Raport: Chiny wysłały okręty wojenne do wybrzeży Syrii.
Paul Joseph Watson, Prison Planet.com
USA
2013-09-06
Polityka
Chiny rzekomo wysłały okręty do wybrzeży Syrii by "obserwować" działania amerykańskich i rosyjskich statków wraz ze wzrostem napięcia wokół przygotowań do ewentualnego uderzenia wojskowego na Syrię, które może mieć miejsce już w przyszłym tygodniu.

Według rosyjskiego Telegrafist.org Ludowo-Wyzwoleńcza Armia PLA wysłała statek desantowy Jinggangshan, który płynie przez Morze Czerwone w stronę Kanału Sueskiego, który jest przejściem do Morza Śródziemnego i wybrzeży Izraela, Libanu oraz Syrii.

Według raportu, statek nie został wysłany do podjęcia jakichkolwiek, agresywnych działań ale jest tam, aby "obserwować" działania rosyjskich i amerykańskich okrętów wojennych.

Jednak Jinggangshan jest wyposażony do walki, jest uzbrojony w rakiety i został wykorzystany jako część "pokazu siły" w manewrach mających na celu obronę Morza Południowochińskiego na początku tego roku.

Raport stwierdza, że dodatkowe okręty PLA zostały również wysłane do regionu, ale że ich tożsamość jest nieznana.

Wczoraj pojawiły się doniesienia, że Rosja wysyła kolejne trzy statki - dwa niszczyciele i krążownik rakietowy - do wschodniej części Morza Śródziemnego, aby wzmocnić swoje siły, które obejmują już trzy inne okręty wojenne wysyłane w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wcześniej w tym tygodniu, Rosja skrytykowała Stany Zjednoczone za wysłanie okrętów wojennych w pobliże Syrii. Oleg Dogayev z rosyjskiego Ministerstwa Obrony zauważył, że "wysłanie statków uzbrojonych w rakiety w kierunku wybrzeży Syrii ma negatywny wpływ na sytuację w regionie."

Pięć amerykańskich niszczycieli i statek desantowy są obecnie rozlokowane we wschodniej części Morza Śródziemnego czekając na rozkaz ataku. USS Nimitz i trzy inne okręty również stacjonują na pobliskim Morzu Czerwonym.

W powiązanym z wydarzeniami artykule, Chiny wzmocniły retorykę w sprawie Syrii, ostrzegając prezydenta Baracka Obamę, że "Działania wojskowe miałyby negatywny wpływ na gospodarkę światową, zwłaszcza na ceny ropy - to spowoduje podwyżkę cen ropy naftowej."

The Global Times, gazeta opisana przez gazetę Foreign Policy Magazine jako "hiper nacjonalistyczna""zły rzecznik chińskiego rządu", również opublikowała wczoraj artykuł, który zaatakował Obamę za to, że nie udowodnił, że ataki bronią chemiczną były dziełem rządu Syrii, oskarżając Waszyngton, że jego "geopolityczne interesy" w regionie stoją za eskalacją obecności militarnej.Redakcja, również skarży się na całkowity brak raportów w mediach amerykańskich dotyczących tego, że syryjscy rebelianci wzięli na siebie odpowiedzialność za zeszłomiesięczny atak bronią chemiczną, i oskarża Biały Dom o "ignorowanie logiki podczas bicia w wojenne bębny."

W materiale poniżej omawiany jest temat przyznania się rebeliantów do ataków gazowych.


Film poniżej pokazuje okręt Jinggangshan w akcji podczas ćwiczenia na początku tego roku.
Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis prisonplanet.pl
I tak powoli ziszcza się koszmar Brzezińskiego, który w swojej książce pt "Wielka szachownica" pisał na stronie 55 "Potencjalnie najbardziej niebezpiecznym scenariuszem byłoby powstanie wielkiej koalicji Chin, Rosji i być może Iranu - koalicji "antyhegemonistycznej" , opartej nie na ideologii, lecz na dopełniających się historycznych urazach. Przypominałaby ona swoją skalą i zasięgiem dawny blok sowiecko-chiński, choć tym razem przywódcą nie byłaby zapewne Rosja, tylko Chiny. Neutralizacja tego niebezpieczeństwa, jakkolwiek mało prawdopodobne może się ono wydawać, będzie wymagać od Stanów Zjednoczonych zręcznej gry geostrategicznej na zachodnim, wschodnim i południowym krańcu Eurazji jednocześnie."  CZYTAJ DALEJ>>>

Pod presją globalnego, ostrego sprzeciwu Obama wstrzymał atak na Syrię.  Wspierani przez Polskę, USA i inne kraje Zachodu syryjscy rebelianci niszczą kościoły i zabijają Chrześcijan.  |  Polacy w Syrii pomagają Al- Kaidzie w obaleniu rządów Al Assada.  |  Wspierani przez Obamę rebelianci głodzą na śmierć Syryjczyków i zabijają protestujących. Syria i Arabski gazociąg. Wspierani przez USA, NATO i Polskę rebelianci Al-Kaidy wykonują publiczne egzekucje w Syrii.  |  Rosja mówi, że syryjscy rebelianci użyli broń chemiczną w pobliżu Aleppo.   |  Syryjscy rebelianci testują broń chemiczną.   | W Syrii USA skupia się wyłącznie na dozbrajaniu Al-Kaidy.   |  Raport NATO: Syria za wszelką cenę!  |  Amerykańska desperacja w Syrii.  |  CFR przyznaje, że Al-Kaida pomaga przeprowadzić rewolucję w Syrii.  |  Lider Al-Kaidy wspiera syryjską rewoltę przeciwko Assadowi.  |Syryjscy rebelianci nagrani na wideo omawiają ataki chemiczne.  |  USA prezentuje kampanię “Irackiej broni masowego rażenia” wobec Syrii.  |  Katar tworzy sunnickie, terrorystyczne Libijsko-Irackie oddziały interwencyjne przeciwko Assadowi.  |  Syria i agenda Ligii Arabskiej.  |  Szokujące filmy ujawniają prawdę stojącą za syryjskimi "bojownikami o wolność".  |  Syryjskie powstanie Al-Kaidy rekrutuje dżihadystów do walki w NATO-wskich "humanitarnych wojnach".  |   Brzeziński: "Globalne, polityczne przebudzenie" czyni syryjską wojnę trudną.  |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
Ewiak Ryszard   dodano: 2013-09-06 11:21:41
Choć wygląda to groźnie, nadal jeszcze możemy spać spokojnie. Wynika to z analizy biblijnej. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: \"I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem\" (Daniela 11:28,29a).Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który skutkami przewyższy Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie wojska.Nie powrócą one jednak wszędzie. \"I [król północy] wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [ten szczegół w tym kontekście wskazuje, że Amerykanie uderzą bez Brytyjczyków. Oni włączą się do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci\" (Daniela 11:29b,30a).Co skłoni \"króla północy\" do wejścia na południe? Jezus powiedział: \"Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi\", podobnie jak w 2008, a potem...Mojżesz pisał: \"I okręty od strony Kittim [US Navy] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone\" (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć \"wielkiego miecza\" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: \"początek bólów porodowych\" (Mateusza 24:7,8).Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym, dlatego tu w Europie możemy spać jeszcze spokojnie. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę \"króla południa\". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję \"króla północy\", rozciągając swoje wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).
prisonplanet.pl   dodano: 2013-09-06 17:12:50
@Ewiak Ryszard. Zobaczymy jak się sprawa potoczy. Problem w dłuższym terminie jest taki, że po tym jak skończą z podbojem świata arabskiego mają plany "zajęcia się" populacją świata zachodniego...Czy może Pan napisać na maila redakcji jak widzi Pan całą tą sprawę?
DonC   dodano: 2013-09-07 13:40:26
kolejne dowody:

http://www.wnd.com/2013/08/video-shows-rebels-launching-gas-attack-in-syria/

Więcej
Polityka

Czy konflikt w Syrii przerodzi się w III Wojnę Światową?

Czy konflikt w Syrii przerodzi się w III Wojnę Światową?

Początek kwietnia przyniósł przyspieszenie wydarzeń na arenie geopolitycznej. Stany Zjednoczone poinformowały o nałożeniu sankcji na...

Bohater filmów z ataku gazowego w Douma twierdzi, że całe zajście było zainscenizowane.

Nowy wywiad przeprowadzony z chłopcem, który brał udział w domniemanym ataku chemicznym, który był pretekstem do bombardowania...

Macron ostrzega przed europejską "wojną domową" wokół rosnących podziałów Wschód-Zachód.

Korea Północna i Południowa mają oficjalne ogłosić zakończenie wojny.

Europa ma się szykować na zalew kolejnych 200 milionów Afrykańczyków.

Więcej
Ekonomia

Turcja sprowadza rezerwy złota do kraju.

Turcja sprowadza rezerwy złota do kraju.

Po mniej lub bardziej udanych programach repatriacji rezerw złota w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Wenezueli, Węgrzech, obecnie...

Jak powstaje współczesne niewolnictwo?

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na blogu artykuł „Indywidualne stopy procentowe, czyli wizja Orwella w praktyce” opisujący system...

Do 2030 roku najbogatszy 1% populacji będzie posiadał dwie trzecie globalnego bogactwa.

Obiecujące perspektywy metali szlachetnych.

Chiny wdrażają petro-yuana, rzucając wyzwanie dominacji dolara.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone