Nadchodzący krach państwowych obligacji i wycofanie fizycznej gotówki. Wywiad z Martinem Armstrongiem.
PrisonPlanet.pl
Polska
2015-06-19
Ekonomia
Niniejszy wywiad z ekonomistą i badaczem cyklicznych trendów Martinem Armstrongiem jest skrótem audycji Alex Jones Show w której omawiany jest nadchodzący krach na rynku obligacji, wycofywanie fizycznych walut, rządowe ekonomiczne represje oraz przyszłe rewolucje i wojny. Więcej na temat cyklicznych trendów Armstronga i innych prac można przeczytać w naszym artykule Cykliczne trendy.

Cykle Armstronga (kliknij cykle wojny i cykl biznesowy, które są omawiane w programie):

 


Transkrypt:
Alex Jones AJ: Ekonomista Martin Armstrong będzie się z nami łączył by wyjaśnić oświadczenia banków centralnych i rządów jak również szefów banków by na całym świecie wycofać fizyczną gotówkę. By prywatne banki mogły przejąć prywatne fundusze bezpośrednio z twojego konta. Zbliża się to Grecji i innych częściach europy takich jak Cypr.

[...] AJ: Połączy się z nami ekonomista Martin Armstrong z armstrongeconomics.com by wyjaśnić artykuł dla którego dał wywiad "Tajne spotkanie w Londynie by zakończyć gotówkę.", co wiąże się z Grupą Bilderberg. Również widzimy równolegle naciski szefów banków, polityków, komisji regulacyjnych, którzy w zeszłym miesiącu wzywali do zakończenia fizycznych walut. Grupa Bilderberg, która obecnie spotyka się w Austrii ma również rozpatrywać kontrole przepływu kapitału dla konsumentów, podczas gdy HSBC płaci 40 milionów kary za pranie brudnych pieniędzy.

AJ: Martin Armstrong rozpoczął swoje badania nad zachowaniem się rynków będąc zafascynowanym wydarzeniami krachu 1966 roku.ąc odkrył prawdziwy świat stojący w przeciwieństwie do teorii przedstawianych w szkołach. Był jednym z pierwszych badaczy zajmujących się przewidywaniem notowań walut. W latach 70' zajął się budowaniem globalnego modelu ekonomicznego który opublikował w 1972 roku. W 1985 Armstrong był jednym z głównych analityków walut na świecie. W 1986 Armstrong opublikował książkę "Greatest bull market in history." Było to pierwsze badanie światowych zdarzeń demonstrujące, iż depresja lat 30 była spowodowana problemami z płynnością kapitału rozpoczętymi przez zadłużenie państw narodowych co spowodowało potężny napływ kapitału w kierunku dolara co doprowadziło z kolei do deflacji. Praca Armstronga jest doceniana na całym świecie. Model z sukcesem wskazuje nie tylko specyficzne dni wydarzeń ale jest jednym z bardziej spójnych dla zrozumienia kluczowych zwrotów w globalnej ekonomii i tym samym biznesowego cyklu nie tylko w lokalnej ekonomii ale również globalnej. Armstrongeconomics.com

Dziękuję bardzo za pojawienie się w naszym programie. Chciałbym poprosić cię o omówienie globalnej ekonomii i potem by przejść do tego niesamowitego artykułu "Tajne spotkanie w Londynie by zakończyć gotówkę." Opublikowałeś to 23 maja a dwa tygodnie później mamy przecieki z Grupy Bilderberg, iż to jest dokładne kierunek zmian. Również głowy głównych banków wydają się to promować. Chciałbym się dowiedzieć co za tym się kryje.

Martin Armstrong MA: Dziękuję za zaproszenie mnie. Efektywnie, po tym jak dokapitalizowali banki 700 miliardami zrozumieli, że nie zrobią tego ponownie. Więc problemem wynika ze strukturalnego zaprojektowania Europy, które jest fatalne. Kiedy mieli stworzyć Euro, mogę to powiedzieć publicznie, przyszli do nas. Zajęli cały rząd krzeseł na konferencji. Była tam też przez dwa dni komisja europejska. To się działo w 1997. Powiedziałem im, że jeśli chcą stworzyć nową walutę to muszą mieć jeden wspólny dług. Oni to zrozumieli, ale powiedzieli mi wtedy, że ludność europy nie poprze czegoś takiego i chcą najpierw stworzyć walutę. Kiedy ci ludzie odeszli następna ekipa nigdy tego nie słyszała. Więc strukturalna różnica, dlaczego tak źle dzieje się w Europie, wynika z tego, że każdy bank ze swoimi rezerwami musi być poprawny politycznie. Więc każdy trzyma po trochu długu każdego innego państwa. To tak jakby nasz system bankowy był wsparty długiem każdego stanu. Gdyby Luisiana zbankrutowała czy Kalifornia każdy by patrzył, który bank ma najwięcej ich długu. I to ma miejsce w Europie. Więc zamiast naprawić problem, mamy obecnie zbyt dużo wakatów w Brukselii opierających się na Euro. Więc oni będą bronili go do ostatniego oddechu sektora prywatnego. To jest prawdziwa motywacja stojąca za przejściem do elektronicznej waluty. Oni to widzą jako mechanizm powstrzymujący masowe wypłaty z banków i wycofywanie pieniędzy. To eliminuje run na banki. To jest ich główna motywacja w Europie. Po drugie oni chcą pobrać dosłownie każdy grosz jaki sądzą, iż jesteś im winny z tytułu podatków. To zaczyna być naprawdę szalone, z tymi ludźmi, oni chcą doprowadzić do sytuacji w której nie będziesz mógł kupić lub sprzedać bez zgody rządu.

AJ: To co jest naprawdę przerażające to fakt, iż ktoś z twoją wysoką pozycją mówi to czego wielu widziało oznaki. Znasz wielu z tych ludzi i widzimy jak oni obecnie otwarcie naciskają, mówiąc "My chcemy się pozbyć gotówki, więc musisz trzymać pieniądze w banku, z którego możemy pobierać pieniądze dla spłaty długów państwowych". Widzimy Grecję jako mikrokosmos gdzie jakiekolwiek pieniądze nie są w stanie ich uratować. To dlatego mówisz, że nic nie utrzyma obecnego systemu?

MA: Tak, każdy rząd na świecie podąża dokładnie za tym samym systemem. Zapożyczają się rok do roku nigdy nie spłacając długów.

AJ: Patrząc na obecne zdarzenia jak złowieszczo to brzmi, mówiąc o tym tajnym spotkaniu w Londynie by zakończyć gotówkę. Razem z tym idzie potężny nacisk w mediach by pozbyć się gotówki. To jest śmiały ruch. Porozmawiajmy o tym dlaczego oni to robią oraz o tym tajnym spotkaniu.

MA: W taki sposób oni to wdrażają. Media są częścią narzędzia. To Lawrence Summers pierwszy wyszedł ze stwierdzeniem, że stopy procentowe powinny być ujemne. On nie był w administracji, był na Harwardzie. Jeśli rynek to odrzuci to oni mogą powiedzieć, że to tylko On tak gada, ale jeśli rynek to zaakceptuje to oni to zaraz wspierają. To właśnie tak naprawdę działa polityka. Więc to co obecnie widzimy to media powtarzające, że powinniśmy się pozbyć gotówki. To jest testowanie reakcji społeczeństwa. Próbują wszystkich do tego przyzwyczaić. W USA oni chcą podatków. Moja siostra udała się by zakupić dom chciała dostać kredyt hipoteczny. Moja matka wypisała jej czek na 400 dolarów, i ponieważ to pojawiło się na jej koncie musiała wytłumaczyć bankowi skąd miała te 400 dolarów, kto je jej dał. 400 dolarów! Musisz podać wszystkie informacje o dochodach jakie masz i skąd one pochodzą.

AJ: Oni nas uczą byśmy żyli w ekonomii 1984 roku by mieć pełną kontrolę.

MA: To jest totalna kontrola i to jest przerażające ponieważ byłem niedawno w Europie. W Hiszpanii zamknęli sprzedawców monet. Możesz sprzedać swoje złoto ale nie możesz znaleźć bulionowego złota do kupienia. Nawet banki już go nie sprzedają. Można kupić we Włoszech i w Niemczech. Francja też zamyka sprzedaż i Hiszpania. Próbują zabić jakąkolwiek podziemną ekonomię. To jest bardzo interesujące i to jest kierunek w jakim chcą iść. Oni nigdy nie widzą siebie jako problem. Ty jesteś problemem.

AJ: Oni wierzą, że mogą zabezpieczyć Euro i wszystkie te systemy wprowadzając ekonomiczny totalitaryzm. Czy to jeszcze bardziej nie wygasi ekonomii?

MA: Powodem dla którego zacząłem się udzielać jest moja profesja. Płynność środków finansowych kompletnie wyparowuje. To jest przerażające, ponieważ gdy to się załamie po październiku, tj obligacje państwowe, to zobaczymy masywne załamanie. Nie będzie kupujących. Obecnie kapitał jest wystraszony na śmierć. Sprzedał długoterminowe papiery dłużne, 10 letnie obligacje itd, i przenoszą wszystko na maksimum 30 dniowe do 6 miesięcznych papierów. Ponieważ nikt nie wie co się wydarzy.

[...] AJ: Postarajmy się więc to skondensować. Wojna z gotówką, konsolidacja. Wydaje się, iż przechodzimy w system feudalny gdzie wszystko co będziemy robili będzie kategoryzowane, śledzone. Oni wierzą, że poprzez planową ekonomię będą w stanie podtrzymać wszystko, co jest oczywiście niemożliwością. Mówisz o nadchodzącym krachu po październiku. Czy możesz wytłumaczyć dlaczego, kiedy i jak to będzie wyglądało?

MA: Każdy z tych cyklów biznesowych wynosi mniej więcej 8.6 lat. Możesz wejść na naszą stronę. Nawet Paul Volcker napisał książkę w 1978 pt "Rediscovery business cycle". Oznacza to, że era nowej ekonomii gdzie rząd może spłaszczyć cykle ekonomiczne i wytworzyć ciągły wzrost zawiodła. Więc to co się dzieje to czas cyklu jest stały, ale zmienny jest obszar inwestycji. Więc najpierw będziemy mieli rynek akcji, potem towarów, potem nieruchomości. Obecny cykl którego zwrot nastąpi 1 października to koncentracja kapitału w rządowym długu. Oprocentowanie jest na historycznie niskim poziomie, negatywnym poziomie.

Tradycyjnie jeśli kapitał jest skoncentrowany na sektorze prywatnym i mamy krach na giełdzie to obligacje idą w górę. Nazywamy to ucieczką w kierunku kapitału albo jakości. Więc to co się dzieje gdy problem jest po stronie rządu? Wtedy sektor prywatny idzie w górę. Więc najpierw zobaczymy błędną reakcję i spadek na cenach akcji. Ale pojawią się opcje zakupu, ponieważ to co obecnie bankrutuje to jest rządowe zadłużenie. Spójrzmy na Illinois, podobnie Chicago. Ponad 50% miejskich rządów w USA jest bankrutami. Mamy te same problemy w Niemczech. Niemcy przyglądają się dodaniu 15% podatku by spłacić lokalne rządy. Więc wszyscy mają być spłaceni. System nie działa, nigdy nie był dobrze zaprojektowany. Więc to co mamy obecnie to załamanie które jest po stronie rządowej.  Więc jak mówimy o krachu to każdy myśli o giełdzie ale tym razem są to obligacje. Powód jest znaczeni bardziej poważny. Giełdę możesz obniżyć o 90%, ale niewiele pieniędzy znajduje się na giełdzie by wywołać wielką depresję. Rekomenduję słuchaczom zajrzenie do pamiętników Herberta Hoovera. Są za darmo w Internecie. Przeczytajcie 1931 rok. To jest dokładnie to samo co zaczęło się w 2010 roku. Wszystkie historyczne książki, tj "The Great Crash" były pisane przez socjalistów, więc oni pominęli fakt, że wszystkie rządy zbankrutowały. To zostało usunięte z książek historycznych. Od 1931 zbankrutowała Europa, Wielka Brytania wprowadziła moratorium, Ameryka Południowa zbankrutowała, Chiny zbankrutowały. Można sobie wejść na eBay i kupić niektóre z tych obligacji. Więc my wracamy do kryzysu zadłużenia narodowego. I o tym tutaj mówimy. Więc będziemy mieli krach na rynku obligacji i wzrosty na prywatnym rynku.

AJ: Banknoty z Zimbabwe też są ładną dekoracją do powieszenia na ścianie. Jeden wisi w moim biurze. Mówisz, że bankructwo jest jedyną odpowiedzią czy też jest odpowiedzią ponieważ wydarzy się czy tak czy tak.

MA: Wierzę, że to czego będziemy światkiem to będzie jakiś kolejny szczyt. Prawdopodobnie po 2017 roku. Będą musieli zrobić coś ze światowym rynkiem finansowym na kolejnym spotkaniu Bretton Woods, ponieważ wszystko się rozpada. To nie będzie zrównoważone, nie można pożyczać z roku na rok nie myśląc o spłacie długów. Należy zrozumieć, że kiedy standard złota upadł w 1971 roku zmienił wiele rzeczy. Dane ekonomiczne są bardziej lub mniej wyssane z palca. Kiedy mieliśmy zafiksowane ceny walut nikt nie stał w porcie i nie liczył ile mercedesów przypłynęło z Niemiec, zamiast tego patrzyli na ilość pieniędzy. Jeśli wysłaliśmy więcej do Niemiec to oznacza, że prawdopodobnie kupiliśmy więcej Mercedesów. Ale kiedy przeszliśmy na płynne kursy wymiany walut to waluty mogą zmieniać się o 20% i nie można już mierzyć handlu przez przepływy kapitału.

AJ: Rzeczy były ustawione od dłuższego czasu ale z tym jak wyszła sprawa z LIBORem i karami i bilionami na ustawianiu cen walut i manipulacjami na giełdzie. Czy manipulacje są coraz gorsze czy też bardziej skomplikowane albo czy dziś po prostu wiemy o nich więcej?

MA: Wiemy o nich więcej. One zawsze tam były. Manipulacje były przez całą moją karierę. […] Oni robią wszystko co chcą. Ale to trwa od długiego czasu. Oni nie mogą manipulować trendem. Mogą manipulować rynkiem wewnątrz trendu ale nie mogą po prostu zamienić bessy na hossę.

AJ: Oni nie martwią się tym, że sprawy tak stoją ponieważ zarabiają na tym tyle, że oni chcą ustawiać rynek i na tym zarabiać a na nas przerzucać toksyczne problemy które z tego wynikają. I widzimy obecnie wojnę przeciw małym biznesom, podziemnej gospodarce, wojnę przeciw Amiszom sprzedającym sery, wojnę przeciw dzieciom bawiącym się na podwórkach. Widzimy państwo policyjne formujące się nie tylko tu ale i w Europie. I nawet Forbes stwierdza, że oni przygotowują nas na bezgotówkowe społeczeństwo. Oni po prostu nie chcą byśmy przetrwali podczas załamania. Chcą byśmy przeszli pod ich inżynierię społeczną. Ja nie uważam, że oni to zreformują, Oni wykorzystają ten kryzys by uzyskać jeszcze więcej władzy. Martin co o tym sądzisz?

MA: Tak jest. Ja pracuję z tymi ludźmi od długiego czasu i coś się zmieniło. Znałem osobiście Margaret Thatcher. Wtedy mieliśmy ludzi którym naprawdę zależało. Jeśli chodzi o Thatcher to można się z nią zgadzać lub nie ale przynajmniej było wiadomo co popiera. Dziś nie wiadomo kto za czym stoi i wszyscy ciągle kłamią. Więc nikt nie chce stanąć…

AJ: Więc zagubiliśmy moralny kompas i jesteśmy w krainie baśni, to mi wygląda na megalomanię.

[...] AJ: Czy elity stają się jeszcze bardziej skorumpowane i wybrały totalitaryzm?
Co się zmieniło?

MA: Efektywnie, dziś nie tak bardzo prywatne elity co mamy tych w rządzie. Istnieje znacząca różnica. Banki poszły zbyt daleko. I prawdziwym problemem było to, że Robert Rubin z Goldman Sachs zaproponował zniesienie ustawy Glass-Steagall. Powodem dla którego chciał to zrobić było to, że oni zarabiają więcej handlując niż na pożyczkach. Więc gdy wcześniej mieliśmy więcej frakcyjnej bankowości FED miał nadwyżki rezerw. Tam było 2.5 biliona dolarów których nie pożyczali. Oni po prostu handlują i stąd bierze się cała ta manipulacja na rynkach. Bo po co miałbyś pożyczać pieniądze na 15 lat i martwić się, że wszystko pójdzie dobrze gdy możesz handlować i manipulować LIBORem zarabiając na tym fortunę. Nie masz wtedy ryzyka. Więc to co oni wtedy zrobili to sprzedali ten pomysł kongresowi. W ten sposób znieśli tą ustawę. Powiedzieli, że jeśli będą pożyczali pieniądze a potem sprzedawali dług to jak ludzie zbankrutują to bank przejmie aktywa i będzie silniejszy. Teoria brzmiała dobrze więc znieśli Glass-Steagall, jednak przesadzili z handlem. Jeśli to by była tylko frakcyjna bankowość ekonomia nie była by w tak tragicznej sytuacji jak jest dziś. Jeśli fizycznie pożyczasz pieniądze by tworzyć małe biznesy kreujesz w ten sposób miejsca pracy. Natomiast jeśli bierzesz te same pieniądze i manipulujesz LIBORem to nic nie wytwarzasz. Wsadzasz swoje pieniądze do kieszeni, co nie pomaga ekonomii. Więc w obecnym czasie politycy są w fazie utrzymania władzy. Nie są już zainteresowani spłatą banków, pozwolili by banki pobierały pieniądze z kont obywateli (bail-in), ale zrozumieli, że stracą władzę chyba, że pozbędą się fizycznej gotówki.

[...] AJ: Jakie są inne przewidywania z twoich badań i algorytmów jakie uważasz, że się wydarzą?
MA: To co zrobiliśmy to po prostu wzięliśmy wszystko i komputer koreluje cały świat. I jeśli postawisz to w ten sposób i zapomnisz o polityce i personalnych opiniach to staje się to bardzo interesujące. Widzimy to, iż nie idziemy na wojnę dopóki wszyscy są zadowoleni z życia i bogaci ale gdy ekonomia upada to wtedy zaczynają się niepokoje społeczne, i wojny.  Obecnie śledzimy zamieszki, które wzrastają do poziomów rewolucyjnych i śledzimy międzynarodowe wojny. Ten konkretny cykl idzie w górę od 2014 roku i nie osiągnie swojego szczytu na globalnej wojnie do około 2017 roku. Ale widzimy wszędzie ruchy separatystyczne. Byłem ostatnio w Barcelonie, oni chcą opuścić Hiszpanię. Szkocja chce się odłączyć od Anglii. To się dzieje dosłownie wszędzie. Dzieje się to w wyniku złego zarządzania ekonomią przez rządy na całym świecie. Mamy więc szczyt w strefie rządowej i niestety przez kolejne 4 lata będziemy widzieli jak rządy stają się jeszcze bardziej agresywne. One nie złożą broni i nie powiedzą, że się mylili. Oni będą walczyli do ostatniego tchu.

AJ: To będzie jak Hitler w bunkrze.

MA: Tak, nawet jak zobaczysz jak Hitler przyszedł do władzy…

AJ: Taki sam kryzys ekonomiczny. Martin Armstrong obiecaj nam, że ponownie nas odwiedzisz.

MA: Zgoda…

AJ: Dziękuję bardzo. Armstrongeconomics.com. Zobaczcie jego film pt "Forecaster".


Koniec transkryptu.


Link do całej audycji: LINK


Cykliczne trendy.   |  Nadchodzi bezgotówkowe społeczeństwo.   |  Zakazać gotówki i zmusić wszystkich do posiadania konta bankowego pod rządową kontrolą.  JPMorgan Chase wstrzymuje przechowywanie środków pieniężnych w swoich sejfach.   |  Badanie MasterCard ujawnia szybko rozwijające się bezgotówkowe społeczeństwa.   |  Austria wycofuje gwarancje dla depozytów bankowych.  |  Rząd federalny nakazuje bankom by informowały policje o klientach wypłacających powyżej 5000 dolarów.  Banki w Europie mogą teraz zajmować prywatne konta by pokrywać własne straty.   |  Konfiskata depozytów w Europie coraz bardziej prawdopodobna.   |  Były nazistowski bank rządzi globalną ekonomią.   |  Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.   |  Unia Europejska z rządem Cypru ukradli 10% oszczędności z kont obywateli.   |  Nadchodząca Inflacyjna Depresja. Wywiad z dr Paulem Craigiem Robertsem, ojcem reganomiki.   |  USA: Megabanki próbują zapobiec masowym zamknięciom rachunków aresztując swoich klientów.Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.   |  Globalny Reset.   |  20 oznak kolejnej, wielkiej depresji w Europie.   |  Świat w drodze ku Weimarskiej Republice.   |  Elity rozpoczęły niszczenie ekonomi świata   |  Deutsche Bank zagrożony bankructwem.   |  Obawy o masowe zamknięcia kont. HSBC ogranicza wypłaty gotówkowe.   |  Drakońskie kontrole kapitału na przykładzie Ukrainy.   |  Plan Globalistów: upadek Unii Europejskiej i wdrożenie państwa policyjnego.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo mógł przypadkowo ujawnić przyczynę problemów z amerykańskim łańcuchem dostaw....

To już jest czyste szaleństwo.

Cóż, dziś bez przerwy dzwonił mój telefon. W Waszyngtonie wciąż są ludzie którzy dzwonią, żeby ich sprowadzić na...

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Wyjaśnienie dotyczące złota.

Prawdziwy cyfrowy spisek.

Więcej
Kultura

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Motto: "Nigdy oświata nie może iść przed nauką."  Prof.F.Konieczny   Tylnymi drzwiami, od 100 co najmniej...

Gwardziści szwajcarscy rezygnują z pracy z powodu obowiązku przyjęcia szczepień przeciwko Covid-19.

Trzech gwardzistów szwajcarskich podało się do dymisji, a trzech innych zostało zawieszonych po odmowie zastosowania się do nakazu...

Armia USA przywołuje ofiary z dzieci składane dla szatana, aby promować szczepienia na Covid-19.

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone