Fukushima i żółty deszcz w Polsce.
prisonplanet.pl
Polska
2011-05-21
Nauka i technologia
Na przestrzeni ostatniego tygodnia redakcja prisonplanet.pl dostała kilka zapytań o żółty proszek, który był i nadal jest widoczny w kałużach, na samochodach, generalnie na wszystkim co obmył deszcz na terenie Polski.

Zdjęcie nadesłane z Warszawy. Kliknij aby powiększyć:


Zbadanie zawartości tego proszku wymaga sprzętu laboratoryjnego i  finansów, tak więc nie możemy potwierdzić co się w nim znajduje. Możemy jednaj odnieść się do artykułu z 2011-03-25 pt. "Żółty deszcz. Fukushima- Czarnobyl." Jak napisaliśmy w ówczesnym artykule:
 “Władze (w Japonii) zapewniają zaniepokojonych obywateli, że żółty proszek jest pyłkiem, ale ofiarom promieniowania w Czarnobylu mówiono to samo. Radioaktywny żółty deszcz, który spadł w Tokio w okolicach nocy spowodował panikę wśród japońskich obywateli i wywołał zalew telefonów do meteorologicznej Agencji Japonii. Zainteresowane osoby karmiono, tymi samymi kłamstwami co ofiary Czarnobyla, którym mówiono że żółty deszcz, który spadł na Rosję i kraje ościenne po katastrofie w 1986 był tylko pyłkiem pochodzenia roślinnego. To samo wyjaśnienie obecnie proponują władze japońskie.”

Po wybuchu w Czarnobylu pojawił się taki mam opad:
“Odtwarzając w myśli wydarzenia sprzed 20 lat, ”to było jak przelewanie wody deszczowej w kolorze żółtym, przypomina sobie Antonina Sergieff. "Wszyscy skakaliśmy w kałużach pełnych żółtej substancji. ... Nie widać tego w powietrzu, ale gdy ujrzycie żółty pył, to jest to promieniowanie "powiedziała Sergieff.
Nie długo po tym, mieszkańcy w swoim rodzinnym mieście dowiedzieli się, że nie był to tylko "pyłek" - o czym zapewniał ich rząd. Skład tego "pyłku" wkrótce został potwierdzony. Żółte kałuże deszczu zawierały coś o wiele bardziej groźnego, a mianowicie jod-131, cez-137, stront-90 i pluton-239.”


Jeśli w innych miastach ktoś zauważył podobne zjawisko prosimy o przesłanie informacji, zdjęć albo pliku wideo.Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Dziąsłak   dodano: 2011-05-22 22:52:06
Dziąsłak   dodano: 2011-05-22 22:55:20
Co do tego proszku.. Mam to na podwórku..Nie zbiera sie w wodzie a na jej obrzeżach, w kałużach tam gdzie woda sie kończy..gdy tego sie dotknie nie jest proszkiem a płynne, coś jak płyn do naczyń.Zdziwiło mnie to gdy to zobaczyłem bo jeszcze nigdy tego nie widziałem, w tak dużych ilościach.W każdym miejscu gdzie zbierała sie woda tam to było. Ale gdy burza mijała, woda wsiąkała i robiło sie ciepło dalej to zostawało. Obecnie w kilku miejscach to mam.
edukacyjnyskandal   dodano: 2011-10-17 14:05:53

Więcej
Nauka i technologia

Pilna petycja o zatrzymanie mega ustawy dot. 5G w senacie.

Pilna petycja o zatrzymanie mega ustawy dot. 5G w senacie.

Szanowni Państwo!Kontrowersje wywołane błyskawicznym przepychaniem tzw. Mega Ustawy 5G wybrzmiewają we wszystkich niezależnych mediach...

666: Neuralink będzie już w 2020 roku sprzedawał wszczepiane do mózgu czipy.

Neuralink, firma Elona Muska, rozpoczęła testowanie technologii „interfejsu mózg-komputer” podając jednocześnie, że może być ona...

Triumf strony społecznej! Posłowie czują się oszukani przez rząd w sprawie 5G.

Alarm! 5G puka do Twoich drzwi!

Nowe fińskie badanie nie znajduje dowodów na powodowanie przez człowieka zmian klimatu.

Więcej
Polityka

USA organizuje oddziały w kluczowej bazie wojskowej w Arabii Saudyjskiej, która była używana podczas wszystkich poprzednich wojen na Bliskim Wschodzie.

USA organizuje oddziały w kluczowej bazie wojskowej w Arabii Saudyjskiej, która była używana podczas wszystkich poprzednich wojen na Bliskim Wschodzie.

Amerykańskie wojsko wykonuje obecnie te same działania jakich byliśmy świadkami podczas wcześniejszych wojen na Bliskim Wschodzie, co...

Soros emituje w Ameryce Środkowej reklamy stwierdzające, że migranci dostaną w USA darmowe rzeczy.

Soros emituje w Ameryce Środkowej reklamy stwierdzające, że migranci dostaną w USA darmowe rzeczy.Nielegalni imigranci powiedzieli...

Świątynia na pedo-wyspie Jeffreya Epsteina.

Jeffrey Epstein będzie ujawniał nazwiska w zamian za łagodny wyrok.

Wielka Brytania ma najwyższy w Europie odsetek powracających do kraju islamistycznych bojowników.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone