Panika i gra o władzę w EU.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-11-21
Ekonomia
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przenosi pole gry z dala od Europejskiego Banku Centralnego i obywateli strefy euro. Robi to aby, wprowadzić legislacje usuwającą suwerenność państw członkowskich UE. Nowe pole gry zakłada, że jeśli nowa Unia Europejska ma działać, to wszystkie fiskalne decyzje będą musiały być określane w zgodzie z biurokratycznymi technokratami, którzy chcą rządu światowego. W ten sposób Niemcy mogą wprowadzić kraje europejskie w zamknięty krąg jednego świata. Nawiasem mówiąc, premier Wielkiej Brytanii David Cameron idzie w dokładnie odwrotnym kierunku. W obecnym kryzysie widzi szansę, aby uprawnienia odpłynęły z  Brukselii z powrotem do krajów narodowych. To co również obecnie mówi pani Merkel, to że istniejące traktaty i Europejski Bank Centralny nie mają możliwości rozwiązania problemu euro.

W tle widzimy niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schäuble, który jest siłą napędową planów dążących do unii fiskalnej i monetarnej w UE. To pokazuje, jak oderwani od rzeczywistości są niemieccy politycy i jak niewiele rzeczy ich obchodzi. Mówią, że jest to najlepszy sposób, aby zapewnić przetrwanie Unii Europejskiej, a nie euro. Ich plan ostatecznie zniszczy wszelkie możliwe rozwiązania w walce o kontrolę nad narodami europejskimi. Jak to Der Spiegel trafnie ujął, poddajemy się dobrowolnej eutanazji. To czego chce Merkel, to ogromne zmiany w niemieckiej konstytucji, i pozostałych Konstytucjach Europy. Niemcy mają jedną z najlepszych konstytucji na świecie, więc po co ją zmieniać, aby nakłaniać do ustanowienia rządu światowego? Herr Schäuble i jego grupy ekspertów iluministów pracujących za kulisami są osobami, które naprawdę podejmują wszystkie decyzje.

Zastanawiamy się, czy Herr Schäuble ma wizję siebie jako dyktatora UE? Być może realizuje rozkazy elit. Jego zadaniem wraz z Merkel jest podwyższenie gwarancji dla nowego ESM, który został odrzucony przez większość partii do której przynależy. I tu ponownie widać, że demokracja  jest wymijana jak przeszkoda na drodze. Schäuble jest głównym człowiekiem iluministów w Niemczech, któremu trzeba się blisko przyglądać. Wiedzieliśmy, że Grecja musiała zbankrutować dwa lata temu, i to samo wiedział Herr Schäuble i powiedział to pani Merkel.

Herr Schäuble odkrył też, że nie mógł zebrać dostatecznych funduszy na EFSF, w wyniku czego zalecił stworzenie derywatów aby zwiększyć środki z 518 miliardów dolarów, z czego prawie połowa została ufundowana przez Niemcy, do 1,4 bilionów dolarów. Koncepcja ta przynajmniej na razie popadła w niełaskę.

Bob Chapman w ‪Dr Deagle Show‬ 1, 2, 3:Podobno tylko w ten sposób euro i Unia Europejska mogą być uratowane, poprzez przeniesienie suwerennych praw krajów członkowskich do Unii Europejskiej i zmianę Konstytucji Niemiec. Ponieważ sytuacja się pogarsza, spodziewają się wykorzystać tę okazję do wprowadzenia zmian, które planują. Chcą wykorzystać kolejny kryzys jako szansę. Pierwszym strzałem będzie niemieckie referendum w sprawie zmian w konstytucji. O wiele bardziej konserwatywna partia z Bawarii na pewno nie pójdzie za tym pomysłem i zmianami. Cały ten plan jest skazany na porażkę, ale Schäuble i banki będą naciskać tak mocno jak to tylko możliwe. We Francji Sarkozy jest za takim planem, ale Francja i jej banki są bankrutami a francuski rząd nie może ich uratować.

Jeśli ktoś chce ustanowić kolejny hitlerowski koncept trzeba zrozumieć kulturowe kwestie społeczne sięgające tysiące lat wstecz i antropologię sprawiającą, że będzie skuteczny. Yackey nazwałby to co obecnie robią Schäuble i Merkel, kulturowym zniekształceniem. Ci ludzie, nie są idiotami. Oni pracują dla idei rządu światowego. Są zaślepieni przez swoje cele i pragnienia. Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszych artykułach sześć bankrutujących państw i wszystkie inne z finansowymi problemami zostaną odłączone, aby ratować system bankowy i 11 innych krajów, mimo, że może to nie być możliwe. Oni są skłonni zaakceptować taki stan rzeczy, o którym wiedzą już od pewnego czasu, że nie będą w stanie uratować tych sześciu krajów. Sektor finansowy musi być uratowany za wszelką cenę, ponieważ jest to centrum władzy elit. Ratowanie ludzi i ekonomii nie jest nawet wpisane w ich program. To samo dzieje się w Wielkiej Brytanii i USA. To, jest to przeciwko czemu protestują Okupujący Wall Street. Porażka tych wspaniałych Niemieckich pomysłów pozwoli na zachowanie demokracji w Europie. Widzimy te same siły, działające w Wielkiej Brytanii i USA i miejmy nadzieję, że także zobaczymy i ich porażkę.

Obecnie widzimy poważne zamieszanie w europejskich szeregach, co do tego czy EBC powinien nadal kupować włoskie i hiszpańskie obligacje. Niemcy są za tym aby ich nie kupować ponieważ obawiają się inflacji, co jest zrozumiałe. Oni boją się również, że EBC może utracić niezależność. Z drugiej strony premier Wielkiej Brytanii David Cameron mówi, że EBC powinien wkroczyć by ratować świat. Jego słowa brzmią tak, jakby pochodziły bezpośrednio z FEDu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, to co Niemcy i Francja próbują zrobić to odciąć finansowe porażki od euro, skonsolidować pozostałą strefę euro i przez ESM usunąć część suwerenności  prawdopodobnie z pozostającej grupy ośmiu krajów pozwalając aby ESM, podejmował fiskalne decyzje za całą grupę. Chcą też zmiany lizbońskiego traktatu UE, który ma teraz objąć fiskalną Unię. Francja i Wielka Brytania chcą aby EBC gwarantował EFSF. Niemcy tego nie chcą. Niemcy są na silnej pozycji i zaczynają z niej korzystać. Pani Merkel powiedziała Cameronowi, że jeśli się nie zgodzi to wprowadzą zmiany bez niego. Jeśli Anglia kiedykolwiek chciała opuścić UE, to byłoby najlepszy na to czas.

Nie można utrzymać demokratycznej kontroli nad grupami, które podążają dwoma prędkościami. W roku 1950 istniał ten sam problem z Europejską Wspólnotą Gospodarczą i Europejskim Stowarzyszeniem Wolnego Handlu, dlatego zostały one połączone w UE. Jeśli masz jedną prędkość jest łatwiej kontrolować całość, dlatego Niemcy chcą odrzucić słabe kraje.

Tutaj Europa stoi przed kryzysem a politycy ścigają się po władzę. Anglia i Niemcy chcą więcej ulg eksportowych, najwyraźniej nie wiedząc, że jeśli obecne zła sytuacja będzie nadal trwać to mogą nie mieć strefy euro i Unii Europejskiej.

Podczas gdy Włochy i Grecja ponownie widnieją na pierwszych stronach gazet nasi czytelnicy piszą, że system bankowy w Słowenii może runąć. Istnieje wiele problemów, a najgorsze o jakich słyszymy to rządowa niekompetencja. Bezrobocie nieoficjalnie jest na poziomie około 15%, rynek mieszkaniowy jest martwy, ceny spadają, a większość firm budowlanych stoi zamknięta. Firmy te mają 25% opóźnienia w płatnościach bankowych. W sektorze mieszkaniowym około 15% kredytów zalega z płatnościami. Tak jak w Grecji i we Włoszech, Słoweńskie obligacje przynoszą obecnie ponad 7% zwrotu- wyraźny znak, że prawdopodobnie są na skraju bankructwa. Jak widać istnieje wiele problemów w UE, o których niewiele się mówi, a które po prostu dodają do Europejskiego zamieszania.


The International ForecasterWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
tornado   dodano: 2011-11-24 22:01:41
Tworzenie na siłę struktury UE bez realistycznej oceny sytuacji gospodarczej poszczególnych krajów musi skończyć się niepowodzeniem. Z całej tej roboty na łapu-capu można wysnuć tylko jeden wniosek, że założycielom UE zależało tylko na wyciągnięcie z każdego nowego kraju jak największych korzyści dla siebie. Całe prawodawstwo unijne jest jedną wielką ściemą, przebiurokratyzowanie administracji unijnej ma celowo wprowadzać chaos aby nikt niczego nie mógł zrozumieć. W końcu to wszystko przestanie się podobać społeczeństwom doprowadzonym do ruiny. Oby nastąpiło jak najszybciej.

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.

Więcej
Globalne trendy

Wojskowe NBIC do 2040 roku.

Wojskowe NBIC do 2040 roku.

Jedenaście lat temu pisaliśmy o wprowadzeniu około 2025 r. do masowej produkcji urządzeń i usług typu NBIC. Technologie NBIC obejmują...

Człowiek w kontekście strategicznych trendów militarnych NASA.

W Zachodniej cywilizacji kierowanej przez anglo-amerykański establishment rozwój strategicznych technologii planowany jest na 30 lat...

Słoneczny zegar i konflikty do 2030.

Przemysł psycho-medyczny. Nowa długa fala w globalnej ekonomii.

Systemy holograficzne do 2025.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone