ivanka, córka Donalda Trumpa i żona Jareda Kushnera (człowieka 666 i członka Grupy Bilderberg) zamierza kupić albańską wyspę Sazan, aby na niej wybudować ekskluzywny kurort. Miejsce to zostało wybrane przez Jareda podczas pobytu w Czarnogórze (mecce sabateizmu) w rezydencji Nathana Rotschilda gdzie rodzina posiada poważne inwestycje i często spędza okres letnich wakacji. Razem zwiedzali okoliczne wyspy podczas rejsów jachtem. W Albanii na pokład przyszedł sam premier Albanii z którym omawiano zakup wyspy. Wszystko to przyznaje Kushner w filmie poniżej.
Jared Kushner admits his friend Nat Rothschild was the one who helped him find his new off-the-grid private island in the middle of the Mediterranean while he was on his boat on vacation.
— Shadow of Ezra (@ShadowofEzra) June 3, 2026
Kushner says he had a private meeting with Albania’s Prime Minister on Rothschild’s boat.… pic.twitter.com/qKxA519bZO
Poniżej grób Sabataja Cwi w Czarnogórze, gdzie co roku przybywają z całego świata pielgrzymki:
Protesty przeciwko przejęciu wyspy:
Na wyspie znajduje się mała włosko‑albańska baza morska, która – jak podają doniesienia – liczy dwóch żołnierzy i służy głównie do zwalczania przemytu między południowymi Włochami a Albanią, jako pole szkoleniowe dla Royal Navy oraz jako schronienie dla łodzi w pobliskich albańskich wodach morskich.
Jednak co bardziej interesujące to na wyspie znajduje się około 3,6 tysiąca schronów nuklearnych, które Albania wybudowała w okresie zimnej wojny. Jest tam również willa należąca do byłego komunistycznego ministra obrony, Beqira Balluku.
W 2010 roku otaczające wyspę wody morskie oraz wody przyległego Półwyspu Karaburun zostały ogłoszone przez rząd Albanii Narodowym Parkiem Morskim.
To co więc chce zakupić rodzina Kushnera, być może z rodziną Rotschilda to „pływający” atomowy wojskowy bunkier gdzie elity mogły by się ukryć podczas planowanych konfliktów. Obecnie bowiem Rosja zadeklarowała że w razie jakiegokolwiek konfliktu z Europą pierwsze uderzenie będzie wymierzone w Londyn. A Adriatyk wydaje się być dość odległym, mało strategicznym obszarem.
W tym samym czasie piewca apokalipsy i kolejny członek Grupy Bilderberg Peter Thiel ma się przenosić do Argentyny, która była ziemią obiecaną dla uciekających z Europy po II wojnie światowej nazistów.
Obecnie staje się z kolei miejscem docelowym dla elit uciekających z krajów Zachodu czy Izraela, ponownie spodziewających się poważnych konfliktów lub uderzenia asteroidy.
| Chiny też szykują się na uderzenie meteorytu w Ziemię. | Elity Doliny Krzemowej budują bunkry w Nowej Zelandii. | Elity kupują luksusowe, odporne na bombardowania bunkry by uciec przed niepokojami społecznymi. | NASA rozpoczyna program budowy bazy na księżycu. | Elity uciekają na księżyc przed Apokalipsą? SpaceX zbuduje miasto na księżycu. | USA, Rosja i Chiny budują bazy na księżycu. Dlaczego? | DAMIEN. USA szykuje się na kosmiczną kolizję. | Szef NASA: kolizje z asteroidami nie są jak filmy. Światowe mocarstwa powinny przygotować się na uderzenie. | 23 listopada NASA będzie prowadziła testy zestrzeleń asteroidów. | Naukowcy NASA proponują wysadzanie pociskami nuklearnymi nadlatujących asteroidów. | Czy jest jakiś inny świat na skraju naszego Układu Słonecznego? Nasa mówi, że prawdopodobnie tajemnicza dziewiąta planeta istnieje. | Satelity zarejestrowały nieznane zjawisko fizyczne w atmosferze ziemi. | Planeta X znaleziona? | Deszcz meteorytów nad Rosją. | Co czwarty Amerykanin uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi. | Globalne ocieplenie obalone: raport NASA wskazuje, że dwutlenek węgla chłodzi atmosferę. | Wybuchła największa odnotowana w najnowszej historii plama na na słońcu. |