Atak na cenę złota częścią wojny ekonomicznej. #1
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-09-29
Ekonomia
Zbicie cen złota i srebra na rynkach w ciągu ostatnich dwóch tygodni oznacza nowy kamień milowy w korupcji, bezczelności, arogancji i unaocznia skalę zła, które kontroluje nasz rząd. W tym tygodniu, tylko w jeden tydzień, mogliśmy zobaczyć spadek cen złota o prawie 200 dolarów i srebra o 10,00 dolarów. Zajmowaliśmy się rynkiem złota i srebra przez 53 lata i jedyne wydarzenie, które nawiązuje do obecnego miało miejsce 19 października 1987, kiedy byliśmy świadkami gdy Bank Anglii sprzedał złoto po 100.00 dolarów na rozkaz FEDu i Departamentu Skarbu USA, który pożyczył złoto z IMFu (Międzynarodowy Fundusz Walutowy). Było to nielegalne, ale to nic nie znaczy dla Iluministów, którzy robią co chcą.Dzisiaj dzięki Ronaldowi Reaganowi mamy "prezydencką Grupę Roboczą ds. Rynków Finansowych" (ang. Plunge_Protection_Team PPT), która zalegalizowała korupcję mając na celu dostosowanie systemu do modelu Keynesa, tj faszyzmu korporacyjnego. Po zamknięciu giełdy w piątek zostaliśmy poinformowani, że CME, który kontroluje Comex, podniósł marżę dotyczącą handlu złotem o 21%, na srebro o 16% i miedź o 18%. Z perspektywy czasu jest oczywiste, że wielu wtajemniczonych bankowców i przedsiębiorców wiedziało na początku tygodnia, że ten istotny element wojny psychologicznej miał przejść przez te rynki. Wasz rząd z pewnością brał udział w oszustwie na tych rynkach. Dziś w Ameryce i w wielu innych miejscach na świecie, przestępstwo popłaca. To co zrobiono inwestorom w zeszłym tygodniu jest nie tylko przestępstwem, ale także hańbą dla wszystkich Amerykanów.

Spójrzmy teraz na drugą stronę medalu. Nie wszystko jednak stracone, ponieważ istnieją ograniczenia co do zniszczeń, które można zrobić. Papierowy atak na złoto był skoncentrowany i zrealizowany poprzez kontrakty terminowe, opcje i instrumenty pochodne. Jak dotąd nie ma dowodów wskazujących na większe transakcje sprzedaży złota lub srebra. To w przeszłości generowało bardzo krótkie terminy tłumienia cen. Fundamentalne dane nie uległy zmianie ani trochę, a jeśli już to są silniejsze niż kiedykolwiek. Świat jest w środku załamania finansowego. Możemy czekać kilka miesięcy zanim wszystko upadnie lub kilka lat. Nie wiemy co się dzieje za kulisami, ale znamy historię i wiemy, co ci przestępcy planują i jaki jest ich ostateczny cel - rząd światowy.

Musimy powrócić do naszej sekwencji zdarzeń. Jak dotąd pomogła nam przewidzieć wiele z nich. Tym razem przewidujemy, że zbliżamy się do drugiego dna. Dna którego, prawdopodobnie już więcej nie zobaczymy. Główni duzi nabywcy złota i srebra czekają z otwartymi ramionami na tak wielką okazję aby zakupić oba metale po przecenionych cenach. Obecnie kraje i instytucje są obładowane dolarami amerykańskimi czekając na możliwość ich sprzedaży wykorzystując jego silną pozycję do zakupu niedrogiego złota i srebra. Dzisiejszy rynek złota i srebra jest zupełnie inny niż zaledwie dwa lata temu. Duzi gracze robią duże zakupy. Wcześniej było odwrotnie. Instytucje sprzedawały złoto i srebro rok po roku. Monetarna i fiskalna sytuacja w Europie, Wielkiej Brytanii i USA jest w rozsypce. Prywatna Rezerwa Federalna, Bank Anglii i Europejski Bank Centralny wszystkie straciły swoją wiarygodność. Wystarczy spojrzeć na wynik "Operacji Twist" - ceny obligacji wzrosły a przez rynek akcji przeszedł tajfun. Fed utracił swoją wiarygodność na światowej arenie inwestycyjnej, godząc się na przymusowe kompromisy dla istniejących problemów.

Fed po prostu nie miał odwagi, by wprowadzić QE 3. Jeśli FED szybko nie zaoferuje nowego planu to Dow może spaść kilka tysięcy punktów. Straty złota i srebra są już w podręcznikach historii, a ceny wracają na swoje miejsce. Bez względu na to co przestępcze siły zrobią na rynku nie mogą przez długi okres kontrolować cen złota i srebra. Obecnie jest zbyt wielu nabywców, którzy chcą pozbyć się fiducjarnych walut. W tych okolicznościach “operacja Twist” była złym wyborem, w niewłaściwym czasie. Profesjonaliści finansowi na całym świecie uważają, że to był żart. Widzą brak odpowiednich działań.

Obecne sytuacja jest bardziej niebezpieczna niż w 2008 roku i jeśli coś się nie wydarzy na rynku w tym tygodniu to gospodarka będzie skazana na zagładę. Elity wiedziały o tym i dlatego zaatakowały ceny złota, srebra i towarów. Było to obliczone aby inwestorzy myśleli, że jest to ogólne wycofanie się z tych rynków a nie odbicie niekompetencji FEDu. Spadek cen na tych rynkach nie miał nic wspólnego z rzeczywistością, to był teatr. Nie powinno to nikogo dziwić. Taka taktyka jest używana na okrągło przez kartel tłumiący ceny złota i srebra.

W reakcji na głupotę Bernankego w ciągu zaledwie dwóch dni giełdy na całym świecie spadły o 5%, co było znacznym wyczynem, pogłębiającym wcześniejsze straty. Piątek byłby również przegrany, gdyby nie pokrycie krótkich pozycji przez PPT. Ten słaby wybór pomocy, uderzył w rynek przygotowując sytuację pod duże zwyżki na rynku złota i srebra, jak również towarów. Pomysł sparowania stóp procentowych do zadłużenia Skarbu Państwa jest ryzykowny w obecnej sytuacji. Dofinansowanie podatków, prowadzi do zaburzenia równowagi i strat. Obecnie zerowe stawki oprocentowania pożyczek dla banków i masowa monetyzacja przyniosą w końcu spustoszenie w gospodarce, nie wspominając o wzrastającej inflacji. Należy również zauważyć, że wszystkie te działania zachęcają do spekulacji. Elity powinny wiedzieć, że wszystkie ich machinacje nie będą działać, szczególnie ataki na srebro, złoto i towary. Podobnie ataki na inne światowe waluty również nie będzie działać. Elity w domach maklerskich i bankach zarabiają zabijając w tej rzezi, ale z drugiej strony daje nam to niskie ceny aby zakupić złoto i srebro.

To ostatnie fiasko prowadzi nas do kolejnych dwóch głównych problemów. Są nimi naturalnie Europa i Grecja. Przymus nie jest właściwym słowem aby opisać to co się tam dzieje.

Barosso: wszystko będzie dobrze nałożymy nowe podatki i będziemy emitować obligacje europejskie (których gwarantem będą oczywiście obywatele UE). Barosso przyznając, że chce wypuścić obligacje dla pozyskania nowych funduszy jednocześnie obnaża oczywistą prawdę- Unia Europejska nie ma już więcej pieniędzy!


Barosso jako przykładny młody student międzynarodówki marksistowskiej w Lizbonie:


Nigel Farage na temat tego co się naprawdę dzieje z Europą:


Globalne ryzyko systemowe czai się za każdym rogiem. W Europie ESRB (Europejska Rada ds. Ryzyka Systemowego) wezwała rządy do przygotowania zastrzyków kapitałowych dla banków, które miałyby zbankrutować lub które nie przeszły audytu (stress testu). Teraz podatnik ma być pożyczkodawcą ostatniej instancji. W tym momencie ci, którzy nie rozpoznają wszystkich tych machinacji jako piramidy finansowej, po prostu nic nie rozumieją. Jak widzieliśmy podczas QE1 cały wysiłek poszedł na ratowanie sektora finansowego, obecnie w Europie widzimy dokładnie to samo. W tej chwili nie spodziewamy się żadnego powrotu do koniunktury, Europa jest słabsza i obecnie ma bardziej poważne problemy niż Wielka Brytania i USA. Problemy Europy, USA i Wielkiej Brytanii zaczęły rozprzestrzeniać się do Azji, jej systemu finansowego i wraz ze spadkiem eksportu do ich gospodarek. Europa jest o krok od utraty kontroli. Pytanie, jak długo to potrwa? Nie wiemy, ale będziemy mieć lepsze pojęcie po 29 września. Wtedy ponownie dojdzie do oceny Europejskiego długu bankowego i problemów z zadłużeniem. Jeśli pamiętają państwo, przewidzieliśmy ten kryzys ponad rok temu. Cóż, dziś odgrywa się przed naszymi oczami. To czego Brytyjczycy i Amerykanie jeszcze nie rozumieją, to że najgorsze jest dopiero przed nimi.

Czytaj dalej>>


The International Forecaster
Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.Programy Infowars:
Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Nauka i technologia

Amerykańskie linie lotnicze wzywają do zakazania 5G w pobliżu lotnisk.

Amerykańskie linie lotnicze wzywają do zakazania 5G w pobliżu lotnisk.

Prezesi największych amerykańskich linii lotniczych ostrzegli w poniedziałek przed „katastrofalnym zakłóceniem” ich...

Inteligentne oceany: wieże komórkowe na dnie oceanu?

W 2018 roku reklamowano miliony anten dla „5G”, „Inteligentnych miast” i „Internetu rzeczy”...

Dyrektor generalny firmy Pfizer przyznaje: „Wiemy, że dwie dawki szczepionki dają bardzo ograniczoną ochronę jeśli w ogóle jakąkolwiek.”

Badanie danych ze 145 krajów wskazuje na zwiększoną śmiertelność i ilość przypadków po wprowadzeniu szczepień na Covid-19.

Kioski McDonald's w Izraelu odmawiają obsługi niezaszczepionym.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone