Złoto, srebro i amerykański rynek.
Bob Chapman. The International Forecaster
USA
2011-04-14
Ekonomia
Ani rząd, ani ktokolwiek inny nie jest mądrzejszy od rynku. Jak mówią, trend jest twoim przyjacielem. Wszystko co musisz zrobić, to podążać za nim. To naprawdę jest tak proste. Sztuką jest wybranie trendu. Mieliśmy szczęście wskazać trend złota i srebra w czerwcu 2000 roku. Czekaliśmy długo przez te wszystkie lata tylko od czasu do czasu szukając innych dróg. Za każdym razem gdy pojawiała się korekta zalecaliśmy dalsze zakupy.

Jest prawdziwym nieszczęściem, że rząd Stanów Zjednoczonych, i banki centralne, w tym Rezerwy Federalnej, zdecydowali się na próby manipulacji na tych rynkach. Opóźnili postęp we wzrostach cen tych dwóch metali, co zresztą nadal robią. W końcu jednak przegrają tą batalię, ponieważ rynki są znacznie większe niż oni a zbiorową mądrość inwestorów zawsze odnosi zwycięstwo nad wąskimi pragnieniami elit.

Oczywiście są dwie strony rynku. Z jednej strony są interesy, tych którzy na ogół nie rozumieją funkcji złota i srebra na przestrzeni historii. Ci ludzie nie rozumieją i nie dbają o to aby cokolwiek zrozumieć. Można to nazwać punktem widzenia establiszmentu. W rzeczywistości problem jest tak głęboki, że ​​ludźmi, którzy wierzą w złoto i srebro się pogardza, a niektóre domy maklerskie nie pozwalają nawet na transakcje w złocie, srebrze i akcjach na nie. Wzrost cen złota i srebra zagraża status quo. Jeśli widzisz realną wartości złota i srebra to zagrażasz systemowi, który okrada inwestorów.

Potem mamy tych, którzy powinni wiedzieć lepiej, którzy próbują przewidywać zmiany na rynku metali szlachetnych. W tym procesie okazuje się, że konsekwentnie się mylą a ich klienci odnotowują straty i co ważniejsze tracą szanse na zysk... To nas nie zaskakuje, ponieważ większość z nich nigdy nie była w brzuchu bestii, nie zna historii, szczególnie historii gospodarczej i finansowej.

Od wielu lat borykamy się z zaplanowanym i stopniowym niszczeniem naszego systemu gospodarczego i finansowego przez tych, którzy chcą być nieziemsko bogaci i którzy planują ustanowienie światowego rządu. Światowy system monetarny jest celowo niszczony, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i Europie, w regionach odnoszących wielki sukces w ciągu ostatnich 1000 lat. Tworzenie przepaści i zmuszanie wszystkich aby szli w kierunku klifu nie działa... Istnieje znacznie szerszy obraz, ale trzeba zrozumieć wszystkie jego aspekty, które sprawią, że zobaczymy go kompletnym. Złoto i srebro są blisko powiązane w naszym życiem jako standard przechowywania wartości, ale są tacy, którzy mówią nam przez wieki, że system pieniędzy bez pokrycia jest lepszy. Historia udowadnia, w kółko, że nie jest to prawdą. Takie myślenie zniszczyło wiele cywilizacji.

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

Tak jak napisaliśmy jesteśmy na końcu drugiego tygodnia rekordowych cen złota i srebra. Każdego dnia myślimy o tym, co dzieje się obecnie i co może się wydarzyć. Tak, przewidzieliśmy obecne ceny dawno temu, ale nigdy nie wyobrażaliśmy sobie działań jakie podejmą banki centralne, a szczególnie rząd USA, aby zniszczyć złoto i srebro. Wiedzieliśmy, że te działania będą nieskuteczne, ale 20 lat zastanawiania się nad tym było strasznym marnotrawstwem ludzkiej energii. W sierpniu 1988 roku napisaliśmy o manipulacji na rynku giełdowym wtedy wszyscy myśleli, że zwariowaliśmy. Nasze informacje okazały się słuszne a w tym czasie nawet nie wiedzieliśmy o akcie prezydenckim “The President’s Working Group on Financial Markets.” Ten instrument nadużycia władzy został wykorzystany przez Wall Street, bankowość i administrację do zniszczenia naszego wolnego rynku. Ten stan rzeczy będzie trwał tak długo jak długo obywatele będą na to przyzwalać, na wzbogacanie interesów finansjery przez dekady kontrolującej nasz naród.

Jesteśmy świadkami tego co było widoczne od lat, tj ucieczki od walut w szczególności dolara amerykańskiego w kierunku złota i srebra. Ten ruch będzie trwał tak długo, jak waluty pozostaną bez wartości (nie będą zabezpieczone fizycznymi aktywami). W tej chwili elity odbywają tajne spotkania aby dać światu inną równie bezwartościową walutę, jako walutę rezerwową świata.

W odniesieniu do prawdziwych pieniędzy to w srebrną pułapkę wpadł JPMorgan Chase i HSBC, a rozwiązanie zbliża się do końca. Widzimy ich bankructwo gdzieś pomiędzy 48,00 dolarów a 60,00 dolarów za uncję srebra. Straty mogą sięgać nawet 150 miliardów dolarów. Nikt nie wie jak rozliczenia będą prowadzone. To może być całkowite lub częściowe bankructwo lub może wkroczyć rząd poddając kapitał dla ratowania bankrutów. Nie wiemy, czy Kongres i obywatele, będą w stanie znieść kolejny plan ratunkowy. Taki plan ratunkowy byłby druzgocącym ciosem dla dolara.

Nie ma wątpliwości, obecnie mamy do czynienia z brakami srebra na rynku, do tego stopnia, że JP Morgan i HSBC w zamian za nie przyjmowanie przez ich klientów fizycznej dostawy srebra, oferują ​​premie od 25% do 80%. Dla nas nie ma wątpliwości, że stoi za tym FED i dlatego możemy być pewni kolejnej pomocy rządowej. Można zrozumieć, dlaczego Ron Paul i senator Rand Paul żądają przeprowadzenia kontroli i audytu FEDu. Czy to takie dziwne, że dolar spada, a inne waluty pną się do góry wobec dolara, nawet meksykańskie peso. Dolewając oliwy do ognia, USA stworzyło kolejną wojnę w Libii, która nie idzie za dobrze. Siły NATO są tak nieudolne, że bombardują własnych sprzymierzeńców.
W wyniku tych działań arabscy sojusznicy USA (twierdza petro dolara), zastanawiają się nad relacjami z USA. Kupują złoto, srebro, surowce i ponad wszystko Euro, mimo tragicznej kondycji finansowej Europy i strefy euro. Jeśli kraje produkujące ropę na Bliskim Wschodzie rozpoczną handel ropą w innych walutach takich jak euro to dolar i USA będą w tragicznym położeniu.Wraz ze wzrostem cen srebra, nowe poziomy będzie bić również złoto. Wybicie się złota nie jest więc zaskoczeniem. Wojna trwająca od ponad dwóch lat, pomiędzy złotem i dolarem, jako walutą rezerwową świata, została wygrana przez złoto. Złoto nabiera tempa wraz z pogłębiającą się inflacją, która jest wyższa niż podają oficjalne źródła rządowe i pnie się cały czas do góry.

Nawiasem mówiąc, jeżeli nikt nie pokryje strat HSBC i JPM lub jeśli nie dojdzie do bankructwa to  nastąpi szybki ruch do 100,00 USD za uncję. Przekonamy się, jak bardzo szalone są elity. Takie zdarzenie może szybko podnieść ceny złota do $ 2,400 lub $ 3,000 za uncję.

PIMCO i inne fundusze zaprzestały kupowania amerykańskich obligacji, co pozostawia FED jako kupca 85% obligacji. Japonia musi teraz zacząć sprzedawać obligacje. Nie wiemy, jak wiele z nich zostało sprzedanych w ciągu ostatnich kilku tygodni. W tym samym czasie ta okoliczność będzie wywierać presję na dolara i presję na inflację, posyłając w górę, złoto i srebro.
...Podawana przez rząd inflacja na poziomie 2,10% nie jest oczywiście prawdziwa, prawdziwy jej poziom to 8% do 9-1/2%. W rezultacie nie oczekujemy oficjalnego podniesienia wysokości stóp procentowych w najbliższym czasie.

Dane o inflacji w USA: www.shadowstats.comThe International ForecasterWięcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
agsquad   dodano: 2011-08-03 15:15:59

Więcej
Ekonomia

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Galopująca inflacja i kryzys zaufania do państw.

Coroczne aukcje New York Coin ustanowiły w tym roku niewiarygodne rekordy. Ta piękna Dekadrachma z Syracuse, która...

MFW ostrzega przed "upadkiem ekonomicznym", chyba że G20 rozszerzy pomoc kredytową.

MFW w czwartek wezwał zaawansowane gospodarki G20, aby rozszerzyły i poprawiły inicjatywę pomocy kredytowej, ostrzegając, że bez...

Co oni wiedzą? Wtajemniczeni sprzedają akcje w najszybszym tempie w historii.

Czekając na czarnego łabędzia.

Plan infrastrukturalny Bidena doprowadzi do jeszcze wyższej inflacji.Programy Infowars:
Materiały Konrada Stachnio:

Telegram, Wordpress
Anthony Fauci i rząd USA sponsorowali tworzenie Covid-19:
Ostatnie Audycje:

Multimedia

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Covid-19. Multimedia dotyczące plandemii.

Na tej stronie będziemy na bieżąco umieszczali nadsyłane do redakcji materiały wideo i linki do kluczowych informacji dotyczących...

Covid 1984. Protesty przeciwko ograniczaniu wolności w 2020 i 2021 roku.

W tym miejscu zamieszczamy filmy z protestów organizowanych przeciwko wprowadzaniu medycznego państwa policyjnego pod przykrywką...

Foliarze - film o zabójczej telefonii komórkowej i 5G.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2019.

Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone