Media ukrywają prawdę o sytuacji w Japonii. Kolejny Czarnobyl?
Kurt Nimmo, 
Prison Planet.com
USA
2011-03-12
Nauka i technologia
Duży wybuch w Japońskiej elektrowni jądrowej Daiich Fukushima dowodzi, że stapianie rdzenia jest obecnie w toku. Media w Japonii nie omawiają tego faktu w celu zapobieżenia masowej histerii.
Przed wybuchem media poinformowały, że poziom promieniowania był 1000 razy wyższy od dopuszczalnego poziomu. Kyodo News podało, że radioaktywny cez wykryto w pobliżu 40 letniego obiektu, powołując się na agencję bezpieczeństwa jądrowego.

Rzecznik rządu Yukio Edano powiedział, że poziom promieniowania wokół elektrowni Daiichi Fukushima w północno-wschodniej Japonii nie wzrósł po wybuchu, mimo wcześniejszych doniesień prasowych mówiących coś dokładnie odwrotnego.

Epicentrum trzęsienia ziemi, położenie dwóch elektrowni jądrowych.


Jest oczywistym, że Japończycy próbują zatuszować śmiertelnie poważnie wydarzenie we własnym kraju. Biały dym emitowany z zakładu Fukushima przypomina dym emitowany w Czarnobylu po wybuchu ukraińskiej elektrowni jądrowej 26 kwietnia 1986 roku. LINK do filmu dokumentalnego o wydarzeniach w Czarnobylu. Czarnobyl był odpowiedzialny za tysiące zgonów z powodu choroby popromiennej.

"Jeśli zbiornik ciśnieniowy, który utrzymuje całe paliwo jądrowe ... byłby wybuchł - to w zasadzie, stało by się dokładnie to co w Czarnobylu - tj emisję ogromnej ilości materiału radioaktywnego", powiedział profesor Paddy Regan, fizyk jądrowy z Uniwersytetu w Surrey w Wielkiej Brytanii.

Reuters powiadomił dziś rano, że eksperci badający zdjęcia stwierdzili, że "mgły nad elektrownią dowodzą, że tylko niewielkie ilości promieniowania został wyemitowane jako część środków mająca na celu zapewnienie stabilności, co jest dalekie od radioaktywnych chmur Czarnobyla z 1986 roku.".

Ta charakterystyka jest sprzeczna z materiałami video pokazującymi eksplozję. Widać jak wyraźnie rysuje się plama światła nad zniszczoną elektrownią. Nawet 210 tysięcy osób zostało ewakuowanych z regionu. Władze Japonii i korporacyjne media podkreślają, że sytuacja nie jest poważna. Japoński premier Naoto Kan powiedział, że tylko niewielka ilość promieniowania została wyemitowana z jednego z reaktorów.

Oto mapa prądów powietrznych pokazujących kierunek migracji ewentualnych chmur radioaktywnych.


Nowe informacje 13.03.2011: Były projektant elektrowni jądrowych powiedział że Japonia stoi w obliczu bardzo poważnego kryzysu i wezwał rząd do podania większych ilości informacji, które według niego są utajniane.- Dla wnikliwych link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości: LINK
- Dokładne mapy wiatrów Austryjackiego Centralnego Instytutu
  Meteorologii i Geodynamiki w Wiedniu: LINK
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
koza76   dodano: 2011-03-17 13:09:16

Więcej
Nauka i technologia

Google wdraża komputery kwantowe do rozwoju systemów kontroli.

Google wdraża komputery kwantowe do rozwoju systemów kontroli.

Ogłoszenie przez Google informacji o tym, że dzięki komputerowi kwantowemu o 53 kubitach osiągnął „supremację kwantową”...

Największe portale w skoordynowany sposób blokują antyszczepionkowe treści.

Pinterest ogłosił, że użytkownicy poszukujący informacji na temat szczepień będą przekierowywani tylko do wyników przedstawianych...

W San Diego działa ponad 4000 inteligentnych ulicznych lamp wykorzystujących rozpoznawanie twarzy.

Inteligentne telewizory wysyłają prywatne dane użytkowników do Facebooka i Netflixa.

Uwolnione do środowiska komary GMO przemutowały tworząc nową hybrydową odmianę.

Więcej
Polityka

W odpowiedzi na atak na saudyjskie pola naftowe Trump wyśle dodatkowe oddziały na Bliski Wschód.

W odpowiedzi na atak na saudyjskie pola naftowe Trump wyśle dodatkowe oddziały na Bliski Wschód.

Sekretarz obrony Mark Esper ogłosił na piątkowej konferencji prasowej, że w odpowiedzi na atak na saudyjskie systemy eksportu ropy...

Ataki na saudyjską rafinerię skutecznie zablokowały możliwość nawiązania normalnych relacji politycznych z Iranem.

Zaledwie kilka dni po tym jak Donald Trump pozbył się z administracji odpowiedzialnego za całą serię wojen na Bliskim Wschodzie a...

Bill Gates współpracował z Jeffreyem Epsteinem przy przekazywaniu milionów dolarów do MIT.

Nowa agencja psycho-dozoru obywateli HARPA, wielkie firmy technologiczne i Trump rozważają wprowadzenie systemu kredytu społecznego.

Boris Johnson z poparciem korony ma zrealizować Brexit.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone