Bazylea III i nowa rola złota.
zerohedge.com
USA
2021-05-27
Ekonomia

W zeszłym tygodniu zarówno Martin Armstrong, jak i Alistair MacLeod napisali o zmianach będących częścią Bazylea III oraz o tym, jak bardzo wpłyną one na fizyczny i papierowy rynek złota, jeśli zostaną wdrożone w ich obecnej formie.

 

Artykuł MacLeoda z zeszłego tygodnia jest doskonałym wstępem do definicji i wewnętrznego działania zasad, rynku złota i zmian w zasadach. W skrócie polegają one na tym, że skończy się korzyść z korzystania z rachunków nieprzydzielonych, rachunków oszczędnościowych, które są powiązane ze złotem poprzez posiadanie kontraktów terminowych.

 

 

W przeszłości omawialiśmy niektóre z tych zagadnień. Proces tworzenia fałszywej podaży w celu kontrolowania ceny złota jest zgodny z nowymi zasadami.

Zasady te wejdą w życie pod koniec czerwca dla Europejskiego Systemu Bankowego, który przyjmie nowe zasady Bazylea III. Krótko mówiąc, zachęta do posiadania kontraktów na złoto w formie stosu kredytów zniknie, jeśli banki nie będą mogły tego wykorzystać w ramach obliczania rezerw dla swojego ASF - Available Stable Fundings (Dostępne stabilne fundusze).

 

Co więcej, każde fizyczne złoto, które będzie w ich posiadaniu, będzie przechowywane z 15% zniżką. Konkludując, zasady te uniemożliwiają bankom będącym członkami LBMA utrzymywanie w swoich bilansach jakiejkolwiek ekspozycji na nieprzydzielone pule derywatów złota - kontraktów terminowych i swapów.

 

To zmusi banki do likwidacji tych pozycji i zakończy wszelkie lewarowanie na złocie przez rezerwę cząstkową używaną do obniżenia ceny. Nadal będą istnieć rynki kontraktów terminowych, ale cały handel złotem załamie się z powrotem do zwykłego koordynowania dostaw złota od producentów do konsumentów, jak to się dzieje z każdym innym rynkiem towarowym.

 

 

W efekcie nowych regulacji Bazylea III jeśli będzie wdrożona w obecnej formie, zmieniłaby rynek złota z rynku spekulacyjnego tworzącego obraz skuteczności polityki pieniężnej i kontrolowania realnych stóp procentowych na taki, który powinien wymusić rynkową wycenę na prawie czysto fizycznym rynku. I jak powiedziałem moim Patronom w filmie z 16 maja, fizyczne złoto przejdzie z sytuacji gdy narzuca się jego cenę do kreatora ceny.

 

 

Link do oryginalnego artykułu: LINK

 


|  Bazylea III: Jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych pomoże zniszczyć globalną gospodarkę.  |  BIS pozycjonuje siebie na wybawcę sektora finansowego.  |  BIS przedstawił wizję przejęcia cyfrowych walut.  |  IMF: Nowy raport. Dolar- SDR- Nowa światowa waluta.  |  Poza system Dolarowy. Raport z Chatham House.   |  Ekonomiczny, ostateczny cel.   |  Nadchodzący krach państwowych obligacji i wycofanie fizycznej gotówki. Wywiad z Martinem Armstrongiem.  |  Nadchodzący kryzys derywatów i upadek całego światowego systemu finansowego.   |  Nadchodzi bezgotówkowe społeczeństwo.   |  Zakazać gotówki i zmusić wszystkich do posiadania konta bankowego pod rządową kontrolą.  JPMorgan Chase wstrzymuje przechowywanie środków pieniężnych w swoich sejfach.   |  Badanie MasterCard ujawnia szybko rozwijające się bezgotówkowe społeczeństwa.   |  Austria wycofuje gwarancje dla depozytów bankowych.  |  Rząd federalny nakazuje bankom by informowały policje o klientach wypłacających powyżej 5000 dolarów.  Banki w Europie mogą teraz zajmować prywatne konta by pokrywać własne straty.   |  Konfiskata depozytów w Europie coraz bardziej prawdopodobna.   |  Były nazistowski bank rządzi globalną ekonomią.   |  Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.   |  Unia Europejska z rządem Cypru ukradli 10% oszczędności z kont obywateli.   |  Nadchodząca Inflacyjna Depresja. Wywiad z dr Paulem Craigiem Robertsem, ojcem reganomiki.   |  Coś wisi w powietrzu. Nadszedł czas, aby trzymać fizyczną gotówkę w domu.   |  Nadchodzący kryzys derywatów i upadek całego światowego systemu finansowego.  |

 

Więcej na ten temat

 Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móć komentować. Jeżeli nie posiadasz konta zarejestruj się.
 
Nazwa użytkownika
Hasło
 
misio   dodano: 2021-05-28 10:15:00
Czyli banki nie będą już mogły dusić ceny złota?

Jeśli tak to popyt przeniesie się z papierów giełdowych na fizyczny rynek i ceny eksplodują.
prisonplanet.pl   dodano: 2021-05-28 12:30:00
@misio- Na to wygląda, choć teorie są na to różne. Przy nachodzącej hiperinflacji banki muszą czymś zabezpieczyć wartość walut i chyba o to chodzi - aby zabezpieczyć je złotem.
kurp78   dodano: 2021-06-05 01:19:18
Panowie, zblizajaca sie recesja I upadek walut bedzie powodem do wprowadzenia cyfrowej kasy, a potem mozecie sobie Ile tylko chcecie kupowac metali szlachetnych. Wszystko bedzie zaksiegowane I wtedy przyjdzie taki dzien kiedy rzadzacy wprowadza prawo zakazujace posiadania I ruszy skup z gory ustalona stawka.
rekinlew   dodano: 2021-06-07 01:42:34
Do kurp78, co do złota zgadzam się ale zanim to się stanie to minie pare ciekawych lat w których ktoś zarobi na złocie kokosy. Co do pozostałych metali nie zgadzam się bo są wykorzystywane w przemyśle i nie da się ich zdelegalizować.

Srebro ma setki zastosować, elektronika,panele a np. platyna w napędach wodorowych i ceny takich metali będą rosły w setkach % tak jak z palladem się stało.
kurp78   dodano: 2021-06-14 16:07:49
Chcialbym sie zgodzic z tymi wieloma latam, ale popatrz jak sprawnie zmienili nam prawo I spopob naszej egzystencji, wiec wydaje mi sie ze nasi rzadzacy jeszcze nas zaskocza.
rekinlew   dodano: 2021-06-15 23:35:06
Niczego nie będą robić gwałtownie bo stracili by kontrolę nad ludzmi. Będą zwiększać eliminowanie płatności got. bankomaty będą przyjmować gotówkę ale wydać już tylko kupony z kodem do sklepu po czy zostaną tylko bankomaty do wpłat a do wypłat znikną. Płatności będą droższe w got. niż kartą, to już sam doświadczyłem w usa że kartą było taniej 10%. Ludzie sami z przyjemnością oddadzą gotówkę a te kraje co będą stawiać opór to się zrobi atak finansowy.Przy okazji zrobią atak hakerski na banki i tak doprowadzą ludzi aby ich podłączyć do jednej wspólnej waluty.Złoto będzie miało swój czarny rynek, nawet po wojnie za posiadanie i handel złotem można było stracić życie było gorsze ryzyko niż dziś z narkotykami handel kwitł.W latach 50-60 masowo wywożono srebro i złoto na zachód austria/niemcy a przywożono z rosji ludzie połykali bo można było dostać dożywocie na granicy. Tak samo jest z diamentami jest obecnie rynek regulowany przez City i czarny rynek. lata. Pandemia,zamknięcia gospodarki, szczepienia to trwa już 1,5roku a potrwa jeszcze ze 2 lata. Gotówka to kolejny etap.Obstawiam min.3 do 7lat

Więcej
Ekonomia

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Rząd zamknął Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych w 1914 roku z powodu I wojny światowej. Czy zrobi to ponownie?

Zamknięcie w 1914 roku nie było jedynym momentem, kiedy zamknęli rynki. Nawet londyński rynek został zamknięty podczas wojny: 17...

Wyjaśnienie dotyczące złota.

Pozwól, że coś wyjaśnię. To, na co zwróciłem uwagę w odniesieniu do złota, to fakt, że NIE wzrasta ono tylko...

Prawdziwy cyfrowy spisek.

Bazylea III i nowa rola złota.

„Fed stracił kontrolę”. John Williams ostrzega przed hiperinflacją w 2022 roku.

Więcej
Kultura

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

Promocja ludzko-zwierzęcych hybryd.

Procesy oswajania i przyzwyczajania społeczeństwa co do nadchodzącej rzeczywistości polegają na powolnej normalizacji nowych norm...

Rząd Kalifornii chce dekryminalizacji psychodelicznych narkotyków.

Na początku tego roku senator stanowy Scott Wiener z San Francisco, przedstawił projekt ustawy dotyczącej dekryminalizacji osobistego...

Szef zbrojnego ramienia New Age wygrał w prawyborach republikanów na burmistrza Nowego Jorku.

Żona premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona promowała sztukę A. Crowleya.

UNICEF mówi, że pornografia nie zawsze jest szkodliwa dla dzieci.

kontakt e-mailowy:
© 2010-2021 PRISON PLANET.PL  |  Wszelkie prawa zastrzeżone