Wieczna wojna- Świat po śmierci Bin Ladena.
Richard N. Haass, Project Syndicate
USA
2011-05-17
Polityka
Zabicie Osamy bin Ladena przez siły specjalne Stanów Zjednoczonych stanowi znaczące zwycięstwo nad globalnym terroryzmem. Ale jest to jedynie kamień milowy, a nie punkt zwrotny, w nieustającej walce bez przewidywalnego końca. Znaczenie tego, co się dokonało wynika z symbolicznego znaczenia jakie było przypisane Bin Ladenowi. Był on ikoną, unaoczniającą możliwość skutecznego atakowania USA i Zachodu. Ta ikona została zniszczona.

[...] Jednak każde świętowanie musi być ograniczone przez pewne realia. Śmierć Bin Ladena, bez względu na jej pozytywny wydźwięk, nie powinna w żaden sposób być utożsamiona z upadkiem terroryzmu. Terroryzm jest zjawiskiem zdecentralizowanym - w swoim finansowaniu, planowaniu i realizacji. Usunięcie Bin Ladena nie kończy zagrożenia terrorystycznego. Istnieją następcy, począwszy od Aymana al-Zawahiri z Al-Kaidy, jak również autonomiczne grupy operacyjne z Jemenu, Somalii i innych krajów. Tak więc terroryzm będzie trwał nadal. Być może zagrożenie to może w krótkiej perspektywie wzrosnąć ponieważ terroryści mogą próbować udowodnić, że wciąż mają potencjał aby uderzyć w Zachodnią cywilizację.

[...] Pakistan najprawdopodobniej będzie krytycznym miejscem w określeniu przyszłości występowania terroryzmu. Niestety, podczas gdy jest on domem największych i najbardziej niebezpiecznych terrorystów na świecie, Pakistan jest jednocześnie mniej niż pełnoprawnym partnerem w walce z nimi. Niektóre części pakistańskiego rządu sympatyzują z terroryzmem i nie chcą działać przeciwko niemu, pozostałej części brakuje możliwości do skutecznego działania przeciwko niemu.Zdolność operacyjna jest o wiele łatwiejszym elementem do pozyskania niż wola do działania. Świat zewnętrzny potrafi i powinien nadal udzielać pomocy, wspierając Pakistan w zdobywaniu potencjału i umiejętności potrzebnych do działania przeciw współczesnemu terroryzmowi. Jednak jakkolwiek duża kwota pomocy zewnętrznej nie może zrekompensować braku motywacji i zaangażowania. Pakistańscy przywódcy muszą wybrać raz na zawsze. Nie wystarczy być częściowym partnerem w walce z terroryzmem, Pakistan musi stać się pełnoprawnym partnerem.

Znajdą się z pewnością Pakistańczycy, którzy będą się sprzeciwiać najnowszej amerykańskiej akcji wojskowej, argumentując, że narusza ona suwerenności Pakistanu. Ale suwerenność nie może być wartością bezwzględną, wiąże się obowiązkami, jak również z prawami. Pakistańczycy muszą zrozumieć, że będą tracić niektóre z tych praw, jeśli nie spełniają obowiązku zapewnienia, że ich terytorium nie jest wykorzystywane do ochraniania terrorystów. Jeśli sytuacja się nie zmieni, niezależnie operacje wojskowe przeprowadzane przez żołnierzy USA, staną się regułą. To nie jest tylko żądanie wobec Pakistanu aby przyłączył się do tego, co powinno być wspólnym międzynarodowym wysiłkiem. Stawką jest nie tylko pomoc, ale i przyszłość Pakistanu. W przypadku braku rzeczywistego zaangażowania się do walki z terroryzmem, będzie tylko kwestią czasu, zanim kraj padnie ofiarą infekcji, której nie chce wyleczyć.

Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis Prisonplanet.pl
Jeżeli jeszcze ktoś nie zauważył, że żyjemy w czasach wiecznej wojny, to powinien szybko się obudzić. Od ataków na World Trade Center 9/11, świat zanurzył się w erę nieustających konfliktów militarnych, przewrotów, destabilizacji i rewolucji. Pretekstem do tych wszystkich działań jest walka z terroryzmem, którego definicja dotyka każdego kto nie chce podporządkować się dyktatowi Anglo-Amerykańskiemu. Drugim pretekstem jest niesienie demokracji całemu światu, bez względu na to czy to się komuś podoba czy nie. Trzecim pretekstem jest globalizacja (unifikacja i standaryzacja całego świata), zmuszająca wszystkie kraje do kompletnej deregulacji własnego rynku i otwarcia się na grabież własnego majątku przez Wall Street i londyńskie City.
Wg przewodniczącego CFR (Council on Foreign Relations) Richarda N. Haassa wraz ze śmiercią Osamy bin Ladena wojna przeciw terroryzmowi się nie zakończyła wręcz przeciwnie, wojna ta jest wiecznym cyklem, który nie wiadomo kiedy się zakończy.
przypis prisonplanet.pl)Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Vivaldi   dodano: 2011-05-19 16:28:04
Vivaldi   dodano: 2011-05-19 16:31:24
\"Zabicie Osamy bin Ladena przez siły specjalne Stanów Zjednoczonych \"Ci to za g....ny artykuł!!??Bin Laden zdechł 10 lat temu a prezydent Pakistanu to potwierdził.\"Pakistańscy przywódcy muszą wybrać raz na zawsze. Nie wystarczy być częściowym partnerem w walce z terroryzmem, Pakistan musi stać się pełnoprawnym partnerem.\"Przecież ISI,CIA i Al kaida działają razem sami nawet przetłumaczyliście film o tym.Co się wam stało????
prisonplanet.pl   dodano: 0000-00-00 00:00:00
Oto szklanka zimnej wody :). To jest przetlomaczony artykul szefa CFR. Przetlomaczony zostal po to zeby pokazac punkt widzenia elit i ich zamierzenia Wiecznej wojny.
Vivaldi   dodano: 2011-05-20 21:06:36
Przepraszam za chamstwo ale byłem poprostu niewyspany

Więcej
Polityka

USA organizuje oddziały w kluczowej bazie wojskowej w Arabii Saudyjskiej, która była używana podczas wszystkich poprzednich wojen na Bliskim Wschodzie.

USA organizuje oddziały w kluczowej bazie wojskowej w Arabii Saudyjskiej, która była używana podczas wszystkich poprzednich wojen na Bliskim Wschodzie.

Amerykańskie wojsko wykonuje obecnie te same działania jakich byliśmy świadkami podczas wcześniejszych wojen na Bliskim Wschodzie, co...

Soros emituje w Ameryce Środkowej reklamy stwierdzające, że migranci dostaną w USA darmowe rzeczy.

Soros emituje w Ameryce Środkowej reklamy stwierdzające, że migranci dostaną w USA darmowe rzeczy.Nielegalni imigranci powiedzieli...

Świątynia na pedo-wyspie Jeffreya Epsteina.

Jeffrey Epstein będzie ujawniał nazwiska w zamian za łagodny wyrok.

Wielka Brytania ma najwyższy w Europie odsetek powracających do kraju islamistycznych bojowników.Programy Infowars:Protesty przeciwko 5G i cenzurze prewencyjnej:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Multimedia

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Ta strona poświęcona jest zjazdowi Grupy Bilderberg 2019 odbywającemu się pomiędzy 30 maja i 2 czerwca w hotelu Hotel Montreux...

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

Ta strona poświęcona jest zjazdowi Grupy Bilderberg 2018 odbywającemu się pomiędzy 7 a 10 czerwca w hotelu NH Torino Lingotto Congress,...

Geoinżynieria 3. Kontrola populacji.

TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego. Prezentacja.

Konferencja "SZCZEPIENIA XXI WIEKU”.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone