Nowe zagrożenia dla rynku opanowanego wielkimi napięciami.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-09-17
Ekonomia
W przypadku złota i srebra, minęło 11 długich lat. W tym okresie odnotowały one wielkie zyski. Była to pierwsza faza hossy na rynku złota i srebra. Złoto kosztowało 260,00 dolarów dolarów za uncję a srebro 3,50 dolarów za uncję. W tym samym czasie niektóre akcje wzrosły z 4,00 dolarów do 86,00 dolarów, niektóre z 0,80 dolarów do 42,00 dolarów. Widzieliśmy takie wyniki mimo tłumienia przez rząd USA cen złota i srebra. Rządy starające się zachować niskie ceny złota i srebra, w rzeczywistości stworzyły okazję dla kupujących, w której mogą dokonywać zakupów po cenach niższych niż normalnie byli by w stanie nabyć. W tym procesie kupujący byli w stanie wyprzedzić inflację a wielu odnotowało duże zyski.

Byliśmy w stanie przekonać prawie wszystkich, by nie próbowali handlować na tych rynkach, ponieważ nie zostali do tego profesjonalnie przygotowani. Ten koncept zadziałał bardzo dobrze i nadal będzie działać. Problem z nowicjuszami jest taki, że jeśli raz stracisz to możesz już nigdy nie wrócić na rynek. Musisz przechytrzyć rynek ignorując zawirowania, trzymając się długoterminowych celów. Ta hossa na rynku złota i srebra, trwająca już prawie 11-1/2 lat będzie trwała prawdopodobnie kolejne 5 do 10 lat, nawet jeśli system upadnie. W końcu nasza formuła działa dobrze, pozwalając uniknąć kosztów prowizji, czegoś czego jesteśmy w pełni świadomi, będąc w działalności maklerskiej przez prawie 30 lat.

Każdy etap hossy jest nieco inny. Nie tak dawno temu przewidywaliśmy wahania cen złota na poziomie 20 dolarów do 30 dolarów do 100 dolarów dziennie na złocie i 0,50 USD do 2,00 dolarów na srebrze, coś czego właśnie doświadczamy. Następnie zobaczymy huśtawki na poziomie 100 dolarów do 200 dolarów do 400 dolarów na dobę. Inwestorzy długoterminowi mogą nie lubić tych zawirowań ale spekulanci/handlowcy z pewnością tak, co przyciąga więcej graczy do gry. Dobrym przykładem jest ostatnie kilka tygodni, gdzie widzieliśmy skoki o 200 dolarów na złocie i 5,00 dolarów na srebrze. Udziały na złoto i srebro zastygłe na trzy lata zaczęły wracać do życia. Były one ofiarom ataków poprzez transakcje krótkoterminowe i transakcje krótkoterminowe bez zabezpieczenia kapitałowego przez PPT i fundusze hedgingowe, które obecnie wydają się tracić na sile. Widzimy także coraz więcej instytucji jako nabywców tych aktywów. Domy Maklerskie pouczyły swoich brokerów aby korzystali z funduszy ETF, GLD i SLV, jako instrumentów do gry na rynku złota, kiedy nie posiadają go fizycznie zapewniając wszystkich, że są jego posiadaczami. To jest katastrofa czekająca na odpowiedni moment. Nieoczekiwane spadki koniunktury akcji firm wydobywczych, które miały miejsce trzy lata temu były spowodowane instytucjonalnym delewarowaniem pozycji, które wynosiły od 100 do 300 do jednego. Nawet banki, delewarowały z pozycji 70 do jednego. Obecnie używają dźwigni finansowej od 10 do 30 do jednego, i są albo poza rynkiem lub działają na krótkich transakcjach terminowych. Obecnie scenariusz jest zupełnie inny i bardziej wybuchowy.

Nierówności na drodze zmieniły się. Są teraz liczniejsze i większe. Nikt nigdy nie powiedział, że wszystko pójdzie łatwo i gładko. Zanim to wszystko się skończy twoje zmysły będą skołowane a ty będziesz musiał mieć silny żołądek aby to wszystko wytrzymać. Przeciwników będzie wielu i oczywiście głównymi będą media. Główne media są całkowicie kontrolowane zza sceny przez elity, by karmić ciebie dezinformacją i propagandą.
 


Ceny złota i srebra idą znacznie wyżej i tak jak mówiliśmy przez 11 lat będą szły nadal w górę. Światowy system finansowy jest celowo niszczony, a jedyną bezpieczną lokatą jest złoto i srebro. Przez wiele lat obserwowaliśmy wiele problemów, ale dzisiejsza atmosfera jest zupełnie inna. Zdarzenia są bardziej destrukcyjne. Nie brakuje problemów w świecie finansowym i problemów gospodarczych a obywatele na całym świecie stracili zaufanie do systemu monetarnego.

Zapamiętaj maksymę inwestycji- “trend jest twoim przyjacielem” (ang. trend is your friend). W przypadku złota i srebra, mamy do czynienia z 11 letnią tendencją, która ma jeszcze długą drogę przed sobą. Poza tym, w jakim innym miejscu można bezpiecznie inwestować przy tak manipulowanych rynkach. Tak jak my to widzimy, po prostu nie masz innego wyboru. Wystarczy spojrzeć na rynki akcji i problemy stojące przed gospodarkami. Są gorsze niż na początku 1930, kiedy Dow spadł o 90%, ciągnąc za sobą wszystko w dół, za wyjątkiem złota, srebra i akcji na nie. Tym razem dewaluacje i bankructwa będą znacznie gorsze.

Dzisiaj Anglia jest opłakanym stanie, a Europa nie wie czy będzie miała euro za 6 miesięcy lub za rok. Bańki takie jak te na rynku obligacji nie mogą trwać wiecznie - jest to rynek 100 razy większy niż rynek giełdowy. Nie ma co do tego żadnych złudzeń, że złoto i srebro przynosiły duże zyski i nadal będą to robić. Złoto, według naszych obliczeń, w ciągu ostatnich 3 lat zastąpiło dolara będącego światową walutą rezerwową. Obecnie niewielu zdaje sobie sprawę z tego faktu, zrozumieją dopiero wtedy, gdy zostanie ogłoszona nowa waluta rezerwowa a warunkowym elementem jej istnienia będzie zabezpieczenie w złocie.

[...] Oczywiście, Iluminiści nie chcą aby złoto zyskiwało na cenie, ani nie chcą standardu opartego na złocie, ponieważ zatrzyma to dla nich możliwość niekontrolowanego tworzenia pieniądza i kredytu. Cena złota i srebra nie tylko odzwierciedla problemy USA i dolara, ale także dotkniętych problemami Anglii i Europy.

Widzieliśmy niedawno, że amerykański prezydent przedstawił kolejny niemożliwy do realizacji program tworzenia miejsc pracy i naprawy gospodarki. To nie jest poważny plan. Super-kongres robi cięcia wysokości 1 biliona dolarów w większości w systemie opieki społecznej (Social Security i Medicare) jednocześnie przenosząc te fundusze na pokrycie strat wytworzonych przez programy tworzące miejsca pracy. W ciągu ostatnich 11 lat nie było żadnych prób zatrzymania masowej utraty miejsc pracy spowodowanych przez wolny handel, globalizację, offshoring i outsourcing. Nigdy nie było żadnej dyskusji na temat ponownego nałożenia ceł na towary i usługi. Nic poważnego się nie dzieje. To co widzimy to tylko polityka i miraże. W roku podatkowym 2011 nie ma zmian w deficycie budżetowym wynoszącym 1,7 bilionów dolarów. Europa ma ten sam problem, plus sześć niewypłacalny krajów i biliony ukryte przez Fed, który przesłał fundusze do tych krajów i banków aby wybawić ich z opresji. Nic dziwnego, że Niemcy odrzuciły plan dalszego finansowania ratunkowego, co jest w rzeczywistości próbą ratowania Euro i Unii Europejskiej oraz marzenia o rządzie światowym. Wraz z tym jak to wszystko wychodzi na jaw, rządy i banki centralne próbują stłumić wzrosty cen złota i srebra, które odzwierciedlają cały ten monetarny chaos i inflację.

[...] Iluminiści mają przed sobą ciężką drogę. Kadafi nie jest już u władzy, jak również przywództwo na całym Bliskim Wschodzie. Kto by kiedykolwiek pomyślał, że Szwajcarzy i Japończycy celowo obniżą wartość swoich walut? Bank of America może zbankrutować. Grecja, tak jak przewidywaliśmy dwa lata temu, prawdopodobnie zbankrutuje. Czy Niemcy zaryzykują rewolucję jeśli Parlament zatwierdzi więcej środków ratunkowych. Czy niektóre z amerykańskich, brytyjskich i europejskich banków zbankrutują? Czy Pan Blankfein, prezes Goldman Sachs skończy w więzieniu? On jest oszustem, który powiedział, że robi “bożą pracę”.

Jak przewidywaliśmy, nie minie bardzo wiele czasu zanim złoto przejdzie z 2000 dolarów do 2200 dolarów a srebro przebije 50,00 dolarów mimo rządowych manipulacji. Należy pamiętać, że złoto jest jedyną walutą, która nic nikomu nie jest winna. Myśleliśmy, że amerykańska opinia publiczna zacznie przenosić swoje aktywa w kierunku złota i srebra, ale generalnie to się nie wydarzyło. Im dłużej będą się zastanawiać tym więcej stracą. Domyślamy się, że jest to efekt propagandy piorącej mózgi, którą otrzymywali od wielu lat. Być może jest to kombinacja nadziei i zaprzeczenia. Jakkolwiek, nic nie zatrzyma tendencji wzrostowej złota i srebra, ponieważ odzwierciedlają rosnącą inflację i miejsce złota w samym sercu systemu monetarnego.


The International Forecaster
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.Programy Infowars:
Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Multimedia

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Na tej stronie będziemy na bieżąco umieszczali nadsyłane do redakcji materiały wideo i linki do kluczowych informacji dotyczących...

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

W tym miejscu zamieszczamy filmy z protestów organizowanych przeciwko wprowadzaniu medycznego państwa policyjnego pod przykrywką...

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone