Niektórzy kardynałowie chcą by Franciszek zrezygnował, obawiając się schizmy gorszej niż reformacja.
Michael W. Chapman, AP
USA
2017-03-06
Kultura
Według raportu najlepiej sprzedającego się katolickiego pisarza i publicysty Antonio Socciego opublikowanego w gazecie The London Times, 12 kardynałów, którzy wspierali wybór Francisza w marcu 2013 r. obawia się teraz, że jego kontrowersyjne reformy mogą doprowadzić do schizmy w Kościele i mają nadzieję, że będą w stanie naciskać na papieża by zmusić go do dymisji.

"Duża część kardynałów, którzy głosowali na niego ma obecnie głębokie obawy i Kuria... która zorganizowała jego wybory i towarzyszyła mu jak dotąd, nigdy nie odcinając się od niego, rozważa ideę moralnej perswazji, aby przekonać go do pójścia na emeryturę,” poinformował Socci we włoskiej gazecie Libero, cytowanej 2 marca w The London Times.

Wśród kardynałów, którzy chcą by Franciszek zrezygnował są liberalni prałaci, którzy cztery lata temu poparli Jorge Bergoglio (Franciszka), powiedział Socci. Chcieliby go obecnie zastąpić kardynałem Pietro Parolinem, watykańskim sekretarzem stanu."Po czterach latach od ogłoszenia odejścia Benedykta XVI i przyjazdu Bergoglio, sytuacja w Kościele katolickim jest wybuchowa i kościól może być naprawdę na krawędzi schizmy, która mogłaby być jeszcze bardziej zgubna niż Lutra [który dziś jest rehabilitowany przez kościół Bergoglio],“ powiedział Socci.

Dodał, że "Kardynałowie są zaniepokojeni, że Kościół jako instytucja może być rozbity" z powodu poważnych podziałów między liberałami i tradycjonalistami w Kościele. "Istnieje wiele pośrednich sposobów, w których mogą być wywierane naciski [na rezygnację]", powiedział Socci.

The London Times cytuje eksperta ds watykańskich mówiącego: "Spora liczba z większości, która głosowała za Bergoglio w 2013 roku dziś żałuje swojej decyzji, ale nie sądzę, że jest prawdopodobnym, że członkowie hierarchii będą w stanie nakłonić papieża do dymisji.""Ci, którzy go znają wiedzą, że byłoby to bezcelowe", powiedział ekspert. "[Franciszek] jest bardzo autorytarny. Nie chce zrezygnować, dopóki nie zakończy rewolucyjnych reform, które wyrządzają ogromne szkody."


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Watykan -1, Watykan -2, a nasze zdrowie.  |  Zmierzch kościoła.   |  Przewodniczący kampanii Clinton planował "rewolucję" w Kościele katolickim!  |  Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem.  |  Do 2050 Klub Rzymski planuje konwersję Chrześcijaństwa w zieloną religię.  |  Pierwsza Globalna Rewolucja. Czyli kto wymyślił problem CO2.   |  Nowa globalna religia.   |  Papież Franciszek i Szimon Peres rozmawiają na temat stworzenia "religijnego ONZ".   |  Religia, kultura i wielka wojna. #1   |  Religia, kultura i wielka wojna. #2   |  Przeciwko masonerii.  |  Masoneria. Pro publico bono?   |  Wielka Globalna Transformacja.   |  Alan Watt. Nowy wspaniały świat i wielka globalna transformacja.  |  Film: Odkrywając ruch Nowej Ery. ( New Age )  |  Karta Ziemi - Agenda 21. Marks w zielonej kominiarce.   |  Ostatni Papież?   |  Nie ma globalnego ocieplenia od 17 lat i 11 miesięcy!   |  Koniec globalnego ocieplenia i upadek prognozowania za pomocą modeli komputerowych.   |  Uganda: W imieniu globalnego ocieplenia uzbrojeni żołnierze palili domy i zabijali dzieci.   |  Franciszek: Najlepszy sposób na zwalczanie muzułmańskiego terroryzmu to sprowadzić jeszcze więcej muzułmanów.  |  Papież porównał Jezusa do ISIS i stwierdził, że muzułmanie muszą rozmnażać się z Europejczykami!  | 


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
eevore   dodano: 2017-03-07 20:51:49
Socci, ktorego cytujecie klamie. Kosciol Bergoglio nie rehabilituje Lutra, to kompletna bzdura. Papiez bedzie uczestniczyl w 50o letniej rocznicy Reformacji tylko z jednego powidu. 31 Pazdziernika nastapi oficjalne podpisanie kapitulacji Protestantow, ktora Jezuici zwalczali od poczatku. Bedzie to zwyciestwo Jezuitow nad Reformacja i to jedyny powod. Katolicki nie zamierzal rehabilitowac Lutra, ktory zrozumial, ze antychryst opisany w biblii i czlowiek grzechu to papiez i kosciol katolicki. Bog nazywa kosciol katolicki matka nierzadnic a koscioly protestanckie jakie wlasnie poddaly sie i przystapily do ruchu ekumenicznego nierzadnicami. Wiedzial to kazdy protestant i historia to potwierdza. Wyglada na to, ze wlasnie wypelniaja sie na naszych oczach przepowiednie Biblijne. Jak glosi Biblia pod koniec czasu caly swiat bedzie wielbil Bestie, podazal za szatanem. Widzac jak katolicki rosnie w sile a nawet ateisci wyrazaja sie pochlebnie o Franciszku dokladnie sie wypelnia proroctwo. :)
misio   dodano: 2017-03-08 14:50:36
@eevore - przecież KK jest przejęty przez masonerie i obecnie mają w 100% swojego papieża. Od przynajmniej 50 lat KK nie jest już instytucją o której piszesz i jest pod pełną kontrolą Londynu. Jednym słowem KK przegrał wojnę z masonerią i teraz widzimy tego skutki. Oni teraz budują nową globalną religię i to będzie ostateczny system opisany w apokalipsie.
eevore   dodano: 2017-03-08 23:59:23
Nie koniecznie, sprawa jest zagmatwana ale to Jezuici przejeli Masonerie i wprowadzili tam okultyzm. Papiez jest w 100% Jezuita, w Watykanie doszlo do przewrotu i oddzial militarny jakim sa Jezuici przeja wladze. Teraz beda tworzyc globalna religie i ustanowia dzien czci szatana (niedziele) obowiazkowo wolnym od pracy, glownie pod pretekstem walki z globalizmem. Zazwyczaj wini sie Zydow, Illuminati czy Masonerie, ale to Jezuici, ktorzy jak zwykle sa poza podejrzeniami i nie sa nawet brani pod uwage pociagaja za sznurki. To dla nich pracuje np. Rothschilde, to oni zalozyli CIA (CATHOLIC INFO. AGENCY), to oni maja 51% Bank of America, to oni zarzadzaja FED.
eevore   dodano: 2017-03-09 00:16:45
Odnisnie niedzieli mialem na mysli globalne ocieplenie :). Podobnie jak w Ksiedze Daniela, kto nie odda czci w niedziele jak przed zlotym posagiem bedzie przesladowany. KK zrzuci wine za wszystkie katastrofy swiata na tych, ktorzy beda sie wylamywac. Trump zawdziecza im prezydenture, juz oglosil, ze pragnie dac kosciolowi wiecej wladzy i glosu w polityce. Polaczy kosciol z panstwem, a armia USA juz w zasadzie jest na uslugach Jezuitow. KK nigdy nie walczyl z Masoneria, to historyjki dla nas goji. Znasz historyjke o tym jak KK stworzylo Islam ? To w zasadzie ta sama religja, dlatego papieze caluja Koran, ktory dla Chrzescijan jest nie do przyjecia. Itd, itp.

Więcej
Kultura

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Od 1 października każdy, kto chce pracować lub odwiedzać Watykan, będzie musiał zostać „zaszczepiony” na koronawirusa...

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

Procesy oswajania i przyzwyczajania społeczeństwa co do nadchodzącej rzeczywistości polegają na powolnej normalizacji nowych norm...

Rząd Kalifornii chce dekryminalizacji psychodelicznych narkotyków.

Szef zbrojnego ramienia New Age wygrał w prawyborach republikanów na burmistrza Nowego Jorku.

Żona premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona promowała sztukę A. Crowleya.

Więcej
Radio i TV

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

Audycja PrisonPlanet.pl. Robotyka.

W niniejszej audycji omawiamy problematykę robotyki w kontekście oficjalnych wojskowych opracowań i badań. Dokumentujemy plany...

Audycja PrisonPlanet.pl. Cyber pandemia.

W niniejszej audycji omawiamy zapowiedziane przez grupy globalistyczne cyber ataki na infrastrukturę, które w słowach Klausa...

Audycja PrisonPlanet.pl. Zmiany religijne. New Age.

Audycja PrisonPlanet.pl. Mutacja.

Nowa audycja: Wiadomości PrisonPlanet.pl.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone