Greenspan: Wenezuela jest obecnie w stanie wojennym a "Ameryka jest następna."
SHTFplan.com
USA
2016-06-05
Ekonomia
Potencjał prawdziwie wyniszczającej zapaści gospodarczej jest realny od jakiegoś czasu, i zapaść ta zbliża się do Ameryki. Choć większość Amerykanów jest przyzwyczajona do pełnych półek z żywnością i towarami oraz wystarczająco dużej ilości pieniędzy by przeżyć, to właśnie to poczucie bezpieczeństwa jest zupełnie fałszywe. Realna gospodarka upada a eksperci od jakiegoś czasu ostrzegają przed skrajnymi problemami w systemie.

Rynek pracy jest w stagnacji, a osobiste i instytucjonalne zadłużenie balansuje na krawędzi. Polityka banku centralnego FED pogłębiła różnice między sztucznie wzmocnionymi interesami korporacyjnymi... i całą resztą, która została napiętnowana przez nisko oprocentowane środki finansowe płynące przy zerowym oprocentowaniu na szczyt piramidy.

Podczas gdy Stany Zjednoczone wydają się być daleko od implodującej Wenezueli, to pozór ten może być mylący. Nawet były prezes Rezerwy Federalnej Alan Greenspan to przyznał.

Jak stwierdził anarcho-kapitalista Jeff Berwick: ”Wydaje się, że nie mija dzień bez ostrzeżeń płynących od znanych nazwisk, ostrzegających przed zbliżającym się krachem. W wywiadzie udzielonym w czwartek [Alan Greenspan] powiedział Fox News, że Wenezuela jest obecnie w stanie wojennym, i że "Ameryka jest następna." Powiedział, że to co się dzieje w Wenezueli nieuchronnie odbędzie się w USA.”

Zgadzam się z tym. W rzeczywistości, powiedział dokładnie to co nakreśliliśmy w zeszłotygodniowym artykule “Venezuela Descends Into Chaos… Europe and US Next.”

Jednak mimo, iż zgadzamy się co do tego, że kryzys zbliża się do USA, to na tym kończy się nasza zgodność z Greenspanem. Uważamy, że kryzys zbliża się do USA ponieważ warunki w kraju nie są daleko odmienne od tych w Wenezueli - a globaliści planują zamienić cały świat w Wenezuelę.Z drugiej strony Greenspan wyjaśnił, że powodem dla którego Stany Zjednoczone mogłyby skończyć jak Wenezuela jest "globalny problem niedoboru wzrostu wydajności." Ostrzeżenie to nie obejmuje oczywiście spadku cen ropy naftowej, które osłabiają socjalistyczne gospodarki, czy też nadmiernej władzy w rękach scentralizowanych rządów i banków centralnych tworzących nieuchronnie niestabilną sytuację.

Kiedy sytuacja dojdzie do krytycznego punktu to wszystkie dolary i wszystkie papierowe pieniądze świata nie będą w stanie utrzymać wszystkiego razem. Sprawy zabrnęły tak daleko, że nawet kultowe twarze Rezerwy Federalnej wskazują na problem, przenosząc zawczasu winę za to co ma nadejść na mieszkańców świata.Jak wyjaśnia Berwick: “W Wenezueli nie mamy wzrostu. W rzeczywistości kraj imploduje w tempie jakiego wcześniej nie widziałem. Jednak nie to jest przyczyną problemów. Powodem dla którego gospodarka Wenezueli nie rozwija się jest rząd i bank centralny! [...] Z czasem główną przyczyną ruiny jest zawsze obniżanie wartości pieniądza przez bank - a nie jakiś tajemniczy brakujący "wzrost". A władze na ogół pogarszają sytuację poprzez regulacje, podatki i dług. [...] W 2016 roku sytuacja się nie poprawi, będzie tylko gorzej. To co dziś obserwujemy w Wenezueli, będzie krachem w zwolnionym tempie odbywającym się na całym świecie. Dotknie on cały świat i nie ominie Stanów Zjednoczonych czy uzależnionej od państwa populacji niewolników. To co się tam dzieje dotknie każdą część światowej gospodarki... bądź gotowy."


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Greenspan: "giełda jest w świetnej formie", ale gospodarka wygląda jak w "późnych stadiach wielkiej depresji".  |  Greenspan oskarża starych ludzi o zniszczoną przez bankierów gospodarkę.  | G7 ignoruje ostrzeżenia o zapaści gospodarczej.   |  Kolejny bank ogłasza bankructwo.  |  Greenspan: "giełda jest w świetnej formie", ale gospodarka wygląda jak w "późnych stadiach wielkiej depresji".  Szaleństwa Europejskiego Banku Centralnego.  |   Nadchodząca Inflacyjna Depresja. Wywiad z dr Paulem Craigiem Robertsem, ojcem reganomiki.  |  Alan Greenspan: QE nie pomogło gospodarce, efekty tego będą bolesne, "Kupujcie złoto".   |  W co inwestować w czasach niepewności.   |  Szef Gallupa: Ilość pełnoetatowej pracy jest najniższa w historii.  |  Bazylea III: Jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych pomoże zniszczyć globalną gospodarkę.   |  Finansowa droga donikąd.   |  Polityka FED oraz jej wpływ na rynki finansowe.   |  Bańka na obligacjach.   |  Rekord: 89.304.000 Amerykanów "nie znajduje się w sile roboczej".   |  Ponad 100 milionów Amerykanów korzysta z rządowej opieki społecznej.   |  Nadzieje na jakikolwiek powrót do koniunktury są bezpodstawne.   |  Rekordowa partycypacja w programie talonów na jedzenie w USA.  Offshoring i upadek świata zachodniego.   |  Nieuniknione bankructwo strefy Euro.   |  Nadchodzi katastrofa! Czy jesteś przygotowany?   |  25 statystyk związanych z bezrobociem w stanach...   |  25 tragicznych statystyk dotyczących gospodarki USA.  |  Ponad 100 milionów Amerykanów korzysta z rządowej opieki społecznej.  |  Film: Władcy Pieniędzy. The money masters.  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Model zaufania gospodarczego i europejska gospodarka.

Model zaufania gospodarczego i europejska gospodarka.

W czwartym kwartale 2019 r. gospodarki Francji i Włoch skurczyły się. W Europie panuje stagnacja. Negatywne sygnały nadchodzą również...

Banki centralne na całym świecie kupują ogromne ilości złota pozbywając się amerykańskiego dolara.

Jak estymuje Goldman Sachs w przyszłym roku ceny złota wzrosną do 1600 USD za uncję. Stwierdza też, że banki centralne konsumują...

EBC wciąż w potrzasku bez wyjścia.

UBS ostrzega, że ultra-bogaci przygotowują się na krach.

Bank Centralny wydał oszałamiające ostrzeżenie: „Jeśli cały system się zawali, to aby zacząć od nowa potrzebne będzie złoto”.

Więcej
Polityka

Naukowcy z USA i wirusy z Kanady w Wuhan.

Naukowcy z USA i wirusy z Kanady w Wuhan.

Wszyscy możemy zapomnieć o „zupie nietoperzowej”, która podobnież była powodem wybuchu epidemii w mieście Wuhan. Prawdziwym...

Wirolog, który odwiedził Wuhan mówi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Czołowy wirusolog, który był zaangażowany w program zwalczania SARS, powiedział, że odwiedził Wuhan w Chinach i uważa, że...

Trzy miesiące po tym jak Bill Gates tworzył symulację pandemii koronawirusa, obecnie ten patogen rozprzestrzenia się na cały świat.

Ghislaine Maxwell, sutenerka Jeffreya Epsteina jest ukrywana przed FBI w Izraelu.

Opublikowano zdjęcia Clintona na pokładzie samolotu Epsteina.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone