George Soros- od konfiskowania mienia żydów do miliardera bankrutującego kraje.
PrisonPlanet.pl
Polska
2016-11-18
Polityka
Po latach odkopano zapomniany wywiad z miliarderem Georgem Sorosem w którym opowiada jak bez skrupułów konfiskował majątki żydowskie w 1944 roku w Budapeszcie, jak omija regulacje lobbując jednocześnie za nimi i jak bezwzględnie bankrutuje całe kraje. Jest to istotny obraz przedstawiający typowy kliniczny przypadek psychopaty, który ociera się o schizofrenię by usprawiedliwić swoje bezwzględne działania.

W ostatnich latach Soros był odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie, potężną migrację do Europy, cenzurowanie internetu, sponsorowanie ruchów komunistycznych i ciągłych zamieszek na tle rasowym w Stanach Zjednoczonych  oraz manipulacje wyborami w USA. Coraz wyraźniej również widać, iż jego globalne działania destabilizują każdy w miarę niezależny rząd narodowy na świecie, kosztem rozwoju globalizacji i globalnego "otwartego" społeczeństwa.TRANSKRYPT:
Wstęp:  Ze wszystkich tytanów i filantropów finansowych XX wieku, żaden nie jest bardziej złożony czy tajemniczy niż George Soros. Podobnie jak Carnegie, J.P. Morgan, Rockefeller, zgromadził miliardy przez bezwzględne biznesowe decyzje by następnie rozdać część swojej fortuny promując swoją prywatną filozofię. Może on zmieniać ruchy na rynkach finansowych jedynie wyrażając opinie, destabilizować rządy kupując lub sprzedając ich walutę. Również w ostatnim roku przeznaczył więcej pomocy dla ludzi w Rosji niż rząd Stanów Zjednoczonych. Ale teraz George Soros martwi się. Wydaje mu się, że globalna ekonomia się rozpada i że świat powinien być chroniony przed takimi ludźmi jak George Soros.

George Soros: Możemy teraz myśleć, że wszystko jest w porządku. Faktem jest to, że system jest zrujnowany i wymaga naprawy.
Prowadzący: To o co prosisz to jakąś formę regulacji, które pozwolą na ochronę świata przed tobą.
GS: No cóż ja jestem graczem i uważam, że wszyscy gracze powinni być regulowani. Muszą istnieć zasady gry.

VO: Obecnie jego fundusz hedgingowy Quantum Group zarządza na całym świecie 14 miliardami dolarów bogatych inwestorów każdego dnia, szukając profitów i nie odpowiadając przed nikim. Soros potężnie obstawiał całe kraje i ekonomie. W zeszłym roku gdy byliśmy świadkami pęknięć w hossie azjatyckiej zaczął on sprzedawać walutę Tajlandii. Traderzy w Hong Kongu podążyli za nim wywołując kryzys finansowy kierując większość Azji w kierunku depresji.

Pro: W ostatnich latach byłeś obwiniany za finansową zapaść Tajlandii, Malezji, Indonezji, Japonii i Rosji.

GS: Wszystkie powyżej? (śmiech)

Pro: Czy jesteś tak wpływowy?

GS: Nie, myślę, że istnieje duże nieporozumienie.

Pro: Premier Malezji powiedział, że region przez 40 lat próbował zbudować swoją ekonomię i nagle pojawił się taki kretyn jak Soros z dużymi pieniędzmi i to zakończył. On nazwał ciebie kryminalistą.

GS: Dla niego jest łatwym obwiniać zewnętrzne siły, niż przyznać, że oni źle zarządzali swoją ekonomią i walutą. Francuski minister finansów mówił o wieszaniu spekulatorów na latarniach.

VO: Soros twierdzi, że waluty azjatyckie i tak by upadły nawet gdyby on nie był na rynku. Były one przewartościowane. Mówi, że ludzie za nim podążają bo odniósł takie sukcesy.

GS: Można mnie obwinić za wszystko. Ja jestem tu przede wszystkim by zarabiać pieniądze. Nie mogę patrzeć i nie patrzę na konsekwencje społeczne tego co robię.

Jim Grant: Ten człowiek jest łupieżcą pierwszej klasy.

VO: Jim Grant jest wydawcą Grants Interest Rate Observer, i jednym z najbardziej poważanych analityków. Nigdy nie znużył się obserwowaniem działań Sorosa, po części ze względu na jego duże zakłady na giełdzie.

JG: Ludzie z którymi pracował zawsze dziwi się jego tupetem i wspieraniem swoich decyzji ogromnymi sumami pieniędzy, które wysysają krew z normalnych ludzi. 

VO: Jak inwestowanie 2 miliardów dolarów w Rosji. Gdy w sierpniu rosyjski rynek zaczął załamywać się Soros był pojedynczym największym inwestorem. Zadzwonił do Skarbu Państwa USA i poprosił Wujka Sama o 7 miliardów dolarów aby podtrzymać rubla. Gdy amerykańscy urzędnicy nie interweniowali, Soros napisał do gazety Financial Times of London mówiąc, że rosyjska waluta powinna być zdewaluowana o 25%. Kilka słów Sorosa spowodowało wyprzedaż, która doprowadziła do krachu.

Pro: Jak to jest wydać taki komunikat, który miał takie poważne konsekwencje? Mi to wygląda na to, że w wielu sytuacjach możesz obstawiać pozycje przeciwko walutom i cały kraj się rozpada.

GS: Jest to wielka odpowiedzialność. I jest to również doświadczenie pokory, ponieważ w zasadzie chcę zrobić dobrze, i czasami to co robię ma niezamierzone negatywne konsekwencje, tak jak to miało miejsce w Rosji.

Pro: W środku G. Sorosa mamy ukrytą sprzeczność.

GS: Jaką?

Pro: Z jednej strony jesteś kapitalistą, który nie dba o społeczne konsekwencje swoich czynów, a z drugiej strony jesteś filantropem, który dba tylko o społeczne konsekwencje. Jak łączysz te sprzeczności?

GS: Trzeba zrozumieć, że jako konkurent muszę konkurować by istnieć, a jako człowiek przejmuję się sprawami społeczeństwa w którym żyję.

Pro: Z jakim G. Sorosem teraz rozmawiam - z niemoralnym G. S. czy moralnym G.S?

GS: To jest jedna osoba. To jedna osoba, która w tym samym czasie zaangażowana jest w niemoralne działania a przez resztę czasu stara się być moralną.

VO: Aby zrozumieć złożoność i sprzeczności jego osobowości trzeba wrócić do samego początku. Do Budapesztu, gdzie G. Soros urodził się 68 lat temu w bogatej, dobrze wyedukowanej, żydowskiej rodzinie.

Pro. Kiedy Naziści okupowali Budapeszt w 1944 r. ojciec G. Sorosa był wziętym adwokatem, który żył na wyspie na Dunaju. Ale wiedząc, że nadchodzą problemy dla żydów postanowił rozdzielić swoją rodzinę. Kupił im podrobione dokumenty i przekupił urzędnika rządowego by wziął 14 letniego G. Sorosa do siebie i przysiągł, że to jest jego chrześniak. Ale przetrwanie miało wysoką cenę. Podczas gdy setki tysięcy węgierskich żydów było wysyłanych do obozów, G. Soros pomagał swojemu podstawionemu ojcu w akcjach konfiskaty żydowskiego mienia.  

VO: To są zdjęcia z 1944 r. z tego co się stało z przyjaciółmi i sąsiadami G. Sorosa.
 
Pro: Jesteś Węgierskim żydem, który uciekł przed holokaustem udając chrześcijanina i widziałeś wielu wysłanych do obozów śmierci?

GS: Tak, miałem 14 lat. I muszę powiedzieć, że to było miejsce gdzie uformował się mój charakter.

Pro: W jakim sensie?

GS: Że trzeba myśleć z wyprzedzeniem, zrozumieć i antycypować wydarzenia. Kiedy się jest w zagrożeniu, to było wielkie zagrożenie zła, to było bardzo personalne przeżycie zła.

Pro: Jak rozumiem chodziłeś ze swoim opiekunem, który przysiągł, że byłeś jego adoptowanym chrześniakiem?

GS: Tak.

Pro: I pomagałeś mu w konfiskowaniu mienia żydów?

GS: Zgadza się.

Pro: To brzmi jak doświadczenie, które wielu by wysłało do psychologa na lata. Czy to było trudne?

GS: Kompletnie nie. Kompletnie nie. Może jako dziecko nie widzisz związku. Ale nie było problemu.

Pro: Nie miałeś poczucia winy?

GS: Nie

Pro: Dla przykładu, że jesteś żydem i widzisz, że ci ludzie wyjeżdżają i mogłeś też tam być.

GS: Cóż mogłem być po drugiej stronie, mogłem być zabrany, ale nie miałem poczucia, że tam powinienem być. To było, prawdę mówiąc, to zabawne, jak na rynku finansowym, że jak mnie by tam nie było, oczywiście ja tego nie robiłem, ale ktoś inny i tak by to zrobił. Czy tam byłem czy nie - a byłem tylko obserwatorem - to i tak zabrano by własność. Ja nie miałem żadnej roli w zabieraniu własności. Więc nie mam poczucia winy.

Pro: Czy jesteś osobą religijną?

GS: Nie.

Pro: Wierzysz w Boga?

GS: NIe.

VO: Soros powiedział nam, że Bóg został stworzony przez człowieka a nie odwrotnie i przez to może on rozwiązać problemy niedoskonałego świata.

[…]

Pro: Dlaczego Amerykanie nie mogą inwestować w funduszu Quantum? To jest zagraniczny fundusz. Dlaczego?
 
GS: Ponieważ nie jest zarejestrowany w Securities and Exchange Commission.

Pro: Czyli nie jesteście licencjonowani by robić interesy w USA?

GS: Tak. Ponieważ nie jesteśmy zarejestrowany w Securities and Exchange Commission. Uważamy, że jest nam wygodniej by operować bez niej.

Pro: Czyli by w jakiś sposób uciec przed regulacjami?

GS: Zgadza się.

Pro: Ale mówił Pan o potrzebie regulacji?

GS: Tak, jakiekolwiek regulacje będą wprowadzone my będziemy się do tego wszystkiego stosować (śmiech).

[...]

Pro: Jeden z twoich menadżerów powiedział, że George naprawdę myśli, że jest bogiem.

GS: Jeśli myślisz, że jesteś bogiem i idziesz na rynki kapitałowe to musisz zostać bankrutem. Więc fakt, że nie jestem bankrutem pokazuje, że nie wierzę, iż jestem bogiem.

KONIEC TRANSKRYPTUPrzed wyborami wzrasta obawa o urządzenia do głosowania Sorosa.   |  George Soros każe zaakceptować stały napływ 300 tyś. emigrantów rocznie by ratować EU.   |  Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie.  |  Sponsorowany przez Sorosa “libijski scenariusz" rozwija się na Ukrainie.  |  Człowiek Sorosa wzywa Google by nadzorowało "Teorie spiskowe", podważanie globalnego ocieplenia i sceptycyzm dotyczący szczepień.  |  George Soros przygotowuje się na załamanie gospodarcze.  |  Soros grozi Iranowi "najkrwawszą z rewolucji".  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
misio   dodano: 2016-11-18 16:34:24
Co za menda. Ale wątpię żeby to robił bez zgody wywiadów zachodnich. Nawet obecne protesty w USA. Musi mieć plecy bo inaczej miał by wypadek i tyle.

Więcej
Polityka

Wielkie korporacje już planują zastąpić „zaszczepionych” pracowników, którzy umrą w ciągu kilku lat.

Wielkie korporacje już planują zastąpić „zaszczepionych” pracowników, którzy umrą w ciągu kilku lat.

Kobieta która pracuje w przemyśle naftowym i gazowym, opracowując plany sukcesji dla dużych korporacji, ostrzegła, że...

Media opublikowały e-maile dr Fauciego.

Główny amerykański urzędnik zajmujący się walką z epidemią koronawirusa z Wuhan, dr Antony Fauci promowany był na całym...

Zachód uruchomił wojska i machinę propagandową zmierzającą do otwartego konfliktu z Chinami.

Tłumy protestujących przeciwko restrykcyjnej polityce epidemicznej przetoczyły się przez ulice Londynu.

Druga faza pandemii.

Więcej
Globalne trendy

Przemysł psycho-medyczny. Nowa długa fala w globalnej ekonomii.

Przemysł psycho-medyczny. Nowa długa fala w globalnej ekonomii.

W obecnym czasie człowiek jako jednostka i jako członek różnego rodzaju grup został osaczony przez kilka kluczowych elementów...

Systemy holograficzne do 2025.

Od trzech dekad w kręgach naukowych rozwija się na małą skalę różnego rodzaju poważne zastosowania dla systemów...

060606 - Microsoft i kryptowalutowy system kontroli populacji.

Terahercowe 6G do roku 2030.

Scenariusz rozwoju rynku pracy do roku 2050.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone