Inflacja i metale szlachetne.
Bob Rinear, theinternationalforecaster.com
USA
2013-02-16
Ekonomia
Podczas gdy cały świat dodrukowuje pieniądze i dewaluuje swoje waluty, Wenezuela wyszła przed szereg mówiąc: "Pokażę wam, jak się dewaluuje waluty". Po jednym krótkim oświadczeniu ludzie zobaczyli spadek siły nabywczej ich waluty z 4,3 Bolivara do 6,2 Bolivara do dolara. Nie jest to pierwszy ani ostatni kraj, który to zrobił. Czy narody dewaluujące swoje waluty o 46%, mogą być przyczynkiem do wstrząsów w 2013 roku? Pewnie.

Spójrz na to co dzieje się w Japonii. Ogłaszają, że są zmęczeni ponad 20 letnią deflacją, więc obrali za kierunek 2% inflację. Jednak aby tam dotrzeć będą musieli dodrukować biliony jenów, co obniży, podobnie jak w Wenezueli, wartość jenów w obiegu. Czy amerykańskie firmy produkujące samochody, zwłaszcza "Government Motors" będą stały spokojnie i patrzyły jak Japonia sprzedaje Toyoty z dużymi upustami w USA? Raczej nie. Mają swoich ludzi Obamy w biurze Bernanke krzyczących mu by uruchomił więcej komputerów, aby mogły drukować jeszcze szybciej i więcej cyfrowych dolarów. Nazwałbym to wstrząsem.

[...] W świecie złota widzimy, że sztaby bulionowego złota były deklarowane i redeklarowane jako zabezpieczenie setki razy. Te funkcje, są jak najbardziej częścią frakcyjnej bankowości, i działają ponieważ wszyscy nie spieszą aby odebrać swoje aktywa w tym samym czasie. Jednak gdyby do tego doszło odkryli by, że ich aktywa należą do setek osób, jeśli w ogóle tam są.

Jak działa system bankowy:


OGLĄDAJ DALEJ>>>

Jak to wszystko będzie rozegrane? Niezbyt idealnie, takie jest moje przypuszczenie, co przywodzi na myśl Niemcy. Ostatnio postanowili "zabrać do domu" swoje złoto, jednak powiedziano im, że ten proces potrwa 7 lat zanim całe ich złoto dotrze do Niemiec. Dlaczego 7 lat? Dlaczego po prostu nie zadzwonią do Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku i francuskiego depozytariusza i powiedzą "Tutaj, Niemcy... macie kilkaset ton naszego złota w skarbcach, wysyłamy kilka statków aby je odebrać?" Dlaczego 7 lat? Dlatego, że NY FED go nie ma. Zasadniczo Niemcy próbują być “miłe" pozwalając bankom centralnym zachować twarz. Wiedzą, że złoto było zastawiane, dzierżawione i sprzedawane. Dają bankom czas na rozwiązanie sprawy zamiast wprowadzać panikę na świecie.

Mówiąc o Niemczech, jak i całej Europie... Mówi się, że w Grecji cięcia doprowadziły do biedy tak wiele ludzi, że nie są w stanie ogrzewać swoich domów. Nie mogą sobie pozwolić na olej opałowy. Tak więc w wielu domach "zamarzają" nosząc wiele warstw odzieży by po prostu przetrzymać zimę. Dalej oczywiście mamy Hiszpanię i Włochy w ich bankowe problemy względem oszustw i "złych derywatów", które ukryto przez polityków "ze znajomościami". Czy 2013 przyniesie jakieś wstrząsy w strefie Euro? Byłbym strasznie zdziwiony, gdyby do nich nie doszło!

[...] Wszystkie banki centralne drukują pieniądze. Stosują wszelkiego rodzaju systemy kupna tylnymi drzwiami próbując je "sterylizować", czyli w zasadzie "umieścić pieniądze w systemie nie powodując zbyt wysokiej inflacji". Jednak ze względu na to, że coraz więcej krajów (takich jak Chiny, Rosja i Wenezuela) jest zmęczonych polityką finansową USA, zostaną wznowione "wojny walutowe" a pierwsze strzały już zostały oddane. Jeśli pamiętasz naszą dyskusję na temat "prędkości" pieniędzy, zdajesz sobie sprawę, że w pewnym momencie ogromny procent tej gotówki będzie pędzić dalej i zaleje system. Będziemy mieli swoją wersję hiperinflacji. Pytanie tylko, kiedy? Czy może to mieć miejsce w roku 2013? Oczywiście, że może.

[...] Naturalnie będę mówił o metalach. Wielu ludzi jest wprowadzanych obecnie w "błąd" na rynku metali, w odniesieni do platyny i palladu. Tak, w ostatnim czasie oba metale odnotowały spektakularne wzrosty, ale czy są one odpowiednim medium inwestycji długoterminowej dla ochrony własnego majątku? Nie. Te dwa metale nie odnotowują zwyżek w sytuacji masowego drukowania pieniędzy. Nie zyskują na wartości, ponieważ są bezpieczną lokatą chroniącą przed obłędem działań Banków Centralnych. Ich ceny są wyższe ze względu na obecnie wysoki popyt na nowe samochody, wraz z tym jak system jest zalewany gotówką i każdy opowiada o tym, że fiskalny kryzys został zażegnany. Tak więc producenci potrzebują platyny i palladu by wykorzystać je w katalizatorach. Po drugie, w niektórych krajach wydobywczych niepokoje polityczne doprowadziły do zatrzymania produkcji. Więc tych surowców jest mniej, a popyt jest wysoki.Ich ceny spadną, gdy spadnie popyt. Innymi słowy, w przeciwieństwie do złota i srebra, które pozostaną silne i będą wzrastać gdy będą narastały globalne problemy lub hiperinflacja, platyna i pallad stracą na wartości. Nikt nie będzie ich potrzebował i nie będzie na nie popytu. W historii, choć obydwa metale miały wysoką wartość to ich cena odzwierciedlała ich rzadkość, nie są natomiast środkiem wymiany. Nikt nie przychodzi do lokalnego sklepu spożywczego, z kieszeniami pełnymi pallady by zakupić chleb. Natomiast srebro i złoto działają jak pieniądze. Pamiętaj o tym dobrze. Możesz handlować tymi metalami, ale nie przetrzymuj ich jak złoto i srebro jako zabezpieczenie majątku. Możesz się na tym sparzyć.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Złoto walutą rezerwową świata.   |  Film: Władcy Pieniędzy. The money masters.   |  Audycja Wiadomości PrisonPlanet.pl: Audycja o inwestowaniu w złoto i srebro.  |  QE3: Helikopter Ben Bernanke wdraża politykę zniszczenia dolara.   |  Kartel Rezerwy Federalnej: Osiem rodzin.  |  Société Générale przewiduje QE3 z 600 mld USD finansowania i wysyłanie cen złota między 1900 i 8500 dolarów/Oz.   |  "QE-nieskończoność" podbije ceny złota do 2.400 dolarów za uncję.   |  Chiny po cichu stają się potęgą w produkcji złota.   |  Walutowe dolewanie benzyny do ognia.   |


Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
veltrodux   dodano: 2013-02-17 12:11:32
Ja mam pytanie kto jest właścicielem NBP, kto zarabia na odsetkach od emisji środka płatniczego w Polsce? Jakie są to firmy lub osoby, czy ktoś zna odpowiedź??? Bo na pewno Bank Centralny Polski nie jest własnością Polski, jeśli by był to nie mielibyśmy długu publicznego, a wiemy że jest on coraz większy: http://www.zegardlugu.pl/Jedyne co mi się udało znaleźć w internecie to taki artykuł:

http://czasprzebudzenia.wordpress.com/3557-2/

ale tu nie ma odpowiedzi na moje pytanie.Może wy prisonplanet.pl znacie odpowiedź i mnie oświecicie..???
artjur   dodano: 2013-02-17 14:52:00
NBP jest Polskim bankiem ale co z tego ,w konstytucji mamy art 220 ustęp 2 który mówi że rząd polski nie może zaciągać pożyczek w NBP ,zadłóżamy się więc w międzynarodowych instytucjach finansowych na lichwiarski procent,dlaczego wprowadzono taki przepis i kto będzie spłacał te pożyczki niech każdy sam sobie odpowie
prisonplanet.pl   dodano: 2013-02-17 14:57:00
@veltrodux NBP z tego co wiemy jest polskim bankiem. Jeśli ma udziałowców to niejawnych. Wiele banków narodowych jest notowanych na giełdach np FED, bank Irlandii... jeżeli znajdzie Pan gdzieś informacje, że NBP jest notowane na jakiejkolwiek na świecie giełdzie oznaczać to będzie, że jest prywatnym bankiem.

Więcej
Ekonomia

Banki centralne na całym świecie kupują ogromne ilości złota pozbywając się amerykańskiego dolara.

Banki centralne na całym świecie kupują ogromne ilości złota pozbywając się amerykańskiego dolara.

Jak estymuje Goldman Sachs w przyszłym roku ceny złota wzrosną do 1600 USD za uncję. Stwierdza też, że banki centralne konsumują...

EBC wciąż w potrzasku bez wyjścia.

Banki centralne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie mogą stymulować wzrostu gospodarczego, chociaż nie podadzą tego...

UBS ostrzega, że ultra-bogaci przygotowują się na krach.

Bank Centralny wydał oszałamiające ostrzeżenie: „Jeśli cały system się zawali, to aby zacząć od nowa potrzebne będzie złoto”.

FED uruchamia QE4.Programy Infowars:Sejmowa konferencja nt 5G:

TECH. Krytyka rozwoju technologicznego:

Część druga. Człowiek jako maszyna:

Część trzecia. Kultura jako maszyna:

Jesz genetycznie modyfikowaną żywność? To obejrzyj to:

Kultura

Wesołych demonicznych świąt: Walmart, Target i Amazon sprzedają książki, które uczą pięciolatków jak wywoływać demony.

Wesołych demonicznych świąt: Walmart, Target i Amazon sprzedają książki, które uczą pięciolatków jak wywoływać demony.

Lewicowi rodzice szukający „progresywnego” pomysłu na prezent dla swojego „oświeconego” potomstwa w tym sezonie...

Koszmar: Disney+ i Marvel promują transpłciowe dzieci.

Nowa popularna usługa przesyłania strumieniowego Disney+ wydała z Marvelem serial dokumentalny o nazwie Hero Project, zawierający...

Wiedeński satanistyczny kardynał poprowadzi koncert sodomitów.

Gang migrantów zaatakował kierowcę ciężarówki włóczniami, maczetami i prętami.

Arcybiskup Viganò: Papież poddaje Kościół „potężnym siłom”, które chcą budowy rządu światowego.

kontakt e-mailowy:
© 2010 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone