Pierwszy protest na Wall Street w Nowym Jorku.
WolneMedia.net
Polska
2011-09-19
Polityka
Zobacz transmisję na żywo z okupacji Wall Street w Nowym Jorku.

globalrevolution on livestream.com. Broadcast Live Free

Podczas gdy działacze praw człowieka przygotowują się do nieograniczonej czasowo Okupacji Waszyngtonu, DC, począwszy od 6 października, setki protestujących zebrały się na Wall Street w Nowym Jorku na nieograniczoną czasowo okupację, chyba że prezydent Obama ustanowi komisję, która zakończy „wpływ pieniądza na naszych reprezentantów w Waszyngtonie”.

„Jedynym co nas łączy jest to, że stanowimy 99% i nie będziemy dalej tolerować chciwości i korupcji 1%” – mówi oficjalna witryna Okupujmy Wall Street.

Około 16:45 ogłoszono, że właściciel terenu, na którym zebrały się tysiące protestantów, udzielił im pozwolenia na pozostanie tak długo, jak długo będzie pokojowa atmosfera. Ogłoszenie to spotkało się z głośnym aplauzem i okrzykami zebranych.

„Paul J. Browne, rzecznik policji, powiedział, że nie było wniosku o pozwolenie na demonstrację, ale jej plany były dobrze znane opinii publicznej” – napisał „Times”.

Po przypomnieniu o tajnych agentach rządowych, którzy zazwyczaj infiltrują grupy pokojowe, w celu zachęcania do przemocy, zebrani skandowali: „Każdy, kto stosuje przemoc, nie jest jednym z nas!”
OŚWIADCZENIE PROTESTUJĄCYCH
Poniższe oświadczenie jest nasze, i odnosi się do każdego kto je poprze. Jako reprezentanci samych siebie, wzywamy do rewolucji.

Chcemy wolności dla wszystkich, niezależnie od tego kim jesteśmy, ponieważ wszyscy jesteśmy narodem. Jednak ta wolność została w dużej mierze narodowi odebrana, i to powoli dociera do nas, co nas gniewa.

Mówi się, że pieniądz przejął politykę. W rzeczywistości, mówimy, pieniądz zawsze był częścią kapitalistycznego systemu politycznego. Systemu opartego na istnieniu tych, którzy coś mają i biednymi, w którym nierówność jest nieodłącznym elementem systemu, co z pewnością doprowadzi do sytuacji, w której ci którzy mają znajdują sposób na rządzenie, czy przy pomocy miecza, czy dolara.

Zgadzamy się z potrzebą reformy wyborczej. Ale proponowana reforma wyborów ignoruje przyczyny pozwalające na taki system. Niektórzy chętnie obwiniają rezerwy federalne, ale system polityczny przejęły polityczne machinacje bogatych, na długo przed ich założeniem.

Musimy zająć się głównymi faktami: te korporacje, nawet jeśli nie były w stanie konkurować na arenie wyborczej, i tak będą nadal kontrolować społeczeństwo. One zachowają kontrolę ekonomiczną, która pozwala im zachować kontrolę polityczną. Limity kadencji tego nie rozwiązują, gdyż wielu z klasy politycznej już opuściło politykę, aby wejść w ramy korporacyjnych elit.

Musimy odzyskać naszą wolność, którą skradziono narodowi, wszyscy razem.

1. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność jest prawem do komunikowania się, do życia, do chodzenia, do kochania, do robienia tego co chcesz, bez szkodzenia innym, to jesteś jednym z nas.

2. Jeśli zgadzasz się z tym, że człowiek ma prawo do pracy w pocie czoła, że talent w zarządzaniu nie powinien upoważniać innych do sprawowania roli nadzorców i zwierzchników, że wszyscy pracownicy powinni mieć prawo do podejmowania decyzji, demokratycznie, to jesteś jednym z nas.

3. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność nie jest tym samym co wolność dla wszystkich, i że wolność dla wszystkich jest jedyną prawdziwą wolnością, to jesteś jednym z nas.

4. Jeśli zgadzasz się z tym, że władza nie jest prawem, że życie jest ważniejsze niż posiadanie, to jesteś jednym z nas.

5. Jeśli zgadzasz się z tym, że państwo i korporacje to zaledwie dwie strony tej samej opresyjnej struktury władzy, jeśli rozumiesz jak media zniekształcają rzeczy be ją zachować, jak ustawiają ludzi przeciwko ludziom, żeby utrzymać się przy władzy, to jesteś jednym z nas.

Dlatego wzywamy naród do działania

1. Wzywamy do aktywnych protestów w miastach. Ci działacze, którzy już tam są, do powiększania się, do organizowania się, do podnoszenia świadomości, a w tych miastach gdzie nie ma protestów, żeby je organizowały i zakłócały system.

2. Wzywamy robotników nie tylko do strajku, ale zbiorowego przejmowania miejsc pracy, i do demokratycznego ich organizowania. Wzywamy uczniów i nauczycieli do wspólnego działania, do nauczania o demokracji, nie tylko uczniów przez nauczycieli, ale nauczycieli przez uczniów. Do przejmowania sal lekcyjnych i uwalniania myśli razem.

3. Wzywamy bezrobotnych do pracy wolontariackiej, do nauki, do nauczania, do wykorzystania swoich umiejętności, żeby mogli zarobić na utrzymanie, buntujących się ludzi jako społeczności.

4. Wzywamy do organizowania się w zgromadzenia społeczne w każdym mieście, na każdym placu publicznym, w każdym miasteczku.

5. Wzywamy do przejmowania i wykorzystywania opuszczonych budynków, opuszczonej ziemi, każdej nieruchomości przejętej i opuszczonej przez spekulantów, dla narodu, dla każdej grupy która ich zorganizuje.

Wzywamy do rewolucji w politycznym ciele i umyśle.Link do oryginalnego artykułu: LINK
Źródła oryginalne: blog.alexanderhiggins.comoccupywallst.org
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2011-09-23 21:50:03
tornado   dodano: 2011-09-23 21:57:12
To mi wygląda na zorganizowaną akcję zdestabilizowania USA, które ponoć według starszych i mądrzejszych jest już wszechstronnie wyeksploatowane. To, co można było z USA wycisnąć, wyciśnięto. Dzisiaj sfera zainteresowań wielkich tego świata przeniosła się na kontynent azjatycki i ten będzie penetrowany. USA wyrzuca się jak wyciśniętą cytrynę. Ciekawe, że jakoś do tej pory nikt nie wpadł na to aby informować Polaków pracujących w USA o nabyciu praw do emerytury, a teraz prowadzi się szeroko zakrojoną akcję na ten temat. W dobie szalejącego kryzysu? Widocznie o coś tu chodzi, jak w tej zabawie na okręty: trafiony - zatopiony.

Więcej
Polityka

Premier Izraela Ehud Barak i producent filmowy Harvey Weinstein bawili się razem z Jeffreyem Epsteinem.

Premier Izraela Ehud Barak i producent filmowy Harvey Weinstein bawili się razem z Jeffreyem Epsteinem.

Podejrzany szantażysta światowych elit Jeffrey Epstein i hollywoodzki producent filmowy Harvey Weinstein wydają się być bardzo bliskimi...

Prywatny bankier Jeffrey'a Epsteina z Deutsche Banku i Citibanku popełnił „samobójstwo”.

Jak podano w mediach prywatny bankier zarządzający majątkiem skazanego pedofila Jeffrey'a Epsteina, który przez dwie dekady...

Clintonowie przebywali co roku na ranczo pedofila J. Epsteina.

Według akt FBI Lord Mountbatten z rodziny królewskiej był pedofilem.

Kissinger twierdzi, że skutki konfliktu handlowego między USA a Chinami mogą być gorsze od I wojny światowej.Programy Infowars:Sejmowa konferencja nt 5G:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Nauka i technologia

Japonia zakazała edycji genów w ludzkich embrionach zapobiegawczo blokując powstanie rynku na “projektowane dzieci”.

Japonia zakazała edycji genów w ludzkich embrionach zapobiegawczo blokując powstanie rynku na “projektowane dzieci”.

W tym tygodniu japońskie ministerstwo zdrowia zaleciło zakazanie wszczepiania genetycznie zmodyfikowanych embrionów ludzkich ostrzegając, że...

Jak należy okradać narody - atom.

"Licencjonowanie elektrowni jądrowych jest to dawanie zezwolenia na mordownie ludzi z premedytacją. Jeżeli ktoś dostał licencje, to wie...

Oparte na sztucznej inteligencji rosyjskie narzędzie do czytania myśli odtwarza zarejestrowane obrazy.

ONZ w Austin testuje czipowanie bezdomnych.

Przesunięcia biegunów i zmiany klimatu.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone