Europejskie finanse ratowane dźwignią finansową.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-10-29
Ekonomia
Musimy przyjrzeć się problemowi europejskiemu, ponieważ wkrótce będzie miał swój debiut w USA. Kompleksowa polityczna reakcja na kryzys mimo tego co nam wszystkim powiedziano, naprawdę nie istnieje. Zrozumieliśmy to dobrze w zeszły piątek obserwując wszystkie kłamstwa ostatnich dwóch tygodni przedstawiane przez różne rządy państw europejskich, biurokratów, jak również pana Sarkozyego i panią Merkel. To jest po prostu bardziej gra na zwłokę, niż próba znalezienia finansowego rozwiązania problemów Europy. W ramach tego teatru i obiecujących słów, amerykańskie i europejskie rynki giełdowe odnotowały duże zyski, oczywiście, z pomocą "Prezydenckiej Grupy Roboczej ds. Rynków Finansowych". Jednocześnie, jak zwykle złoto, srebro i rynki towarów zostały brutalnie zaatakowane. W ten sposób rynki i gospodarka są manipulowane, będąc pod kontrolą naszego korporacyjno-faszystowskiego rządu.

Podążając za polityką Rezerwy Federalnej dwa tygodnie temu zarówno Bank Anglii jak i Europejski Bank Centralny dodały więcej drewna do ognia poprzez zwiększenie emisji pieniądza i kredytu. Jak już wcześniej stwierdziliśmy, system nie może funkcjonować bez wiecznego quantitative easing lub programów pomocowych. Dzieje się tak dlatego, że nie podjęto próby rozwiązania problemów gospodarczych i bezrobocia. W USA, Wielkiej Brytanii i Europie tylko sektor finansowy i rządy zostały dokapitalizowane i ten proces jest nadal w toku. Jest to rozwiązanie zaoferowane przez Fed i wszyscy inni działają pod jego dyktando. Decydenci polityczni mogą być zajęci wieloma konferencjami, ale to niewiele znaczy. Niemcy są kluczem, do całej sytuacji, a naród niemiecki ma już tego dosyć. Byli zmuszeni przez 66 lat do czynienia tego, co im każą. Ta epoka hegemonii aliantów odchodzi w zapomnienie. Będąc w takich nastrojach powinni usunąć obce wojska ze swojego kraju.

Nigel Farage podsumowuje czym jest naprawdę plan ratunkowy dla Europy:


Banki centralne są zgodne co do tego żeby utrzymać system, ponieważ jeśli elity utracą kontrolę nad systemem finansowym to stracą swoją władzę i bogactwo. To po części jest powodem dla którego nie poczyniono żadnych starań, aby przywrócić gospodarkę do normalnego działania. Te nadzwyczajne środki na razie pozwoliły na utrzymane USA, Wielkiej Brytanii i europejskich gospodarek przed upadkiem, ale tej gry nie można przeciągać w nieskończoność. Jednym z czynników, nieporuszanych publicznie i  zepchniętych na bok jest problem inflacji będącej efektem  niepohamowanych monetarnych ekscesów. W USA widzimy 11,6% inflację, w Anglii 12,5% i 7% w Europie. To czego profesjonaliści nadal nie chcą uznać to fakt, że gospodarki i struktury finansowe są na straconej pozycji.

Brytania, rzekomo cierpi z powodu Europejskiego zastoju w transferach finansowych. Nie wydaje nam się, że to na razie ma miejsce, ale mogą mieć ten problem w przyszłości. Brytania stworzyła swój własny zestaw problemów z którymi będzie się borykać.

Słyszeliśmy, że banki Nowego Jorku trzymają w rękach greckie swapy ryzyka kredytowego CDS warte 150 miliardów dolarów. Z tej sumy 39 miliardów dolarów należy do JPMorgan. To jest główny powód, dla którego Skarb USA i Fed chcą aby spłacono Grecję i rekapitalizowano wszystkie europejskie banki wraz z nieograniczoną emisją pieniądza i kredytu.

Bob Chapman w Alex Jones Show:


Mówi się, że relacja długu do PKB wynosząca 120% lub więcej jest nieodwracalna. To jest poziom z jakimi borykają się Włochy, a ponadto mają one w najbliższej przyszłości dużą spłatę obligacji. Jeśli Niemcy właśnie mieli nieudaną aukcję obligacji, to czy naprawdę Włochy wierzą, że im się powiedzie? Dlatego właśnie Europejski Bank Centralny kupuje włoskie obligacje, próbując obniżyć stopy procentowe, które rosły. Ten rodzaj problemów dotyczy wielu europejskich krajów takich jak Hiszpania. Rządy zaczęły dzielenie podmiotów finansowych na dwa. Dobry bank z dochodowymi aktywami i zły bank z całym zestawem problematycznych aktywów, który jest gwarantowany przez rząd, tak że obywatele będą płacić za złe aktywa utworzone przez banki. Banki pozbywają się problemów. Są to te same banki, które spowodowały te wszystkie problemy w pierwszej kolejności.

EFSF może stać się operacją ubezpieczającą obligacje opierając się na innych ubezpieczeniach, które pozwolą na użycie dźwigni finansowej. Tak więc, zamiast 500 miliardów dolarów dostępnych dla planów ratunkowych, po zastosowaniu dźwigni finansowej możemy otrzymać sumy rzędu 2 do 3 bilionów dolarów. To jest punktem spornym pomiędzy Francją a Niemcami. Niemcy nie chcą tego robić. Te kredyty będą podobne do euroobligacji.


The International Forecaster


(Przypis prisonplanet.pl
Po podpisaniu planu ratunkowego Bloomberg napisał o Opcjach dźwigni finansowej:
“W planach, które mają być skonkretyzowane w listopadzie, fundusz będzie wykorzystany aby zapewnić sprzedaż obligacji i utworzy specjalny mechanizm inwestycji, który będzie zabiegał o pieniądze publiczne, prywatnych instytucji finansowych i inwestorów.

Premier Kanady Stephen Harper, przemawiając na konferencji w Perth, Australia, nazwał porozumienie "podstawą do ostrożnego optymizmu", i wezwał przywódców europejskich, by wypracowali szczegóły planu i jego realizacji.

Europa rozgląda się za międzynarodowymi pieniędzmi aby wesprzeć plan ratunkowy. Sarkozy z Francji, będzie rozmawiał z chińskim przywódcą Hu Jintao celem pozyskania funduszy z największych na świecie rezerw walutowych.

Podczas gdy wypracowanie mechanizmów jest w toku, prezydent Unii Europejskiej Herman Van Rompuy powiedział, że efekt dźwigni pozwoli na pomnożenie siły funduszu przez współczynnik 4 do 5 razy. Porównał to do normalnej działalności bankowej, która nie musi pociągać za sobą nadmiernego ryzyka ".)Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

To już jest czyste szaleństwo.

To już jest czyste szaleństwo.

Cóż, dziś bez przerwy dzwonił mój telefon. W Waszyngtonie wciąż są ludzie którzy dzwonią, żeby ich sprowadzić na...

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Zamknięcie w 1914 roku nie było jedynym momentem, kiedy zamknęli rynki. Nawet londyński rynek został zamknięty podczas wojny: 17...

Wyjaśnienie dotyczące złota.

Prawdziwy cyfrowy spisek.

Bazylea III i nowa rola złota.

Więcej
Kultura

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Likwidacja inteligencji, czyli dawny plan niemiecki?

Motto: "Nigdy oświata nie może iść przed nauką."  Prof.F.Konieczny   Tylnymi drzwiami, od 100 co najmniej...

Gwardziści szwajcarscy rezygnują z pracy z powodu obowiązku przyjęcia szczepień przeciwko Covid-19.

Trzech gwardzistów szwajcarskich podało się do dymisji, a trzech innych zostało zawieszonych po odmowie zastosowania się do nakazu...

Armia USA przywołuje ofiary z dzieci składane dla szatana, aby promować szczepienia na Covid-19.

Papież Franciszek kończy podporządkowanie Watykanu satanizmowi nakazując szczepienia mRNA.

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone