NSA może wykradać dane ze smartfonów na całym świecie.
spiegel.de
Niemcy
2013-10-28
Program amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa NSA gromadzenia danych wywiadowczych jest w stanie uzyskać dostęp do danych użytkownika zapisanych w telefonach wszystkich wiodących producentów. Ściśle tajne tajne dokumenty NSA, do których miał dostęp SPIEGEL wskazują wyraźnie, że NSA może dostać się do tych informacji w telefonach Apple iPhone, BlackBerry i mobilnego systemu operacyjnego Google Android.
Dokumenty stwierdzają, że jest to możliwe dla NSA by wykraść najbardziej poufne dane przechowywane na tych smartfonach, w tym listy kontaktów, informacje SMS, notatki i informacje o lokalizacji użytkownika.
Dokumenty wskazują również, że NSA powołało specjalne grupy robocze, aby radzić sobie z każdym systemem operacyjnym, w celu uzyskania dostępu do tajnych danych przechowywanych na telefonach.
Właśnie w tym celu rozdawali je,,, po 1,- zł. :-)))
misio
dodano: 2013-10-28 17:24:36
@ciociababcia- Święta prawda. Nigdy o tym tak nie myślałem.
ciociababcia
dodano: 2013-10-29 17:49:13
misio - więc, zgodnie z wiedzą i przekonaniami nie korzystam z internetowych sklepów, banków, w ogóle z kart bankowych, mam tylko jedno konto bo mnie zmuszono i nie trzymam na nim pieniędzy dłużej niż jeden dzień.
Telefon - najprostszy jaki był dostępny, telewizji nie oglądam (znacznie zdrowie mi się poprawiło :-))), zakupy robię w drugim obiegu :-))))) ale legalnie, u ekologów. Leczę się alternatywnie, ale u najlepszych lekarzy :-))). Takie dziwadło jestem. Pozdrawiam.