylę, ale wszystko wskazuje na właśnie taki kierunek zdarzeń".

12 marca rząd Japonii zapewnił swoich obywateli, że nie ma możliwości zaistnienia atomowej katastrofy. Pięć dni później agencja jądrowa w Japonii podniosła ocenę nasilenia kryzysu nuklearnego z poziomu 4 na 5 na siedmio stopniowej skali międzynarodowej (klasyfikacja link). 29 marca premier Japonii Naoto Kan powiedział, że jego rząd jest w stanie najwyższego alarmu, ze względu na wysoki poziom promieniowania emitowanego z elektrowni.

Również we wtorek, stwierdzono, że śmiertelny pluton wyciekł ze reaktora numer dwa. Japońskia Jądrowa i Przemysłowa Agencja Bezpieczeństwa zapewniała, że wyciek nie jest szkodliwy dla życia ludzkiego.Sakae Muto, wiceprezes Tokyo Electric powiedział, że ilość plutonu-238, 239 i 240 wydostająca się do atmosfery była na równi z ostatnimi próbami jądrowymi. "Przepraszam że muszę wszystkich zmartwić", dodał.

Rekordowe odczyty zanieczyszczonej wody morskiej były przeprowadzone w pobliżu zakładu, donosi Bloomberg. Radioaktywny jod w wodzie morskiej wzrósł o 3355 razy ponad regulowany limit bezpieczeństwa w porównaniu do dnia wcześniejszego, który wyniósł 2572 razy ponad limit, powiedział rzecznik agencji Hidehiko Nishiyama. Nishiyama powiedział, że promieniowanie nie jest zagrożeniem, ponieważ nie ma połowów na tym obszarze.

Dla tych którzy uważają, że woda stoi w miejscu mapa prądów oceanicznych:


Eksperci twierdzą, że stapiający się rdzeń zatrzyma się w pomieszczeniu zabezpieczającym uniemożliwiając wniknięcie rdzenia do struktur gleby, ale ogromne ilości promieniowania wydostaną się do atmosfery i gruntu, powodując znaczne zniszczenie środowiska i życia. Proces ten jest obecnie w toku w zakładach Daiichi Fukushima.

Tymczasem wydaje się, że narastają problemy z drugiej elektrowni atomowej. Tokyo Electric Power Co poinformowało, że odnotowano pojawienie się dymu w budynku turbiny reaktora nr 1. Fukushima Daini. Elektrownia ta znajduje się około 6 km od elektrowni Daiichi Fukushima.

Migracja radioaktywności, mapa "Opad powierzchniowy":


Migracja radioaktywności, mapa "Migracja na wysokości 5000m":


Polskie wyniki pomiarów: LINK do PDF.
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
marian   dodano: 0000-00-00 00:00:00
Czy ktoś ma tabelę bezpiecznych poziomów promieniowania
dla Jodu131, cezu 134, cezu 137, telluru 132? Bo wg polskich wyników większość tych pierwiastków wzrosła o 50-100 razy!!!!!!!!!!
amourcrates   dodano: 2011-03-31 18:55:11

Więcej
Nauka i technologia

Firma produkująca syntetyczne magiczne grzyby weszła na giełdę.

Firma produkująca syntetyczne magiczne grzyby weszła na giełdę.

W piątek brytyjska firma Compass Pathways - „firma zajmująca się magicznymi grzybami”, weszła na giełdę. Po debiucie w Nowym Jorku...

Wojsko potwierdza, że ​​rozważało zastosowanie eksperymentalnego „promienia bólu” w celu ochrony Białego Domu.

Eksperymentalna broń Pentagonu, która miała być używana w różnych scenariuszach, od odstraszania piratów na pełnym morzu po...

W zorganizowanej przez DARPA walce powietrznej AI pokonało ludzkiego pilota.

26 września odbędzie się Marsz Przeciwko Elektrosmogowi.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że szczepionka doustna spowodowała nową epidemię polio w Afryce.

Więcej
Ekonomia

Ponad 60% zamkniętych przez korona-panikę firm nie zostanie ponownie otwartych.

Ponad 60% zamkniętych przez korona-panikę firm nie zostanie ponownie otwartych.

Poważnie wątpię, czy ludzie zdają sobie sprawę z rozmiarów szkód ekonomicznych jakich dokonała grupa oligarchów i akademików...

Wzrasta trend niedoborów żywności.

W ostatnim tygodniu Chiny ogłosiły, że planują zwiększyć swoje strategiczne rezerwy surowców, aby złagodzić obawy o bezpieczeństwo...

Koniec zaufania do rządów. Obywatele na całym świecie gromadzą gotówkę.

Nadchodzi upadek światowej ekonomii.

Unia Europejska prognozuje głęboką recesję w 2020 r.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone