Prawdziwy skandal IMF.
Brett Arends, MarketWatch
USA
2011-05-19
Ekonomia
Efektem aresztowania Dominiquea Strauss-Kahna pod zarzutami usiłowania gwałtu jest to czego najmniej chce Międzynarodowy Fundusz Walutowy IMF tzn zwrócenia na siebie uwagi.

Ta niedemokratyczna instytucja jest dla współczesnego świata tym, czym był Kościół katolicki w czasach średniowiecza: rzeczywistą władzą stojącą za każdym tronem - działającą w cieniu, której nikt nie mógł pociągnąć do odpowiedzialności.

Zwróćmy uwagę na spekulacje, jakoby aresztowanie Straussa-Kahna, mogło zmniejszyć Greckie szanse na refinansowanie zadłużenia. Tego typu informacje powinny dać nam wiele do myślenia.

To jest przygnębiające świadectwo ludzkiej natury, że tylko nikczemny skandal seksualny jest w stanie przykuć ludzką uwagę.

Ale w międzyczasie, niech mi będzie dane przedstawić państwu prawdziwy skandal IMFu, który wpływa na codzienne życie wszystkich obywateli i który przeszedł niemalże niezauważony. Sprawa ta wypłynęła kilka miesięcy temu, ale prawdopodobnie nikt o niej nie usłyszał w wieczornych wiadomościach.

...Prawdziwy skandal to historia: Jak arogancja IMFu, samozadowolenie/brak samokrytyki i polityczna intryga pomogła doprowadzić do największego kryzysu finansowego ostatnich trzech dekad.

To nie tylko moja opinia. Jest to zdanie, niezależnych audytorów IMFu, z Independent Evaluation Office IEO. Powierzono im zadanie sprawdzenia tego co się naprawdę wydarzyło. Przeczytaj pełny raport: “IMF Performance in the Run-Up to the Financial and Economic Crisis.”

Audytorzy IEO odkryli, że od 2004 r. aż do połowy 2007 roku, MFW był prawie nieświadomy "luk i zagrożeń, które ostatecznie doprowadziły do kryzysu".

Organizacja nie opublikowała żadnych wyraźnych ostrzeżeń. W rzeczy samej, "w kwietniu 2007 r., IMF  nadal określał warunki jako kontynuację optymizmu w łagodnych warunkach globalnych".

To nie żart - to było kilka miesięcy po tym jak "subprime" (kredyty hipoteczne wysokiego ryzyka i powiązane z nimi papiery giełdowe) już zaczęły powodować alarm na rynkach finansowych.

Uważasz, że nie ma to znaczenia? Czy uważasz że to wszystko to zamierzchłe czasy? Obecnie w Stanach Zjednoczonych jesteśmy świadkami masowego bezrobocia, rekordowych bankructw i przejęć majątków oraz niezliczonych ilości rozbitych rodzin w wyniku finansowej dewastacji ostatnich kilku lat. Rząd krajowy pędzi w kierunku nowego kryzysu finansowego. Można zobaczyć to samo w Europie.

IMF jest punktem zawiadującym całym systemem finansowym. Gdzie był podczas bańki kredytowej?

W miażdżącej krytyce audytorzy, którzy zajmowali się IMFem znaleźli powody, przez które umknęły instytucji obecne wydarzenia: były to pycha, zadowolenie z własnych działań i polityka.

Arogancja? IMF rzadko kiedy fatygował się by spojrzeć na wiele innych badań i analiz przeprowadzonych przez osoby z zewnątrz, głosi raport. Dlatego mimo, że było mnóstwo inteligentnych ekonomistów, którzy bili na alarm w 2004, 2005 i 2006 na temat grożącego kryzysu kredytowego takich jak - Warren Buffett , który nazwał instrumenty pochodne "finansową bronią masowego rażenia" już w 2003 r. - IMF nie raczył nawet wziąć tego pod uwagę.

Zamiast tego, siedzieli i tarzali się w "myśleniu grupowym". Zgodzili się między sobą, "że dyscyplina rynkowa i samoregulacja jest wystarczająca, aby zażegnać poważne problemy w instytucjach finansowych". W swojej monumentalnej pysze wierzyli, że "kryzys jest bardzo mało prawdopodobny w gospodarkach rozwiniętych, gdzie "wyrafinowane" rynki finansowe mogą rozwijać się bezpiecznie przy minimalnych regulacjach."

Och, jak wyrafinowani jesteśmy tutaj na Zachodzie! Prawdopodobnie dlatego dziś jesteśmy wykupieni przez Chińczyków.

Samozadowolenie/brak samokrytyki? Jak możemy przeczytać w raporcie IEO: IMF używał analizy bilansu "niewystarczająco, a niekiedy nieprawidłowo". Audytorzy również stwierdzili że "Jak to jedna z osób z kadry kierowniczej ujęła, "Analiza Bilansu była brakującym ogniwem w analizie makro ".

Że co? Każdy analityk stażysta - i dodam, każdy prywatny inwestor, który spędził ponad miesiąc zarządzając własnymi pieniędzmi - wie, że bilans jest tym od czego się zaczyna. Nawet rachunek zysków i strat jest na drugim miejscu. IMF nawet nie trudził się aby to sprawdzać.

W trakcie przeglądu sytuacji finansowej, w raporcie stwierdzono, że IMF "zignorował lub niewłaściwie interpretował" wiele z dostępnych danych. Nawet lepiej: "Braki danych nie przeszkodziły w tym aby IMF chwalił stan niektórych systemów finansowych, nie patrząc na dywersyfikację ryzyka i ubezpieczeń". Czy to nie wspaniałe?
Przeczytajcie to jeszcze raz.

Polityka? Nikt nie chciał mówić poza kolejnością. Nikt nie chciał odejść od przyjętych mądrości. Każdy chciał się dogadać. Tylko w ten sposób możesz awansować w zakonie IMFu.

..."Personel wiedział, że zgodne oceny sytuacji nie zostały odrzucone, nawet jeśli udowodniono, że były błędne", raportuje IEO. "Kilka starszych pracowników wyraziło przeświadczenie, że zdecydowane wypowiadanie odmiennych poglądów" mogło by zniszczyć ich kariery." To jest kadra kierownicza. Bóg jeden wie, co myśleli sobie początkujący analitycy.

O dziwo, żaden z tych gigantycznych błędów w IMF nie był nowy. Niektórzy krytycy ostrzegali o nich "od ponad dziesięciu lat", czytamy w raporcie. Ale nikt nic nie zrobił.

No ale przecież to jest IMF. Kto podważa działania oficjeli?

Może obraz dyrektora zarządzającego, który trafia za kratki w Rikers Island zarysuje nieco aurę wokół zakonu IMF. Jeśli miało by się to wydarzyć to jest to najlepszy czas.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis prisonplanet.pl
Ale gdy amerykański i światowy system finansowy jest świadomie niszczony przez tych ludzi w międzyczasie piszą raporty takie jak ten IMF: Nowy raport. Dolar- SDR- Nowa światowa waluta. Który promuje śmierć dolara i innych walut narodowych na rzecz nowej walut światowej SDR- Bancor.

Oraz mają bardzo dużo czasu na promocję tej idei na forum światowym:


przypis prisonplanet.pl)Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Nadchodzi upadek światowej ekonomii.

Nadchodzi upadek światowej ekonomii.

Świat w trakcie tego zorganizowanego i zamierzonego załamania światowej gospodarki mającego na celu rozpoczęcie wielkiego resetu...

Unia Europejska prognozuje głęboką recesję w 2020 r.

W opublikowanej dziś letniej prognozie Komisja Europejska obniżyła swoją własną prognozę z początku roku, co czyni jeszcze bardziej...

Ekonomia USA po czterech latach kadencji Donalda Trumpa.

Nadchodzą narodowe bankructwa. Ponad 100 krajów zwróciło się do MFW o pomoc.

ONZ chce globalnego, 10% podatku by walczyć z koronawirusem.

Więcej
Kultura

Od 30 lat, oficjalnie, w ramach “eksperymentu”, władze Berlina umieszczały dzieci z pedofilami!

Od 30 lat, oficjalnie, w ramach “eksperymentu”, władze Berlina umieszczały dzieci z pedofilami!

Od 1970 roku profesor psychologii Helmut Kentler prowadził swój „eksperyment”. Bezdomne dzieci w Berlinie Zachodnim celowo umieszczano...

Sataniści organizują marsze poparcia dla budowy Rządu Światowego.

Grupa satanistyczna organizuje międzynarodowy marsz w imieniu "upadłego", wzywając do realizacji marzenia globalistów - utworzenia Rządu...

Część kościoła katolickiego ostrzega przed wyłaniającym się Rządem Światowym.

Instytut Tavistoc - Goebbels- użyteczni idioci, czyli, jak okrada się społeczeństwo w majestacie prawa.

Węgry zapisały w prawie fakt istnienia tylko biologicznych płci.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone