Nadchodząca europejska rewolucja.
Martin Armstrong, armstrongeconomics.com
USA
2016-01-13
Ekonomia
Ostrzegałem, że 2017 r. będzie rokiem politycznego piekła. To co starałem się zilustrować to związek między kryzysem zadłużenia publicznego a cyklem rewolucji.


W 1933 roku Roosevelt doszedł do władzy w USA i zwrócił kraj w kierunku socjalizmu. W tym samym roku 1933, doszli do władzy Hitler i Mao. Więc 1934 był rokiem rewolucji. Takie rewolucje nie zawsze przynoszą krew na ulicach. Kolejna rewolta będzie miała miejsce w 2020 roku kiedy to zobaczymy postawienie systemu w którym obecnie żyjemy całkowicie na głowie.

Rewolucje 1848 roku były w istocie ruchami demokratycznymi i powstaniami przeciwko elitom politycznym. W 1848 roku Karol Marks opublikował z Fryderykiem Engelsem "Manifest Komunistyczny", i został w wyniku tego zesłany do Londynu. W Londynie gdzie mieszkał resztę swojego życia napisał pierwszy tom "Das Capital". To bez wątpienia wpłynęło na rewolucje, które otworzyły drzwi do komunizmu/socjalizmu. To zainspirowało również upadek starych struktur feudalnych i stworzyło niezależne państwa narodowe. Rewolucyjna fala zaczęła się we Francji w lutym 1848 roku, kiedy obalono monarchię francuską. Komunizm faktycznie rozpoczął się we Francji jako "gminy", gdzie ludzie mieszkali w jednym wspólnym środowisku bez indywidualnych praw własności. To Francuzi przekonali Marksa, że komunizm będzie lepszy od socjalizmu, który początkowo proponował.

Ta rewolucja 1848 r. rozprzestrzeniła się jak zaraza, podobnie jak amerykańska rewolucja w poprzednim wieku. Zaraza 1848 rozprzestrzeniła się na większość Europy i na część Ameryki Łacińskiej. W sumie wpłynęła na ponad 50 krajów.[...] Ogólnie rewolucja przypisywana jest sześciu czynnikom: (1) powszechnemu niezadowoleniu z przywództwa politycznego, co możemy obecnie obserwować ; (2) domaganiu się większej partycypacji w rządzie i demokracji, obecnie republiki po raz kolejny okradły nas z naszego prawa do głosu; (3) wymaganiu wolności prasy, które przejawia się dziś w internecie; (4) wymaganiu klasy robotniczej, która jest dziś uciskana przez ogromne stawki podatkowe, w połączeniu z podatkiem dochodowym i podatkiem VAT w wysokości 20%+; (5) wzrost nacjonalizmu, który możemy oglądać jak rozkwita dzięki terroryzmowi; i wreszcie, (6) przegrupowaniu sił reakcyjnych opartych na władzy królewskiej, arystokracji, wojsku, kościele i chłopach, co dzieje się ponownie w formie walki klasowej.

Sam fakt, że możemy obserwować regularne cykle w długich okresach czasu pokazuje jedno: nigdy nie należy mylić pojęcia wolnej woli jednostki z działaniami zbiorowymi społeczeństwa. Nigdy nie znajdziesz ludzi będących w 100 procentowym porozumieniu. Tak więc nie jesteś zmuszony jak robot by zgadzać się z większością. To jest twoja indywidualna wolna wola. Nie czytałbyś tych słów gdybyś był wśród bezmyślnej większości.

Społeczeństwo porusza się w kontinuum z poczuciem wiecznego ciągłego ruchu. Stwierdziłem to wcześniej, ale muszę to powtórzyć. Skupianie się na osobowości Hitlera i Napoleona pomija cały punkt. To nie osoba porusza większością ale to większość wytwarza jednostki. Hitler został uwięziony za to, co określał jako "przestępstwa polityczne" po nieudanym puczu w Monachium w listopadzie 1923. Podczas więzienia, Hitler napisał "Mein Kampf". Dyktując książkę Rudolfowi Hessowi Hitler przedstawił swoją ideologię polityczną i plany na przyszłość dla Niemiec. Tom 1 został opublikowany w 1925 roku, a Tom 2 w 1926 roku jednak doszedł on do władzy w 1933 roku, około 8,6 lat po publikacji.

Społeczeństwo tworzy lidera, a nie na odwrót. Jeśli skupimy się na gospodarce, to podgrzewa ona sytuację do zmian politycznych. Która z osób obejmie władzę nie jest istotą. Społeczeństwo zawsze kogoś wybierze. Pojedyncza osoba nie może przymusić społeczeństwa do swoich pomysłów bez względu na to jak głośno krzyczy. Dlatego też historia społeczna podąża za fizyką jak wszystko inne. Ciało w ruchu pozostaje w ruchu dopóki nie napotka na pewien opór aby go spowolnić. Niegospodarność rządu wzrasta zmniejszając wzrost gospodarczy do punktu, w którym mamy bunty podatkowe, które często prowadzą do rewolucji.


Historia jest w rzeczywistości, modelowana przez deterministyczny, nieliniowy system, który odzwierciedla dynamiczne chaotyczne zachowanie (Cykle Panik). Mapowanie małych zmian w takim systemie ekspandujących na wszystko jest fascynujące, bo takie zmiany nie są postrzegane przez aktora jako wpływające na znacznie bardziej dynamiczny system. FATCA, na przykład, jest bezpośrednim odwróceniem globalnej ekspansji gospodarczej zmuszając Amerykanów do powrotu do krajowego środowiska gospodarczego, który pogarsza zewnętrzną do USA deflację wymuszając wzrost ceny dolara. Odpływ kapitału z USA przebudował światową gospodarkę, natomiast teraz, jeden zestaw podatkowego prawa rozpoczął ruch wsteczny w konsekwencji niszcząc gospodarkę światową. Dlatego też, w sensie matematycznym, najmniejsze odchylenie do globalnego systemu gospodarczego w końcu stworzy silnie rozbieżne wyniki. Ten akt prawny został zainspirowany tym, że rząd nie jest w stanie zarządzać sobą nie mniej niż gospodarką, której nawet nie rozumie.Tym samym pojedynczy człowiek nie może tego zmienić. Próbowałem pójść tą drogą i szybko uświadomiłem sobie, że najlepsze pomysły wciąż są ignorowane ze względu na prywatny interes tych, którzy rządzą. W związku z tym to nie pojedyncza osoba ale społeczeństwo musi dotrzeć do punktu, w którym chce znaleźć odpowiedź i przyjąć nową ideę.

Rzym upadł w 3 wieku; stało się to wtedy gdy naprawdę wzrosły prześladowania Chrześcijan. Niektórzy twierdzili, że bogowie byli źli bo było zbyt wielu chrześcijan, i to dlatego nie odpowiadali na modlitwy Rzymian. Ostatecznie, coraz więcej osób obrało przeciwne zdanie, że ich modlitwy nie zostały wysłuchane, ponieważ modlili się do fałszywych bogów. Chrześcijaństwo wystartowało a Konstantyn splądrował pogańskie świątynie, ogłaszając chrześcijaństwo jako nową religię by mógł skonfiskować to bogactwo i ponownie uruchomić imperium przenosząc stolicę do nowego miasta - Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł).

Historia się powtarza ponieważ ludzkość nigdy się nie zmienia. To co ją napędza to większość kołysząca się tam i z powrotem tak jak zwycięstwa polityczne republikanów i demokratów. Historia nie jest tworzona przez idee osób; Osoby są wytwarzane w odpowiedzi na zmiany w przepływie historii, która zachowuje się w sposób ciągły, odpowiadając w ten sam sposób na siły niezależnie od obserwowanych czasów. Kiedy pominiemy głęboką analizę takich ludzi jak Hitler i spojrzymy z dystansu na całą społeczność, nagle historia nabiera kształtu zgodnego, jak wszystko inne z prawami fizyki. Więc będziemy świadkami europejskiej rewolucji. Jest to nieuniknione.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Cykliczne trendy.   |  Nadchodzący krach państwowych obligacji i wycofanie fizycznej gotówki. Wywiad z Martinem Armstrongiem.  |  Nadchodząca Inflacyjna Depresja. Wywiad z dr Paulem Craigiem Robertsem, ojcem reganomiki.  |    Badacz trendów cyklicznych: rząd szykuje się na jakieś katastroficzne zdarzenie.  |  Marc Faber: Przygotujcie się na krach!  |  Jim Rogers: Nie ma obecnie szans aby zatrzymać globalny krach.  |  Od krachu do chaosu. Czy jesteś gotowy?  |  Nadchodzący kryzys derywatów i upadek całego światowego systemu finansowego.  |  Finansowe instrumenty masowego rażenia.   |  QE3: Helikopter Ben Bernanke wdraża politykę zniszczenia dolara.   |  Daniel Estulin, Bilderberg 2012 i nowy porządek świata.  |  L. Williams. Wojna i upadek dolara.   |  Początek końca dolara. Wywiad z L. Wiliamsem.  |  Były analityk Goldman Sachs: "wielka wojna" nadchodzi pod koniec 2012.   |  Evelyn Robert Adrian de Rothschild chce globalnej waluty.  |  Co zastąpi dolara?   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Czy zakłócenia łańcucha dostaw w USA są celowe?

Zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo mógł przypadkowo ujawnić przyczynę problemów z amerykańskim łańcuchem dostaw....

To już jest czyste szaleństwo.

Cóż, dziś bez przerwy dzwonił mój telefon. W Waszyngtonie wciąż są ludzie którzy dzwonią, żeby ich sprowadzić na...

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Wyjaśnienie dotyczące złota.

Prawdziwy cyfrowy spisek.

Więcej
Kultura

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Motto: "Nigdy oświata nie może iść przed nauką."  Prof.F.Konieczny   Tylnymi drzwiami, od 100 co najmniej...

Gwardziści szwajcarscy rezygnują z pracy z powodu obowiązku przyjęcia szczepień przeciwko Covid-19.

Trzech gwardzistów szwajcarskich podało się do dymisji, a trzech innych zostało zawieszonych po odmowie zastosowania się do nakazu...

Armia USA przywołuje ofiary z dzieci składane dla szatana, aby promować szczepienia na Covid-19.

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone