PIIGS, sprzedajni dziennikarze i globalny upadek.
Gerald Celente, Trends Research Institute
USA
2011-07-15
Ekonomia
"Przeczytaj to!" Nie możesz o tym nie wiedzieć! Media były ostatnio pełne doniesień o tym, jak szczęśliwe dni wróciły na giełdę. Po zakończeniu burzliwych dni początku czerwca, lipiec rozpoczął się wzrostami indeksów odnotowujących największe tygodniowe wzrosty w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystko to ze względu na dobre wieści z USA, gdzie wskaźniki produkcji nieoczekiwanie wzrosły, a zadłużona po uszy Grecja została po raz kolejny spłacona, zwiększając niespłacalne zadłużenie nowymi niespłacalnymi długami.

Tak, istniały pewne obawy, ale, The New York Times (25 czerwca) napisał, że "Dwa lata po oficjalnym powrocie koniunktury, gospodarka nadal się zachowuje jak samolot kołujący przez czas nieokreślony na pasie startowym. Niewielu ekonomistów przewiduje ponowny powrót do recesji ... analitycy powszechnie oczekują, że gospodarka w drugiej połowie będzie rosła."

Ekonomiści prognozowali silny wzrost miejsc pracy w czerwcu. Ale dwa tygodnie później, kiedy opublikowano liczby, Biuro Pracy i Statystyki (ang. Bureau of Labor Statistics) poinformowało, że jedynie 18.000 miejsc pracy zostało stworzonych przy przewidywanych 125.000 miejsc pracy.

[...] Nie było i nie ma "powrotu od recesji." Trends Research Institute prognozował od początku Wielkiej Recesji i "Paniki 2008 roku.", że wszystkie te dumnie cytowane przez Geithnera "śmiałe działania" były niczym więcej niż finansowym Prozakiem - wielomiliardową pomocą, półśrodkami, placebo i tuszowaniem pod przykrywką TARP, QE2, i tak dalej. W najlepszym przypadku "śmiałe działania" jedynie przytrzymały objawienie się Wielkiej Recesji, i to wszystko.Globalna piramida Ponzi.
To było ukrywanie prawdy a nie powrót do koniunktury. Podczas gdy USA mogło być pierwszym krajem próbującym, poprzez oszustwa wyjść z kryzysu, to nie było ostatnim. Podobnie jak plany ratunkowe w USA, Grecki pakiet - wskazywany w zeszłym tygodniu jako ważny prowizoryczny sukces - ani nie zagwarantował utrzymania greckiego systemu bankowego, ani nie gwarantuje, że nie dojdzie do bankructwa.

Teraz Włochy zostały zakażone. Największy z krajów PIIGS (skrót Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja i Hiszpania) - trzecia co do wielkości gospodarka strefy euro - z 120 procentowym długiem publicznym do PKB, ma cały swój bilans na czerwonym. Pożyczanie kolejnych pieniędzy dla obsługi zadłużenia i nakładanie drakońskich środków oszczędnościowych by opanować wydatki rządowe, w najlepszym razie zapewnią wytchnienie od kryzysu finansowego ... lub, co gorsza, wzniecą rewolucję.

Następnie mamy Chiny, które wpadły w panikę, gdy "Panika roku 2008" zdmuchnęła ich gospodarkę opartą na eksporcie, i tak jak na Zachodzie, uruchomiły tanie kredyty i ogromne pakiety stymulacyjne w celu zapobieżenia poważnej recesji. Mimo, że kryzys w Chinach różni się od zachodniego, ze względu na duże rezerwy walutowe, to Chińskie zadłużenie wewnętrzne nadal musi być spłacone. I w przeciwieństwie do Zachodu, który pompuje miliardy w swoje gospodarki tylko po to aby utrzymać płynność finansową, chińskie wielomiliardowe drukowanie juanów stworzyło ogromną, gotową do eksplozji bańkę. Tym jednak razem, podobnie jak na Zachodzie, nie będzie już istniała dostępna fiskalna lub monetarna polityka rządu, pozwalająca na ożywienie słabnącej gospodarki poprzez inflację.

Wraz z USA, Europą i Chinami - tą samą drogą podąży reszta świata. Od Indii do Izraela, Brazylii, Bangladeszu, Chile do Rosji. Żaden naród nie uniknie reperkusji gospodarczej zapaści i tylko kilka uniknie konsekwencji politycznych.

Jednakże, pomimo powszechnie dostępnych faktów gospodarczych i wielu dowodów błędnych prognoz i błędnej polityki rządów, główne media nadal sprzedają publice kłamstwa. Poprzez zapewnienie dostępu do mediów politykom i finansistom, sprzedajni dziennikarze świata - wraz ze stajnią "uznanych" ekspertów - są współwinni promowaniu “powrotu koniunktury”, która jest w rzeczywistości zapaścią.

Prognoza trendów: Złoto po zejściu do poziomu 1.480 dolarów za uncję dwa tygodnie temu, obecnie dochodzi do 1.600 dolarów. Patrzymy na ten wzrost jako wskaźnik jeszcze głębszej społeczno-ekonomicznej zapaści o której prognozowaliśmy od początku "Paniki roku 2008". Utrzymujemy nasze prognozy cen "złota na 2.000 dolarów", a w zależności od rozwoju wypadków i odpowiedzi na nie ze strony rządów i banków centralnych, 2.000 dolarów, może okazać się jedynie tymczasowym przestojem przed jeszcze wyższymi cenami.

Notka od wydawcy: Letni Trends Journal ukaże się w ostatnim tygodniu lipca. W międzyczasie (mówiąc tylko za siebie, ponieważ The Trends Research Institute nie zajmuje się doradztwem finansowym), kupuję złoto i franki szwajcarskie, i zamykam pozycje na dolarze kanadyjskim.


Trends Research Institute
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Grazka   dodano: 2011-07-15 23:52:05
Grazka   dodano: 2011-07-15 23:58:29
Juz 2 lata( maj lub czerwiec 2009) temu grupa Bilderberg ustalila , ze zacznie mowic w mediach klamstwa na temat kryzysu , ze swiat wychodzi na prosta mimo , ze wszystko lecialo na leb na szyje i faktycznie od lipca , sierpnia 2009 media zaczely przekazywac dobre wiesci .Ustalone bylo wtedy , ze ludzi bedzie sie tak dlugo oklamywac jak sie tylko da , a jak juz bedzie naprawde beznadziejnie dopiero wtedy powie im sie prawde i chyba niedlugo beda musieli zaczac mowic prawde bo to co sie dzieje wyraznie pokazuje , ze ten czas nieuchronnie nadchodzi .
davor5   dodano: 2011-07-16 13:15:18
davor5   dodano: 2011-07-16 13:16:01
Przypominam że są to proroctwa dotyczące zbliżającego się wydarzenia które zostało nazwane „Ostrzeżeniem” . Proroctwa te otrzymała wizjonerka z Europy, który otrzymuje przesłania od 9 listopada 2010 do teraz. Proroctwa dotyczą globalnych wydarzeń,miedzy innymi zmian klimatycznych, przewrotów politycznych, kryzysu bankowego i wzrostu władzy antychrysta. Jedna z pilnych wiadomości odnosi się do zdarzenia mistycznego, które odbędzie się w świecie wkrótce. Wydarzenie opisane przez Jezusa Chrystusa jako ostrzeżenie, oświetlenie sumienia jako akt miłosierdzia. Wydarzenie to będzie doświadczane przez każdego człowieka na świecie w wieku powyżej 7 lat. To będzie bardzo silny akt, i nikt nie będzie mógł go zignorować. Każdy uświadomi sobie że Bóg istnieje i każdy pozna swoje grzechy, które ukażą się w oczach Boga. Ludzie, w tym ateiści wreszcie zrozumieją, że Bóg istnieje.Ten dar będzie zachęcać ludzi do ponownej oceny swojego życia i prosić Boga o przebaczenie. Osobiście nie ponoszę odpowiedzialności za treść przekazów i oczekuje że w odpowiednim czasie Kościół wypowie się co do ich prawdziwości.Ze względu na uchylenie kanonu 1399 i 2318 dawnego Kodeksu Prawa Kanonicznego przez Papieża Pawła VI w roku 1966 (AAS 58/16) nie ma już zakazu publikowania nowych objawień, wizji, proroctw, cudów itp. Nie obowiązuje już odtąd zakaz ich rozpowszechniania bez imprimatur Kościoła.Orędzie nr.136 z serii Ostrzeżenie.Piątek, 8 Lipca 2011 r., 15,30

Moja ukochana córko, zdaję sobie sprawę, że ta praca bardzo cię męczy i potrzebujesz tygodniowego odpoczynku, ale wysłuchaj co mam do powiedzenia. Moje dzieci powinny się obudzić i zobaczyć niepokoje na świecie gdzie kryzysy finansowe są bardzo liczne. Powiedz im, że chociaż chciwość ludzi była częściową przyczyną pogłębiających się długów, to kryzys bankowy został celowo zaplanowany przez Jedną Światową Grupę. Wielu uśmiechnie się po przeczytaniu tej wiadomości i ją zakwestionuje, nie wiedzą oni jednak, że jeśli nie wstaniecie i nie będziecie bronić swoich praw, to będziecie zmuszani do przyjęcia znamienia bestii aby uzyskać dostęp do własnych pieniędzy.

Wprowadzenie nowej światowej waluty przez niewierzących.

Społeczność niewierzących jest zdeterminowana aby wprowadzić nową globalną walutę, która zapewni im kontrolę. Jeżeli tak się stanie, to spróbują odmówić wam żywności. Jeżeli nie przyjmiecie do wiadomości tego faktu teraz, to pozostaniecie bezbronni pod kontrolą masońskiej Światowej Grupy Zła. Przygotujcie się w tym momencie Moje dzieci, zanim nastąpi Ostrzeżenie. Aby zatrzymać niewolników szatana i antychrysta nie wystarczy nawrócenie milionów, również części ich zwolenników, podczas Oświecenia sumień. Ze względu na kontrolę Światowej Grupy nad waszymi pieniędzmi trudno będzie wam bronić prawa do własności, żywności i zdrowia. Będą kontrolować te trzy sfery, jeśli nie wyrazicie już teraz głośno swojego oporu. Powstrzymajcie waszych przywódców, zanim zrobią kolejny krok. Nie pozwalajcie aby was tyranizowali. Jeśli wiecie o tych podłych planach w ich głowach, to ostrzegajcie innych.

Zaplanujcie już teraz zapasy nasion i żywności.

Róbcie zapasy artykułów spożywczych, kupujcie nasiona, które pomogą wam utrzymać się przy życiu. Zaopatrzcie się w srebrne lub złote monety aby móc nabyć niezbędne rzeczy. Co najważniejsze: znajdźcie miejsca, gdzie można będzie spotykać się w grupie, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy Św. ponieważ kościoły będą spalone.

Słudzy szatana mnożą się jak tysiące mrówek .

Nigdy nie przyjmujcie chipu, znaku Bestii. Módlcie się, módlcie się aby zapewnić waszym domom błogosławieństwo i ochronę przed armią, która próbuje do nich przeniknąć i uprowadzić was ze sobą. Słudzy szatana są jak mrówki, mnożą się przez tysiące z godziny na godzinę. Moje dzieci musicie się modlić aby zapobiec i zwalczyć serie zbrodni zaplanowane przez Nowy Światowy Rząd, który rwie się aby przejąć nad wami kontrolę. Zróbcie zapasy poświęconych świec aby móc utrzymać światło. Planujcie już teraz aby nie stać się ich niewolnikami.

Kupcie kuchenki na butle gazowe, koce, suszone pożywienie i konserwy, tabletki do oczyszczania wody, świece oraz obrazy religijne dla siebie i waszych rodzin abyście mogli przetrwać wielką karę, która nastąpi po ostrzeżeniu. Modlitwy już osłabiły siłę oddziaływania wielkiej kary, ale wy, Moje dzieci, w każdej chwili musi mieć się na baczności. Przez to, że wykażecie się roztropnością podczas przygotowania, będziecie w stanie przetrwać wielkie bombardowanie, które zostało zaplanowane i będzie gorsze niż to, co Żydom przygotowano za rządów sługi szatana Hitlera. Weźcie sobie do serca to ostrzeżenie, zaoszczędzicie sobie wówczas buntu i szoku, który planuje dla was ten Nowy Światowy Rząd.

Do tych, którzy związani są z Nową Grupą, mówię: Słuchajcie mnie teraz. Nawróćcie się. Weźcie pod uwagę Ostrzeżenie, ponieważ również dla was oferowana jest szansa, aby odwrócić się od szatana i ognia piekielnego.

Rada dla Moich wyświęconych sług.

Moi wyświęceni słudzy nie spuszczajcie swego wzroku ze Mnie, módlcie się do Ducha Świętego aby pomógł wam zachować czujność i rozpoznać fałszywego proroka, kiedy wyjdzie spośród was. Podczas prześladowań twórzcie i prowadźcie grupy aby moje dzieci mogły przyjmować Najświętszą Eucharystię.

Ręka Mojego Ojca jest gotowa spaść z wielką siłą na przywódców banków, wschodnich i zachodnich mocarstw, którzy planują przejąć kontrolę nad wszystkimi. Mój Ojciec Przedwieczny zniszczy wszystkie ich działania aby zapobiec prześladowaniom Jego dzieci. On nie pozwoli na to. Pamiętajcie Moje dzieci, że Bóg Ojciec Przedwieczny chce ochronić was wszystkie. Jego cierpliwość się skończyła. Do ostatniej chwili czeka aby przyjść do Niego i prosić o przebaczenie, jednakże teraz zadziała z wielką mocą aby powstrzymać okrutne reżimy zadające ból reszcie Jego stworzenia. Uczyni to, ze względu na miłość do Swoich dzieci. Dla tych którzy mówią, że Bóg Ojciec nie może okazać gniewu, ponieważ kocha wszystkie Swoje dzieci. Zrozumcie, że jest słusznie zagniewany ze względu na niesprawiedliwość jaka spotyka Jego umiłowaną Rodzinę. On ponownie zjednoczy wszystkie swoje dzieci aby nareszcie mogły żyć w pokoju przez całą wieczność.

Dzieci, nie przegapcie znaków, które są wokół was- ilość wojen, brak pieniędzy, brak jedzenia, brak opieki zdrowotnej- trzeba przyznać, że jest to dzieło szatana. Nie pochodzi to z ręki Boga Ojca Przedwiecznego. On już dłużej nie może akceptować takiego stanu rzeczy. Bądźcie wdzięczni za Jego obecność i działanie. Bóg Ojciec nie dopuści aby Jego stworzenie zostało zniszczone.

Wasz ukochany Jezus, Odkupiciel i Zbawiciel całej ludzkości
Grazka   dodano: 2011-07-17 19:41:38
Jezeli chodzi o prawdziwe proroctwa , to sa one zawarte w Biblii a tam Jezus precyzuje co bedzie znakiem dni ostatnich .

Mialo to byc

wojny i wiesci wojenne

wielkie trzesienia ziemi

w jednym miejscu po drugim zarazy i niedobory zywnosci

straszne widoki , a z nieba wielkie znaki.

Kulminacja tych wydarzen ma byc wielki ucisk ,ktory ma sie charakteryzowac wydarzeniami jakich nie bylo od pocztku swiata i juz nigdy wiecej nie bedzie .Gdyby owe dni nie byly skrocone nie byloby wybawione zadne cialo.Ale ze wzgledu na wybranych owe dni zostana skrocone .W tym czasie bedzie udreczenie narodow nie majacych drogi wyjscia w skutek ryku mas ludzkich i ich wzburzenia.Dlatego ludzie beda mdlec z bojazni w oczekiwaniu rzeczych jakie beda nadchodzic .Moce niebios zostana wstrzasniete i wtedy ujrza Syna czlowieczego przychodzacego w obloku .Pisze o tym w ewangeli Mateusza 24 rozdzial i Lukasza 21.

Jest tez zapowiedz , ze ucisk zacznie sie od tego jak ONZ z narodami zniszczy wszystkie religie zaczynajac od religii chrzescijanskich i ich ograbia z calego majatku zbieranego przez wieki.I jeszcze maja oglosic pokoj i bezpieczenstwo po ktorym przyjdzie na nich nagle zaglada ze strony Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa .Tak uczy Biblia , teraz tylko czekac na rozwoj wypadkow i obserwowac jak te proroctwa beda sie spelniac , bo wszystkie inne proroctwa biblijne zawsze spelnialy sie w 100 procentach dlatego te tez musza sie spelnic w zupelnosci.

Więcej
Ekonomia

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo mógł przypadkowo ujawnić przyczynę problemów z amerykańskim łańcuchem dostaw....

To już jest czyste szaleństwo.

Cóż, dziś bez przerwy dzwonił mój telefon. W Waszyngtonie wciąż są ludzie którzy dzwonią, żeby ich sprowadzić na...

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Wyjaśnienie dotyczące złota.

Prawdziwy cyfrowy spisek.Programy Infowars:


Petycje przeciwko szczepieniom i działaniom rządu:

Czipowanie ludzi i jego cele:

Co jest jeszcze w tych szczepionkach?:


Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
 Tlenek Grafenu w szczepieniach na Covid-19:


Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Kultura

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Motto: "Nigdy oświata nie może iść przed nauką."  Prof.F.Konieczny   Tylnymi drzwiami, od 100 co najmniej...

Gwardziści szwajcarscy rezygnują z pracy z powodu obowiązku przyjęcia szczepień przeciwko Covid-19.

Trzech gwardzistów szwajcarskich podało się do dymisji, a trzech innych zostało zawieszonych po odmowie zastosowania się do nakazu...

Armia USA przywołuje ofiary z dzieci składane dla szatana, aby promować szczepienia na Covid-19.

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone