Wojna? Chiny odwołują rozmowy w sprawie handlu z USA.
ZeroHedge.com
USA
2018-09-23
Polityka
W tym tygodniu, po wzroście na chińskich, europejskich i większości amerykańskich rynków akcji, mając nadzieję, że tak zwana "potyczka handlowa" miała mniej "wojenny" charakter niż się spodziewano, Chiny po prostu porzuciły negocjacje, co z pewnością wskrzesi "wojnę handlową".Po tym jak prezydent Trump wprowadził nowe cła na chińskie towary, celując w 10-procentowe cło na 200 miliardów dolarów towarów, obie strony miały się spotkać, aby stonować eskalacje. Jak zauważyliśmy wcześniej w tym tygodniu, Chiny "zmniejszyły" zespół delegacji średniego szczebla, aby przygotować  podróż do stolicy USA wiceprezydenta Liu.

To właśnie wywołało nadzieję, że jest to tylko potyczka handlowa, prowadząc do wzrostu akcji na przestrzeni całego tygodnia. Jednak mamy to już za sobą.

Gazeta The Journal poinformowała w piątek, że według posiadanych informacji Chiny odstąpiły od propozycji wysłania dwóch delegacji do Waszyngtonu.


“Chińscy urzędnicy powiedzieli, że taka taktyka nacisku nie skłoni ich do współpracy. Podkreślili, że odmawiając udziału w rozmowach, Pekin kontynuuje swoją obietnicę uniknięcia negocjacji pod groźbami.”

"Wszystko co robi USA, nie sprawiło wrażenia szczerości i dobrej woli", powiedział na piątkowej konferencji prasowej rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang."

"Mamy nadzieję, że amerykańska strona podejmie działania w celu naprawienia swoich błędów."Moment, w którym pojawiły się te informacje, po dobrym tygodniu dla akcji, należy zwrócić uwagę na słowa Raya Dalio, założyciela Bridgewater, ostrzegającego, że obecne napięcia handlowe są odbiciem negocjacji z lat trzydziestych:

"Myślę, że okres 1935/40 jest najbardziej analogiczny do obecnego okresu i że warto zastanowić się nad tym, co się wtedy stało, kiedy myślimy o obecnych stosunkach amerykańsko-chińskich.


Żeby było jasne, nie mówię, że jesteśmy na drodze do gorącej wojny, ale mówię, że musimy obserwować, na jakiej ścieżce jesteśmy, biorąc pod uwagę związki przyczynowo-skutkowe, których
nauczyła nas historia, a które opisane są sekwencjach zdarzeń. Ten fragment opisuje, w jaki sposób warunki gospodarcze i polityczne końca lat trzydziestych przekształciły się w późniejsze wojny. "

Już wcześniej omawialiśmy tę relację przyczynowo skutkową.Link do oryginalnego artykułu: LINK


Raport chińskiego think tanku ostrzega przed "potencjalną paniką finansową”.  |  Chiny ostrzegają przed "poważnymi wyzwaniami" dla eksportu na zachód.  |  Chiny ogłosiły plany stworzenia "światowej waluty".  |  Chiny wzywają do międzynarodowego nadzoru nad amerykańskim dolarem.    |  Jak Chiny upokarzają Stany Zjednoczone.   |  Chiny "Atakują Dolara" - umacniając status Renminbi jako waluty rezerwowej.  |  Polityka Chin wobec złota.   |  Nowy chiński plan ekonomicznej dominacji.   |  IMF: Era Ameryki dobiega końca.   |  Offshoring i upadek świata zachodniego.  |  Amerykańska strategia blokowania ekspansji Chin.  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Polityka

Naukowcy z USA i wirusy z Kanady w Wuhan.

Naukowcy z USA i wirusy z Kanady w Wuhan.

Wszyscy możemy zapomnieć o „zupie nietoperzowej”, która podobnież była powodem wybuchu epidemii w mieście Wuhan. Prawdziwym...

Wirolog, który odwiedził Wuhan mówi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Czołowy wirusolog, który był zaangażowany w program zwalczania SARS, powiedział, że odwiedził Wuhan w Chinach i uważa, że...

Trzy miesiące po tym jak Bill Gates tworzył symulację pandemii koronawirusa, obecnie ten patogen rozprzestrzenia się na cały świat.

Ghislaine Maxwell, sutenerka Jeffreya Epsteina jest ukrywana przed FBI w Izraelu.

Opublikowano zdjęcia Clintona na pokładzie samolotu Epsteina.Programy Infowars:

Geoinżynieria nad Warszawą. Styczeń 2020.:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Globalne trendy

Terahercowe 6G do roku 2030.

Terahercowe 6G do roku 2030.

Obecnie wdrażana na całym świecie niezwykle niebezpieczna technologia 5G operująca na mikrofalach do nawet 300 GHz, (co jest prawie 100...

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Do tej pory przedstawiliśmy trzy duże opracowania dotyczące przyszłości rynku pracy aż do 2050 roku:Znikające zawody do roku 2030. 50%...

Populacja zastępcza do 2050 roku.

Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

DAMIEN. USA szykuje się na kosmiczną kolizję.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone