Światowa gospodarka pogrążona w depresji zostanie z nami na długi czas.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2012-02-19
Ekonomia
W drodze rozporządzenia wydanego przez prywatną Rezerwę Federalną, zerowe stopy procentowe będą kontynuowane. Nikt oczywiście nie będzie mógł pożyczać po tych stawkach, jedynie banki członkowskie. W najnowszym swapie walutowym (który był pożyczką) FEDu dla EBC (Europejski Bank Centralny), jak zauważyliśmy w poprzednich wydaniach, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Europa została zmuszona do przyłączenia się do anglo-amerykańskiego systemu; systemu zerowych stóp procentowych oraz ciągłego tworzenia pieniądza i kredytu. Ze względu na zdolność FEDu do tworzenia niekończących się ilości pieniędzy i kredytu w końcu przejął on kontrolę nad EBC i europejską polityką pieniężną.

To pokazuje nam, że zerowe stopy procentowe i polityka niekończącej się kreacji pieniądza, w mniejszym lub większym stopniu, jest drogą którą pójdą wszyscy uczestniczący w systemie. Oznacza to, że nie będzie żadnych oszczędności, oznacza kontynuację spekulacji i kupowanie złota i srebra oraz powiązanych z nimi aktywów.

W odniesieniu do historii monetarnej, obecne działania musimy zaklasyfikować jako politykę neandertalczyków. Recesja/depresja, którą FED starał się zneutralizować poprzez zerowe stopy procentowe i programy QE nie przynoszą pożądanych skutków i ich nie przyniosą. Co gorsza FED wie, że ta polityka nie będzie działać. Greenspan i Bernanke zdają sobie sprawę, że 21 lat identycznej polityki w Japonii nie przyniosło żadnych rezultatów. Niewiele nauczyli się z historii. Przykładem tego, że zerowe stopy procentowe nie działają i czynią waluty bezwartościowymi jest rynek mieszkaniowy. Oni nie mogą nawet sprzedać inwentarza nieruchomości oferując pożyczki oprocentowane na 3,8%. To mówi nam, że niższe stopy procentowe nie są odpowiedzią. Oczywiście więcej miejsc pracy są odpowiedzią, tylko gdzie one są? Są w jakimś innym kraju w ramach wolnego handlu, globalizacji, offshoringu i outsourcingu. Jest o wiele ważniejsze, aby ponadnarodowe korporacje mogły realizować mega zyski.

Zerowe stopy procentowe i programy QE realizują wiele celów. Powodują, że banki nie pożyczają i trzymają gotówkę jak również nie zmusza to ich by szybko pozbyć się inwentarza nieruchomości. Oni wiedzą, że zerowe stopy procentowe i QE będą trwały w nieskończoność. Taki klimat prowadzi do podejmowania przez banki spekulacji. [...] Zdolność elit do kontynuowania gry zanim pojawi się przed nami hiperinflacja jest bardzo dobra. Możemy to zobaczyć na przykładzie 1 biliona dolarów pożyczki FEDu dla EBC. Oni mogą stworzyć ile tylko chcą takich kredytów zanim system nie zasygnalizuje końca. Kto wie jak długo taki stan rzeczy się utrzyma? Wiemy tylko, że w tym procesie złoto i srebro będą wzrastały.FOMC, Federalny Komitet Otwartego Rynku, który wydaje rozkazy Benowi Bernanke, powiedział, że jego celem jest dewaluacja dolara o 1/3 w ciągu najbliższych 20 lat. Jak widać, będziemy widzieć lata dewaluacji pod zerowymi stawkami procentowymi oraz QE. Znowu jedyną alternatywą, aby uratować wartość swoich aktywów jest posiadanie złota i srebra. To będzie skutek obecnej polityki kreacji pieniądza. FOMC przyznał również, że w tym okresie będziemy mieli tylko 2% inflację. Oczywiście, każdej rozsądnej osobie trudno jest w to uwierzyć. Wystarczy jedynie zastanowić się nad tym jak to będzie naprawdę wyglądać. Jeśli chcesz spojrzeć w przyszłość, ale w dużym przyspieszeniu, to wyobraź sobie 98% stratę w wartości dolara od 8/15/71 i przełóż to na 3 do 5 lat. Wszystkie inwestycje oparte na stałych dochodach stracą siłę nabywczą. Ci którzy inwestują w regularne akcje będą musieli mieć szczęście aby wyjść z rynku w jego szczytowej pozycji i przenieść aktywa na złoto i srebro. Inteligentny inwestor od dawna musiał być bardzo dynamiczny.

Bob Chapman w Alex Jones Show:


Obecnie już widać, że posiadacze dolara amerykańskiego będą tymi, którzy zostali wybrani, na to co zostało zaplanowane, tj aby zapłacili za obłąkane machinacje tych, którzy kontrolują nasz rząd.

[...] W 1933 roku to działania komunistów były pretekstem, do aktów rządowych, które doprowadziły do dojścia Adolfa Hitlera do władzy. Dziś mamy terrorystów, którzy pozwalają na przejęcie władzy. Dzisiejsza propaganda jest daleko bardziej dalekosiężna, bardziej efektywna i skuteczna niż cokolwiek czego mógł dokonać Dr Goebbels. Jest ona przytłaczająca i w nieubłagany sposób podważa naszą prywatność. Prawie wszystko jest monitorowane i wszystkie elektroniczne urządzenia z których będziesz korzystać będą dostępne by wypełniać rządowe bazy danych. Następnie mamy TSA, które narusza prywatność podróżnych na lotniskach, jak i również wewnętrznych przejściach granicznych na terenie całego naszego kraju. Ingerencja w nasze życie jest uzasadniona przez terroryzm, który jest pretekstem do śledzenia podejrzanych działań lub możliwości realizacji koncepcji "przed zbrodni". Jeśli wyglądasz lub działasz jak potencjalny terrorysta możesz być zatrzymany lub aresztowany bez postawienia zarzutów na zawsze, po prostu zniknąć ze społeczeństwa.

Wall Street i dojście do władzy Hitlera. Wywiad z Anthonym Suttonem:


OGLĄDAJ DALEJ>>>

Amerykanie którzy chcą kontynuować swój idylliczny styl życia zaprzedali swoją wolność i swobody w zamian za obietnice bezpieczeństwa przed terrorystami. Oddaliśmy nasz kraj w ręce całkowicie szalonych elit podobnie jak Niemcy zrobili to dawno temu. Nie ma już więcej rozsądku. Klasa średnia straciła całą swoją logikę. Nie chcą przejrzeć przez to wszystko tak długo, jak mają swoje życie i nic go nie zakłóca. W tym kokonie Amerykanie żyją we własnym świecie obserwując jedynie to co w ich imieniu robi rząd. Nie zapomnijmy o tym, że życie w więzieniu czyni je bardziej bezpiecznym. Można zapytać, dlaczego ci ludzie chcą odebrać nam nasze wolności? Możemy z pewnością zrozumieć motywację terrorystów, ale cele elit są znacznie bardziej skomplikowane. Chcą naszych serc i umysłów. Chcą nas zniewolić, ponieważ uważają nas za bezużyteczną hołotę, która ma robić to co się jej każe. Oni chcą pełnego podporządkowania wszystkich społeczeństw.


The International ForecasterWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.Programy Infowars:
Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Polityka

Rosja rozpoczyna manewry na Białorusi w celu udaremnienia „agresji NATO”.

Rosja rozpoczyna manewry na Białorusi w celu udaremnienia „agresji NATO”.

Po ustabilizowaniu próby destabilizacji Kazachstanu, obecnie Rosja i Zachód szykują się do konfrontacji na terenie Ukrainy. Z...

Dlaczego kryzys w Kazachstanie jest o wiele większym problemem, niż mówią o tym zachodnie media?

Komentator geopolityczny Clint Ehrlich podczas pobytu w Moskwie doniósł, że „sytuacja w Kazachstanie jest o wiele...

Trump idzie w zaparte promując zabójcze szczepionki mRNA.

Dołącz do ogólnopolskiej akcji POLSKA STREFĄ WOLNĄ OD SEGREGACJI SANITARNEJ.

Pilne! Cała Polska pod sejm! Blokujemy certyfikaty!

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone