Poziom promieniowania w wodzie morskiej przewyższa 6500 razy limity.
UK Daily Mail; AFP; Activist Post
Wielka Brytania
2011-04-17
Nauka i technologia

Poziomy promieniowania wzrosły dramatycznie w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni jądrowej Fukushima w Japonii, wznawiając obawy o kolejny przeciek.

Ogłoszenie pojawiło się przed nowym trzęsieniem ziemi o skali 5,9, które nawiedziło region Kanto, we wschodniej części kraju w sobotę rano.

Jak na ironię, nowe trzęsienie ziemi uderzyło kilka godzin po tym jak krajowa agencja bezpieczeństwa jądrowego nakazała operatorom instalacji do wzmocnienia ich systemów ostrzegania przed trzęsieniami ziemi w celu zapobieżenia powtórnemu kryzysowi nuklearnemu.

Nie było doniesień o szkodach spowodowanych od trzęsienia ziemi, jak również nie ma ryzyka tsunami podobnego do tego, które uderzyło w elektrownie Fukushima Dai-ichi.

Od trzęsienia ziemi i tsunami z dnia 11 marca odpowiedzialnych za awarię elektrowni atomowej i systemów chłodzenia, pracownicy wpompowują ogromne ilości wody na przegrzanych reaktorów.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Aktualne mapy emisji nad Japonią:


Aktualne mapy radiacji nad USA. LINK

Japonia stara się zaabsorbować radioaktywność znajdującą się w morzu.


Japoński operator elektrowni jądrowej powiedział w sobotę, że rozpoczął dodawanie składników mineralnych do morza, które mają pochłaniać substancje radioaktywne, co ma na celu spowolnienie zanieczyszczenia morza.

Tokyo Electric Power Co (TEPCO) powiedziało, że rozpoczęło dodawanie zeolitu w pobliżu odpływu wody z instalacji Fukushima Daiichi - która przecieka emitując promieniowanie od momentu katastrofy 11 marca.

Minerał ten ma szeroki zakres zastosowań przemysłowych, w tym przetwarzanie odpadów jądrowych.

Urzędnicy mają nadzieję, że to pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się materiałów radioaktywnych z elektrowni do Pacyfiku, ale skuteczność tego środka nie była jeszcze testowana.Link do oryginalnego artykułu: LINK


Poziomy promieniowania w elektrowni Fukushima idą cały czas w górę.

"Promieniowanie nadal wycieka z reaktorów, sytuacja nie jest wcale stabilna, promieniowanie nadal się przedostaje", mówi Dr Michio Kaku, profesor fizyki teoretycznej na City University of New York i główny absolwent Harvardu. "Patrzymy na tykającą bombę czasową. Sytuacja wydaje się stabilizować, ale najmniejsze zakłócenia, wtórne trzęsienie ziemi, przerwanie rur, ewakuacja załogi z elektrowni Fukishima może uruchomić pełnej skali przetapianie rdzenia w trzech elektrowniach jądrowych, daleko poza to, co widzieliśmy w Czarnobylu ".

...Dr Chris Busby, fizyk mówi, że ludzie w Tokio są wściekli, a teraz przewiduje, na podstawie własnych obliczeń, że 800 tysięcy osób z około 8 milionów, którzy mieszkają w odległości 200 kilometrów od zakładu będzie chorowało na raka, jeśli nie zostaną przeniesione w inne miejsce.

Dr Kaku nadal zaleca stworzenie sarkofagu z gigantycznych płyt betonowych, 5000 ton cementu, piasku i kwasu bornego ale jeśli nawet do tego dojdzie to będzie trwało miesiące.
Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2011-04-17 22:55:18
tornado   dodano: 2011-04-17 22:59:16
Ja tylko w tej chwili pomyślałam sobie o zielonych terrorystach. Gdzie oni są, gdy trzeba przyglądać się, czy nie dokonuje się połowów ryb w obszarach oceanicznych skażonych przez promieniowanie? Jakoś chyba zaszyli się gdzieś w ciemnym kącie i czekają, kto ich \"poprosi\" o akcję. A ponoć przygotowują się do protestów w Polsce przeciwko wydobywaniu gazu z łupków. Widocznie to im się bardziej opłaciło.

Więcej
Nauka i technologia

Budezonid leczy koronawirusa.

Budezonid leczy koronawirusa.

Mimo, że od dekad na globalnym rynku znajduje się antymalaryczny lek na koronawirusa o nazwie Paquenil, którym lekarze na całym świecie...

Koncepcyjny inkubator wyhoduje twoje dzieci w domu.

Program wytworzenia nowego człowieka pomału wypływa do mediów głównego nurtu. Ten chory globalistyczny program opisany został w 2007...

Przypadek? Unia Europejska od 2018 planuje wprowadzenie paszportu szczepionkowego do 2022 roku.

Fauci przyznaje, że szczepionki na COVID-19 nie będą działały i oskarża o to antyszczepionkowców.

Chiny przedstawiają zrobotyzowaną i bezdotykową restaurację.

Więcej
Polityka

Złapana w USA wspólniczka Epsteina, Ghislaine Maxwell stanie przed sądem.

Złapana w USA wspólniczka Epsteina, Ghislaine Maxwell stanie przed sądem.

Amerykańscy prokuratorzy poprosili o przesłuchanie w piątek Ghislaine Maxwell - długoletniej wspólniczki zmarłego pedofila...

Szkolenia Antify i budowa globalistycznego zaplecza radykalnych aktywistów.

Od 2017 roku i przeznaczeniu przez globalistę Georga Sorosa 18 miliardów dolarów na wspieranie na całym świecie ruchów tzw....

Szef ONZ ponownie wzywa do powołania najwyższego organu „globalnego zarządzania”.

WEF wspiera Wielki Reset i budowę nowego Rządu Europejskiego.

Nadchodzi Nowy Porządek Świata. Po ONZ i WEF, książę Karol ogłasza „Wielki program resetu”.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone