Izrael był zajęty w weekend, atakując wiele frontów. Nie tylko rozszerzył ataki powietrzne na Bejrut po śmierci lidera Hezbollahu Hassana Nasrallaha w piątek, ale atakuje również Jemen i Syrię.
Od końca zeszłego tygodnia do soboty jemeńscy Huti powiązani z Iranem ogłosili wystrzelenie kilku pocisków balistycznych w kierunku Tel Awiwu, które według izraelskiego wojska zostały przechwycone. A w piątek, w incydencie, który został niedostatecznie nagłośniony (biorąc pod uwagę, że nagłówki były mocno skupione na wydarzeniach w Bejrucie), trzy amerykańskie okręty wojenne na Morzu Czerwonym znalazły się pod jednoczesnym atakiem rakietowym ze strony Huti. „Houthi podali, że zaatakowali trzy amerykańskie okręty wojenne, które według dzisiejszych doniesień medialnych to niszczyciele rakietowe USS Spruance i USS Stockdale oraz okręt wojenny USS Indianapolis. Podobno znajdowały się wówczas na północ od Bab el-Mandeb” donosi The Maritime Executive.
BREAKING ???? Israel is bombing Beirut. I'm so glad we listened to the people who said Israel is deterred, we need to be patient and that we don't want to retaliate too hard or it will cause a wider. pic.twitter.com/C2DjhUDIs9
— Syrian Girl ???????? (@Partisangirl) September 30, 2024
„Urzędnicy amerykańscy potwierdzają, że okręty wojenne na Morzu Czerwonym zostały zaatakowane prawdopodobnie największą nawałnicą od czasu rozpoczęcia konfliktu z Huti w Jemenie prawie 10 miesięcy temu” dodaje publikacja.
W niedzielę izraelskie samoloty odrzutowe korzystały z pomocy amerykańskiego wywiadu wojskowego, przeprowadzając potężny nalot na kluczowy jemeński port Hodeidah. Stało się to wczesnym wieczorem czasu lokalnego. Axios podaje, że „wrażliwe” obiekty Huti znalazły się na liście celów. Po tym wydarzeniu Ministerstwo Zdrowia Jemenu ogłosiło, że w izraelskim nalocie zginęły co najmniej cztery osoby, a 40 zostało rannych, a w wyniku tego nalotu nad obszarem unosiły się ogromne kłęby dymu. Filmy pokazują ogromny pożar ogarniający port.
Izraelskie media potwierdziły, że był to największy atak Izraela na Jemen od czasu rozpoczęcia konfliktu po 7 października ubiegłego roku. „Dziesiątki izraelskich samolotów, w tym myśliwce F-15I, wzięły udział w operacji, uderzając 1800 kilometrów od terytorium Izraela po tym, jak Huti wystrzelili trzy pociski balistyczne w Tel Awiw i centralny Izrael w ostatnich tygodniach, w tym jeden w sobotę”, podaje Jerusalem Post.
Podczas piątkowego przemówienia w ONZ premier Benjamin Netanjahu powiedział, że jego kraj toczy wojnę na siedmiu frontach. Przyniósł ze sobą rekwizyty, jak to zwykle bywa podczas ważnych przemówień w ONZ. Teraz Izrael atakuje kraje, które wymienił w przemówieniu. Żródła Jemeńskie podają na temat ataku na Hodeidę: W oświadczeniu armia stwierdziła, że „dziesiątki samolotów sił powietrznych” zaatakowały elektrownie i obiekty portowe w portach Ras Isa i Hodeidah. W atakach zginęło co najmniej cztery osoby – w tym pracownik portu i trzech inżynierów elektryków – a 30 zostało rannych, według jemeńskiego ministerstwa zdrowia.
Atak na Damaszek:
Israel just bombed Mezzeh suburb Damascus, #Syria. Israel is slaughtering the entire Levant!pic.twitter.com/43En8oZgZr
— Syrian Girl ???????? (@Partisangirl) September 30, 2024
Również w niedzielę miał miejsce kolejny izraelski nalot na Syrię, który według doniesień miał za cel bazę z „proirańskimi” siłami. Miało to miejsce na obrzeżach stolicy Damaszku. „Co najmniej siedmiu proirańskich bojowników zostało rannych w izraelskim ataku na terenach wiejskich Damaszku, w pobliżu granicy syryjsko-libańskiej, poinformował w poniedziałek monitor wojenny, pośród rosnących napięć regionalnych wojny Izraela z Hamasem”, podaje regionalne źródło Rudaw.
[…] W północnym Izraelu IDF nadal gromadzi przed potencjalną inwazją lądową siły wzdłuż granicy z Libanem, a także w regionie Golan. Podobno miały miejsce również powtarzające się najazdy na terytorium Libanu przez izraelskie siły specjalne. W ciągu ostatnich dni Hezbollah kontynuował sporadyczny ostrzał rakietowy północnego Izraela, ale spodziewany wielki odwet za zabójstwo Nasrallaha jeszcze nie nastąpił.
Netanjahu w poniedziałek wydał nowe ostrzeżenie: „Nie ma miejsca na Bliskim Wschodzie, do którego Izrael nie mógłby dotrzeć. Nie ma miejsca, do którego nie pójdziemy, aby chronić naszych ludzi i by chronić nasz kraj” powiedział, opisując, że Izrael jest w stanie „wojny o nasze istnienie”.
Link do oryginalnego artykułu: LINK
(przypis PrisonPlanet.pl
Poniżej nagranie z prawdopodobnej asymetrycznej wojny na terenie USA gdzie dokonuje się sabotaży. W Georgii już drugi dzień płoną zakłady chemiczne:
W Georgii już drugi dzień płoną zakłady chemiczne. Na początku okłamywano ludzi, że to tylko reakcja chemiczna wody z irygacji trawników z jakimiś chemikaliami. Do tej pory nie chcą powiedzieć co się tam ulatnia w powietrze. pic.twitter.com/f2R03CwBSd
— Ministerstwo Prawdy (@Minister_Prawdy) September 30, 2024
| Trwa eksterminacja Gazy. | Czy gra idzie o przesiedlenie Palestyńczyków? | Zysk z wojny przeciwko Palestynie. | Turecki prezydent Erdogan grozi wypowiedzeniem wojny Izraelowi i wysłaniem wojska do Gazy. | Wywiad egipski ostrzegał Izrael przed wielkim atakiem ale rząd B. Netanyahu to zignorował. | Chiny wysyłają sześć okrętów wojennych na Bliski Wschód. | Putin grozi atakiem na amerykańskie lotniskowce. | Dochodzenia wskazują, iż to Izrael zniszczył szpital w Gazie. | Martin Armstrong: zachodni przywódcy sfinansowali ataki terrorystyczne w Izraelu, aby wciągnąć Rosję w III wojnę światową. | Hamas używa amerykańskiej broni! | Na miesiąc przed atakiem na Izrael prezent Biden przekazał Iranowi 6 miliardów dolarów. | Iran ostrzega, że zainterweniuje jeśli Izrael rozpocznie ofensywę lądową. | Słoneczny zegar i konflikty do 2030. | Izrael zbombardował lotniska w Syrii. | Izrael ma 80 głowic jądrowych i może zbudować od 115 do 190. | Izrael przyznał, że wspierał Al-Kaidę w Syrii. | Izrael ratuje syryjskich terrorystów Al-Kaidy. | Izrael przeprowadził masowe naloty przeciw irańskim i syryjskim stanowiskom wojskowym. | Izrael zbombardował Damaszek i Homs raniąc i zabijając wielu cywilów. | Syria wzywa ONZ do nałożenia sankcji na Izrael za bombardowanie Damaszku. | Po upadku Syrii Izrael planuje inwazję na Liban. | W obronie Iranu, Chiny grożą "trzecią wojną światową". | Rosja: "Cokolwiek stanie się Iranowi .... będzie bezpośrednim zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego" | Wielka destabilizacja: Pakistan, Rosja, Chiny. | Libia - Waszyngton - NATO i kolejna wielka wojna. | Chiński urzędnik państwowy: "Amerykańskie zagrożenie wobec Pakistanu jest zagrożeniem dla Chin”. | Obama informuje aliantów USA, że zaatakuje Iran przed jesienią 2012. | W oczekiwaniu na atak NATO, Rosja może sprzedać Syrii zaawansowaną broń. | Rosyjski wysłannik: "NATO planuje ataki na Syrię i Iran." |