Poziom promieniowania w wodzie morskiej przewyższa 6500 razy limity.
UK Daily Mail; AFP; Activist Post
Wielka Brytania
2011-04-17
Nauka i technologia

Poziomy promieniowania wzrosły dramatycznie w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni jądrowej Fukushima w Japonii, wznawiając obawy o kolejny przeciek.

Ogłoszenie pojawiło się przed nowym trzęsieniem ziemi o skali 5,9, które nawiedziło region Kanto, we wschodniej części kraju w sobotę rano.

Jak na ironię, nowe trzęsienie ziemi uderzyło kilka godzin po tym jak krajowa agencja bezpieczeństwa jądrowego nakazała operatorom instalacji do wzmocnienia ich systemów ostrzegania przed trzęsieniami ziemi w celu zapobieżenia powtórnemu kryzysowi nuklearnemu.

Nie było doniesień o szkodach spowodowanych od trzęsienia ziemi, jak również nie ma ryzyka tsunami podobnego do tego, które uderzyło w elektrownie Fukushima Dai-ichi.

Od trzęsienia ziemi i tsunami z dnia 11 marca odpowiedzialnych za awarię elektrowni atomowej i systemów chłodzenia, pracownicy wpompowują ogromne ilości wody na przegrzanych reaktorów.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Aktualne mapy emisji nad Japonią:


Aktualne mapy radiacji nad USA. LINK

Japonia stara się zaabsorbować radioaktywność znajdującą się w morzu.


Japoński operator elektrowni jądrowej powiedział w sobotę, że rozpoczął dodawanie składników mineralnych do morza, które mają pochłaniać substancje radioaktywne, co ma na celu spowolnienie zanieczyszczenia morza.

Tokyo Electric Power Co (TEPCO) powiedziało, że rozpoczęło dodawanie zeolitu w pobliżu odpływu wody z instalacji Fukushima Daiichi - która przecieka emitując promieniowanie od momentu katastrofy 11 marca.

Minerał ten ma szeroki zakres zastosowań przemysłowych, w tym przetwarzanie odpadów jądrowych.

Urzędnicy mają nadzieję, że to pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się materiałów radioaktywnych z elektrowni do Pacyfiku, ale skuteczność tego środka nie była jeszcze testowana.Link do oryginalnego artykułu: LINK


Poziomy promieniowania w elektrowni Fukushima idą cały czas w górę.

"Promieniowanie nadal wycieka z reaktorów, sytuacja nie jest wcale stabilna, promieniowanie nadal się przedostaje", mówi Dr Michio Kaku, profesor fizyki teoretycznej na City University of New York i główny absolwent Harvardu. "Patrzymy na tykającą bombę czasową. Sytuacja wydaje się stabilizować, ale najmniejsze zakłócenia, wtórne trzęsienie ziemi, przerwanie rur, ewakuacja załogi z elektrowni Fukishima może uruchomić pełnej skali przetapianie rdzenia w trzech elektrowniach jądrowych, daleko poza to, co widzieliśmy w Czarnobylu ".

...Dr Chris Busby, fizyk mówi, że ludzie w Tokio są wściekli, a teraz przewiduje, na podstawie własnych obliczeń, że 800 tysięcy osób z około 8 milionów, którzy mieszkają w odległości 200 kilometrów od zakładu będzie chorowało na raka, jeśli nie zostaną przeniesione w inne miejsce.

Dr Kaku nadal zaleca stworzenie sarkofagu z gigantycznych płyt betonowych, 5000 ton cementu, piasku i kwasu bornego ale jeśli nawet do tego dojdzie to będzie trwało miesiące.
Link do oryginalnego artykułu: LINKWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2011-04-17 22:55:18
tornado   dodano: 2011-04-17 22:59:16
Ja tylko w tej chwili pomyślałam sobie o zielonych terrorystach. Gdzie oni są, gdy trzeba przyglądać się, czy nie dokonuje się połowów ryb w obszarach oceanicznych skażonych przez promieniowanie? Jakoś chyba zaszyli się gdzieś w ciemnym kącie i czekają, kto ich \"poprosi\" o akcję. A ponoć przygotowują się do protestów w Polsce przeciwko wydobywaniu gazu z łupków. Widocznie to im się bardziej opłaciło.

Więcej
Nauka i technologia

Japonia zakazała edycji genów w ludzkich embrionach zapobiegawczo blokując powstanie rynku na “projektowane dzieci”.

Japonia zakazała edycji genów w ludzkich embrionach zapobiegawczo blokując powstanie rynku na “projektowane dzieci”.

W tym tygodniu japońskie ministerstwo zdrowia zaleciło zakazanie wszczepiania genetycznie zmodyfikowanych embrionów ludzkich ostrzegając, że...

Jak należy okradać narody - atom.

"Licencjonowanie elektrowni jądrowych jest to dawanie zezwolenia na mordownie ludzi z premedytacją. Jeżeli ktoś dostał licencje, to wie...

Oparte na sztucznej inteligencji rosyjskie narzędzie do czytania myśli odtwarza zarejestrowane obrazy.

ONZ w Austin testuje czipowanie bezdomnych.

Przesunięcia biegunów i zmiany klimatu.

Więcej
Globalne trendy

Terahercowe 6G do roku 2030.

Terahercowe 6G do roku 2030.

Obecnie wdrażana na całym świecie niezwykle niebezpieczna technologia 5G operująca na mikrofalach do nawet 300 GHz, (co jest prawie 100...

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

Do tej pory przedstawiliśmy trzy duże opracowania dotyczące przyszłości rynku pracy aż do 2050 roku:Znikające zawody do roku 2030. 50%...

Populacja zastępcza do 2050 roku.

Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

DAMIEN. USA szykuje się na kosmiczną kolizję.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone